reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    294
Dziewczyny dawno do Was nie zaglądałam,ale nadrobilam czytanie. Ja zrezygnowałam z trzeciego podejścia do iui i jestem obecnie stymulowana do in vitro. W sobotę mam pierwszy podgląd,zobaczymy co tam wyhodowalam. Dziewczyny ktore podchodziły ,ile komóreczek udało Wam się wyprodukować?Strasznie stresuję się że nie będę miala odpowiedniej ilości.Wiem że najlepszej jakości są jeśli jest ich 8-15 ale ja mam PCOS i boję się że będzie kupa małych i nic konkretnego,no ale co tam ,w sobotę się wszystko okaże.

Oleczka 27 a który masz dzień cyklu?Bo po wyniku estradiolu wygląda że do owu masz jeszcze około tyg,więc wszystko ma jeszcze czas podrosnąć. Ja drugą iui mialam w 20dniu,więc niepotrzebnie się nie stresuj,jeszcze podrośnie.Winko i orzechy brazylijskie i endo też podskoczy.
Gratuluję pozytywnych testów i kciuki za oczekujące :-) :)

A jestes na watku ivf?
Ja tez niedawno mialam stymulacje (stosunkowo niedawno, 2 cykle temu)
Tez u mnie kiedys podejrzewali pcos
Uroslo mi sporo pecherzykow i wszystkie ladnie rosly. 15 bylo dojrzalych. Takze na spokojnie, stymuluj sie ladnie, pilnuj dawek i nic sie nie denerwuj. Trzymam kciuki! Daj znac jak sie rozwinie sytuacja!
 
reklama
A jestes na watku ivf?
Ja tez niedawno mialam stymulacje (stosunkowo niedawno, 2 cykle temu)
Tez u mnie kiedys podejrzewali pcos
Uroslo mi sporo pecherzykow i wszystkie ladnie rosly. 15 bylo dojrzalych. Takze na spokojnie, stymuluj sie ladnie, pilnuj dawek i nic sie nie denerwuj. Trzymam kciuki! Daj znac jak sie rozwinie sytuacja!
Jestem ale na innej stronie. A napisz jeszcze proszę jakie mialaś leki do stymulacji? Ja mam od 19d poprzedniego cyklu gonapertyl daily,a od 2dc mam Menopur i Puregon. W 8dc(sobota) mam pierwszy podgląd.
Mam nadzieję że też mi ładnie urosną,od ponad pół oku leczę PCOS Mettformaxem,przy ostatniej iui było znacznie mniej tych małych.
A jakie miałaś wyniki hormonów ok 8dc?
 
Jestem ale na innej stronie. A napisz jeszcze proszę jakie mialaś leki do stymulacji? Ja mam od 19d poprzedniego cyklu gonapertyl daily,a od 2dc mam Menopur i Puregon. W 8dc(sobota) mam pierwszy podgląd.
Mam nadzieję że też mi ładnie urosną,od ponad pół oku leczę PCOS Mettformaxem,przy ostatniej iui było znacznie mniej tych małych.
A jakie miałaś wyniki hormonów ok 8dc?

Mialam podobna metode co Ty, gonapeptyl tak samo. Potem od poczatku cyklu ovaleap 112,5 jednostek, pod koniec stymulacji dodal mi mensinorm.
Podglad mialam w 7 dc ale bez badania hormonow. W 10 dniu cyklu mialam badany estradiol i byl juz bardzo wysoki (ok 3000 chyba, w kazdym raze przed punkcja byl ponad 5000 - kosmiczny) z tego powodu Odwolano transfer i podchodzilam w kolejnym cyklu dopiero, a zarodki zamrozili.
 
Hej
Wydaje mi się, że zrobiłaś betę za wcześnie, ja bym powtórzyła po dwóch dniach jeśli nie będzie miesiączki.
Widzę w ogóle, ze w Polsce wyglada to trochę inaczej niż w Holandii
Jak rozumiem po inseminacji jest jeszcze jedna wizyta na usg ?
Tutaj ani w dzień przed inseminacja, ani po nie robią mi już usg. Każą czekać 2 tygodnie i jeśli nie będzie miesiączki zdobić test. Dzień przed zabiegiem wstrzykuje ovitrelle.
Dziękuję za odpowiedź. Ja miałam 2 kontrolne USG po inseminacji. Jedno dwa dni później i kolejne na następny dzień. Pani doktor chciała sprawdzić czy aby na pewno nie pękł kolejny pecherzyk.
 
Jak tam dzidziol ? [emoji6]

Super skończył juz 3 miesiące masakra jak czas leci. Jest dużym chłopcem niektórzy nie wierzą ze ma 3 miesiace mówią ze wylada na półroczne dziecko haha a waży juz 7 kg tak się bałam ze mleko nie takie ale lekarka mówi ze bardzo dobrze przybiera wczoraj dostal infekcji górnych dróg oddechowych i robimy inhalacje dziś juz lepiej ale w nocy się teraz często budzi aż tęsknię za nocami gdy całe przesypial. I strasznie krzyczy jak się budzi i w dzien tez wydaje mi się ze to kolejny skok rozwojowy.
Jest słodki gaworzy uśmiecha się nawet już obiema rączkami zabawki łapie.
A mieliśmy już chrzciny i cala mszę grzeczny był słodziak jest i dla niego wszystko bym zrobila☺

A jak twoje maleństwo?
 
To fajnie że sprawnie poszło [emoji3]
Pałaciliscie przed czy po?
Iui powiodla się? Jestem strasznie nerwowa jak muszę iść w takie miejsca ,dobrze jeśli nie musiałaby spędzić pół dnia tam , hmmm zobaczymy jak będzie w kwietniu [emoji15][emoji4]

Placilismy po moim usg a przed oddaniem nasienia.
Tak powiodła się i ku naszemu ogromnemu zdziwieniu za 1 razem a też strasznie się denerwowalam bo nie lubię szpitali a tu dodatkowo bardzo dużo pacjentów było. Ale czego się nie robi dla upragnionego skarba. Wciąż synkowi powtarzam jak długo na niego czekaliśmy i jaka długa nasza droga była ale dla niego było warto i gdybym musiała jeszcze raz bym przez to przeszla.
 
Hm wiesz co tak mnie uprzedzala jolancik ze moze tak byc
Ale ja w swojej klinice tez czasem czekalam mimo wszystko... moze to kwestia dnia

Dokladnie to może być w zależności od dnia i od ekipy. My w sumie mieliśmy w Wielka Środę to bałam się ze wszyscy o świętach będą i nerwowy ale w sumie z naszą byly chyba 3 iui pozostałe osoby były odnośnie invitro.
 
reklama
Do góry