reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    294
reklama
czesc z rana!
dzis robilam test, negatywny :( to bylo juz 4 podejście tym razem...
czy myślicie ze grupa krwi partnera ma znaczenie? przy pierwszych próbach udało sie za trzecim razem z grupa krwi A, dwa pierwsze byly z 0. Teraz ciagle z dawca zerowym bo niby musi byc ta grupa co mąż...ale jakos juz mam i do tego obawy :( jakie badania miałyście robione na początku? Ja tylko te jakies na choroby zakaźne...zastanawiam sie czy moj lekarz dobrze do tego podchodzi skoro nie udaje sie :(
Hej!
Podstawą do iui jest zbadanie drożności jajowodów (hsg).
Bada się hormony tsh, fsh, lh, estradiol, prolaktynę i Progesteron (w określonych dniach cyklu).
Potem badania na czystość pochwy - chlamydia, mycoplazma, ureaplazma.
Przed zabiegiem kliniki wymagają badań wirusologicznych.
To tak na początek.

Wiadomo, monitoring owulacji, czasami stymulacja jajeczkowania, czasami zastrzyk na pęknięcie i ewentualnie Progesteron po zabiegu na podtrzymanie ewentualnej ciąży.

Po 4-5 iui, warto pomyśleć nad poszerzeniem diagnostyki (histeroskopii, laparoskopia), lub zrobic krok w kierunku in vitro.

Trzymam kciuki.
 
Dziewczyny, a ja właśnie z wizyty wracam. Ciąża 5 tygodni i 5 dni, tętna jeszcze nie widać, ale wygląda na to, że wszystko jest dobrze [emoji4] za 2 tygodnie kontrola czy dalej dobrze się rozwija i serduszko mam nadzieję będziemy oglądać [emoji173] Moja lekarka pytała czy chcę zwolnienie już... Ale chyba za szybko..? W każdym razie jeszcze się wstrzymałam. Za to urlop na żądanie wzięliśmy dziś z mężem z tej okazji! [emoji23] mój pierwszy w życiu tak btw [emoji39]
 
Dziewczyny, a ja właśnie z wizyty wracam. Ciąża 5 tygodni i 5 dni, tętna jeszcze nie widać, ale wygląda na to, że wszystko jest dobrze [emoji4] za 2 tygodnie kontrola czy dalej dobrze się rozwija i serduszko mam nadzieję będziemy oglądać [emoji173] Moja lekarka pytała czy chcę zwolnienie już... Ale chyba za szybko..? W każdym razie jeszcze się wstrzymałam. Za to na urlop na żądanie wzięliśmy dziś z mężem z tej okazji! [emoji23] mój pierwszy w życiu tak btw [emoji39]
Cudnie [emoji176][emoji176] a kiedy mialas termin ostatniej miesiaczki?
 
reklama
Dziewczyny, a ja właśnie z wizyty wracam. Ciąża 5 tygodni i 5 dni, tętna jeszcze nie widać, ale wygląda na to, że wszystko jest dobrze [emoji4] za 2 tygodnie kontrola czy dalej dobrze się rozwija i serduszko mam nadzieję będziemy oglądać [emoji173] Moja lekarka pytała czy chcę zwolnienie już... Ale chyba za szybko..? W każdym razie jeszcze się wstrzymałam. Za to urlop na żądanie wzięliśmy dziś z mężem z tej okazji! [emoji23] mój pierwszy w życiu tak btw [emoji39]
gratulacje
 
Do góry