reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    294
Gonal to zastrzyki w brzuch. W pierwszym cyklu od 3 dc brałam dawke 25 potem 50. W drugim od 3 dc dawka 50 a teraz w trzecim od 3 dc dawka 75 i w ósmym dniu pęcherzyk miał już 17mm, wtedy brałam te zastrzyki przez 7 dni
@Mustbe a w jakich dniach i jakich dawkach brałaś tabletki na stymulację? Ja mam zalecane 2-6 dc a widziałam, że różnie dziewczyny biorą, od czego to zależy?!?!
 
reklama
Dziękuję Kochana:) trzymaj proszę te kciuki bo spokoju jeszcze nie czuję
Fajnie że jesteś tu ciągle z nami mimo że już dzialasz w kierunku ivf. Nowy cykl to nowe nadzieję więc bądź pełna optymizmu :)
Hej ho dziewczyny. Moge prosic o dopisanie do kalendarza 3.07 podgladanie jajeczke przed in vitro. Dziekuje
Ps gratuluje dziewczynom, ktorym sie udalo! Szczegolnie tobie @Mustbe bo razem zaczynalysmy :)
 
Dziękuję za słowa otuchy @agawid :) odkąd do Was dołączyłam czyli od jakiś 11 h :-D jest mi zdecydowanie lepiej bo jestem wśród ludzi którzy mnie doskonale rozumieją ;) A wtajemniczcie mnie proszę o co chodzi z tym dopisaniem do kalendarza? :rolleyes2:

@agawid to dałaś sobie już całkiem spokój z podejściem do IUI po tych 2 nieudanych próbach? Jaki jest u Was problem?
Jedna z nas prowadzi kalendarz wydarzeń. Podajesz info co chcesz dopisać np. 30 czerwiec -testowanie.

Moja historia jest bardzo zawila i długa ale postaram się to syntetycznie ogarnąć. Staramy się od 3 lat. Od razu po ślubie zaczęliśmy jeździć do klinik niepłodności. OD RAZU dostałam tabletki hormonalne na owulacje. Nawet 6 mies nie starałam się naturalnie. Zrobili mi masę specjalistycznych badań. Wyrok : pcos i niedomoga progesteronu.Pojechaliśmy do kolejnych lekarzy i zdania na temat pcos były podzielone. Nadal brałam hormony. Czulam sie fatalnie. Kilka razy laduje na SOR z bolem przed okresem. Mąż zrobił badania hormonalne i nasienie. Hormony ok a nasienie słabe. 2%morfologia. Potem 2 iui. Nieudane. Peknieta torbiel... po lekach.kompletny brak reakcji na kolejnr hormony. Organizm zwariowal.Przypadkiem trafiłam na prof Debskiego. Okazało się ze od początku byłam źle prowadzona. Niepotrzebnie brałam te chemie. Problem jest z nasieniem. Zaordynowal mi lekowy detox od pazdziernika do conajmniej czerwca. Odstresowanie totalne i ZYC po prostu ZYC. Dieta i ruch. Obecnie bez leków mam regularny jak w zegarku i bezbolesny okres. Co kiedts bylo abstrakcja. Dodatkowo obserwuje sluz płodny i super libido. Zobaczymy co przyniesie życie. :-)
 
@żabciaaa witaj [emoji4] przykro mi, że pierwsza IUI nieudana, ale statystyki są jakie są... Trzymam kciuki za następne podejście [emoji4] a to nasz kalendarz, daj znać gdzie Cię dopisać [emoji16]

30.06: @Biedroneczka28 - wizyta u endokrynologa w czerwcu, IUI start lipiec
01.07: @Joanulka - koniec leczenia do HSG[emoji1307][emoji1307][emoji1307]
3.07: @Misia_91 - połówkowe
3.07: @TheKalinka84 - 3.07 podglądanie jajeczek przed in vitro
4.07: @Mustbe - wizyta
9.07: @DoMaRy - wymaz
10.07: @Magierowa - wizyta kontrolna
11.07: @Misia_91 - wizyta kontrolna
15.07: @DoMaRy - laparoskopia
31.07: @Ka.2606 - monitoring przed (?) IUI
01.08: @Shea27 - start IUI [emoji1320][emoji1320][emoji1320], @Czekoladowa92 - start ivf[emoji1320][emoji1320][emoji1320]
08.08: @Dzoannna - wizyta u innego specjalisty od nieplodnosci
10.08: @Koraliki - termin porodu! [emoji1348]
31.08: @agawid - starania naturalne czerwiec - sierpień [emoji1320][emoji1320]
01.09: @nuna85 - start ivf!
26.10: @Magierowa - termin porodu[emoji1348]
12.11: @Gu1505 - termin porodu [emoji1348]
14.11: @Misia_91 - termin porodu[emoji1348]
 
Jejku @Jejku jesteś taka pozytywną osobą, super:)
No daty Ci się fajnie ulozyly:)
Po cichu się cieszę, ale małymi krokami do przodu, teraz moim celem jest żeby nie było plamienia i żeby wszystko dobrze okazało się na wizycie.
Szukam sobie jak najwięcej zajęć żeby nie myslec. Albo szybciej kładę się spać ale z tym ostatnio nie ma problemu bo przed 22 zasypiam wszedzie:)
Haha, stosuję dokładnie tę samą technikę ;) Byle by tylko jak najszybciej minął czas do pierwszego USG...
 
Mogę opowiedzieć Ci o shakes które piłam ;-) aromek/ lametta/clostilbegyt +duphaston /luteina + ovitrelle. I tak dwa lata. Stymulatory brałam od 2 -5 dnia cyklu. Jeśli weźmiesz stymulator 3 dnia lub później to tylko opóźni się okres (jeśli nie uda się zapłodnienie ) tylko taka jest różnica ;-)
@agawid a jak reagowałaś na clo i w jakiej dawce brałaś? Ja przez pół roku brałam 1 tabletkę przez 5 dni i wychodził mi z tego piękny pęcherzyk dominujący, który sam pękał (u mnie generalnie jest problem z owu). Próbowaliśmy naturalnie ale się nie udało, teraz przy drugim podejściu do IUI mam mieć stymulację clo skoro lekarz mówi, że reagowałam na ten lek lepiej niż na Aromek, ale pojawiła się też sugestia, że... jeśli nie boję się ciąży bliźniaczej to żebym brała 2x1 tabl :eek: a jako, że nie wiem jak mój organizm zareaguje na podwójną dawkę to trochę się boję i chyba zostanę przy jednej... co o tym myślicie dziewczyny??? Czy jest możliwe, że jak jest za dużo pęcherzyków to IUI też się nie odbędzie? Jakie są Wasze doświadczenia w tej kwestii??? Pomóżcie proszę, bo lada dzień będę musiała podjąć decyzję :hmm:
 
Jedna z nas prowadzi kalendarz wydarzeń. Podajesz info co chcesz dopisać np. 30 czerwiec -testowanie.

Moja historia jest bardzo zawila i długa ale postaram się to syntetycznie ogarnąć. Staramy się od 3 lat. Od razu po ślubie zaczęliśmy jeździć do klinik niepłodności. OD RAZU dostałam tabletki hormonalne na owulacje. Nawet 6 mies nie starałam się naturalnie. Zrobili mi masę specjalistycznych badań. Wyrok : pcos i niedomoga progesteronu.Pojechaliśmy do kolejnych lekarzy i zdania na temat pcos były podzielone. Nadal brałam hormony. Czulam sie fatalnie. Kilka razy laduje na SOR z bolem przed okresem. Mąż zrobił badania hormonalne i nasienie. Hormony ok a nasienie słabe. 2%morfologia. Potem 2 iui. Nieudane. Peknieta torbiel... po lekach.kompletny brak reakcji na kolejnr hormony. Organizm zwariowal.Przypadkiem trafiłam na prof Debskiego. Okazało się ze od początku byłam źle prowadzona. Niepotrzebnie brałam te chemie. Problem jest z nasieniem. Zaordynowal mi lekowy detox od pazdziernika do conajmniej czerwca. Odstresowanie totalne i ZYC po prostu ZYC. Dieta i ruch. Obecnie bez leków mam regularny jak w zegarku i bezbolesny okres. Co kiedts bylo abstrakcja. Dodatkowo obserwuje sluz płodny i super libido. Zobaczymy co przyniesie życie. :-)
@agawid kurczę no powiem Ci, że najgorsze w tym wszystkim jest własnie niekompetencja niektórych lekarzy, którzy narażają nas nie dość, że na zbędne faszerowanie się niepotrzebnymi lekami to jeszcze ucieka nam tak cenny dla nas czas... :crazy: Trzymam kciuki wobec tego za owocne wakacyjne miesiące :tak: ;) Ja miałam podobnie z badaniem które musiałam wykonać przez IUI (bakteria Chlamydia), okazało się że wymaz musi pobrać gin, więc poszłam w swojej miejscowości bo stwierdziłam, że chyba to żadna filozofia, odebrałam wynik (koszt badania 71 zł), pojechałam do klinika a tam mi lekarz mówi "co oni Pani pobrali? jaki wymaz z cewki moczowej?" no i musiał mi zrobić sam ten wymaz bo to miało być z kanału szyjki macicy i znowu 190 zł... Więc poprzez niekompetencję mamy zbędną chemię w organiźmie, nieubłagany upływ czasu i zbędnę wydatki, których można było uniknąć :unsure: Niby 70 zł to nie dużo ale przy wszystkich kosztach... Mnie pierwsze IUI jak zliczyłam z przygotowaniami, wizytami i zabiegiem wyniosło 2100 zł :baffled:
 
@żabciaaa witaj [emoji4] przykro mi, że pierwsza IUI nieudana, ale statystyki są jakie są... Trzymam kciuki za następne podejście [emoji4] a to nasz kalendarz, daj znać gdzie Cię dopisać [emoji16]

30.06: @Biedroneczka28 - wizyta u endokrynologa w czerwcu, IUI start lipiec
01.07: @Joanulka - koniec leczenia do HSG[emoji1307][emoji1307][emoji1307]
3.07: @Misia_91 - połówkowe
3.07: @TheKalinka84 - 3.07 podglądanie jajeczek przed in vitro
4.07: @Mustbe - wizyta
9.07: @DoMaRy - wymaz
10.07: @Magierowa - wizyta kontrolna
11.07: @Misia_91 - wizyta kontrolna
15.07: @DoMaRy - laparoskopia
31.07: @Ka.2606 - monitoring przed (?) IUI
01.08: @Shea27 - start IUI [emoji1320][emoji1320][emoji1320], @Czekoladowa92 - start ivf[emoji1320][emoji1320][emoji1320]
08.08: @Dzoannna - wizyta u innego specjalisty od nieplodnosci
10.08: @Koraliki - termin porodu! [emoji1348]
31.08: @agawid - starania naturalne czerwiec - sierpień [emoji1320][emoji1320]
01.09: @nuna85 - start ivf!
26.10: @Magierowa - termin porodu[emoji1348]
12.11: @Gu1505 - termin porodu [emoji1348]
14.11: @Misia_91 - termin porodu[emoji1348]
@Ka.2606 ale fajna sprawa, dziękuję za wtajemniczenie :) jak tylko dostanę @ (dzisiaj odstawiłam luteinę) to zgłoszę się o wpisanie mnie do kalendarzyka, bo na razie to siedzę na znaku zapytania i nawet wizyty nie jestem w stanie umówić :oo2:
 
@żabciaaa ja brałam 1 tabkletkę przez 5 dni i na USG miałam dwa pęcherzyki. Przy czym ja teoretycznie nie miałam problemów z owulacją, a stymulacja była tak trochę "na zaś", nie wiem czy to ma znaczenie ;)
 
reklama
Do góry