reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    294
Kasiu, tak jak Marzenka pisała Link do: Slownik in vitro tu sporo dziś poczytałam.. nie do końca wszystko rozumiem, ale już mi się trochę rozjaśniło pod kopułką.. podobał mi sie opis każdego dnia co się dzieje z jajem po pobraniu, o klasyfikacji zarodków - kiedy jakie są szanse no i pare innych, odpuściłam na razie jakieś ciążowe klimaty i diety bo to jeszcze trochę (mam nadzieję później to poczytać;)) jest tam nawet opis jak wyglądała cała procedura u Aniki (chyba tej naszej) ;P
Na razie trawię to wszystko... na pewno będę jeszcze miała jeszcze mnóstwo pytań... zacznę sobie je notować żeby dobrze się o wszystko popytać jak będzie wizyta..
A tak swoją drogą jak ten czas zapiernicza... zobacz Kath już zaczynasz stymulację!!!!!! ściskam Cię mocno,
resztę babińca oczywiście też :))
 
reklama
btw, żeby widzieć artykuły musisz się dodać tam do grupy.. ja bez dodania nic nie wiedziałam i kminiłam gdzie to ;) z tego co na razie się zorientowałam to długi/krótki zależy od długości stymulacji, jak długi zaczynasz się stymulować cykl wcześniej niż pobranie jajeczek a krótki jeśli stymulacją jest w tym samym cyklu co pobranie jajek (tam to jakos mądrzej jest opisane)... Teraz już wiem dlaczego mówił, że najwcześniej koniec września - październik..

MagdaM, Vadera pisała że "wstępnie" dziewczynka ! :)
 
Ostatnia edycja:
Marzen, gratki wielkie! Niezła z Ciebie farmerka :)

Buraq, &&&&& za zgłębianie tych wszystkich tajników, jesteś już po drugiej stronie mocy, życzę Ci, żebyś jeszcze w tym roku zobaczyła dwie piękne kreseczki :)
 
Buraq bardzo mi przykro, ale świetnie że idziesz z kopyta do przodu :)

Marzen świetny wynik, z ciekawości sprawdziłam swoje i miałam podobnie do Ciebie. Po 8 na każdym i podobny estradiol w tym okresie. A później i tak wyszło ich jeszcze więcej ;) oby tak dalej
 
marzen no to ładnie się zapowiada :-)

vadera ja nie jestem na bieżąco, patrzę na twój suwaczek i myśl mnie naszła byłaś na prenatalnych? kto tam mieszka u ciebie?

Buraq ja tyle razy przeszłam procedurę, a do tej pory nie rozumiem niektórych rzeczy.
vadera dobrze mówi pytaj lekarza o wszystko, nawet kiedy wyda ci się że pytanie głupie. ty jesteś w tym wszystkim najważniejsza.

Byłam, byłam. Ale pan doktor niechętnie chciał strzelać:) Po namowach ocenił fachowym okiem, że "bardziej wygląda na dziewuszkę". Trzy dni później ,mój lekarz z kolei, poproszony o wywróżenie oszacował: 51% miś, 49% misia :) Także nadal nie woadomo. Może za tydzień:)
 
ewikewik tak mówiła ustawa cały czas. więcej zapładniają po ukończeniu 35 r. ż przez pacjentkę.

vadera no to czekamy :-)


udanego pogodnego wekendu:-) :)
 
I nie wiem jak to do końca jest z transferem. Dziewczyny , które korzystały z programu rządowego mogły liczyć (jednorazowo) na transfer 1 zarodka. Nie wiem czy to uzależnione też od wieku było, czy nie. W każdym bądź razie dążę do tego, że większe szanse (jeśli ktoś ma więcej zarodków) są przy podaniu 2 (maks można 3). Ciąża bliźniacza oczywiściea wyższy stopień ryzyka, ale raczej nie zdarza się często. Albo tak jak u mnie: dochodzi di implantacji dwóch, ale jeden postanawia jednak dać większe szanse temu drugiemu.
 
Madzia :* jestem, za mną cięzki tydzien, bo dzisiaj zdawałam egzamin dyplomowy i sporo nauki było. poza tym miałam maskrę zębową :( ostatecznie mam rozwiercone dwa zęby: jeden do obserwacji, drugi do kanałowego. szczegółów Wam oszczędzę, ale czwartkowej nocy chodziłam po ścianie, bo lewa część szczęki, ucho i węzły chłonne chciały mnie chyba zabić. na szczęscie jest już lepiej i mogłam pójsc na egz.
duzo leże, mało chodze, więc brzuch mniej się napina i nie boli. Pola aktywna jak zwykle:)

Buraq, przykro mi, że iui zawiodła, ale cieszę się, że w Twojej głowie klaruje się nowy plan i działacie. tak trzymaj! rzeczywiście moja historia jest opisana w słowniku ;) ja szłam długim protokołem, czyli w cyklu poprzedzającym własciwą stymulację od około połowy miałam zastrzyki z gonapeptylu, do którego na poczatku nowego cyklu doszedł puregon. długi protokól ma na celu wyciszyć jajniki przed produkcją w cyklu z punkcją. tak w wielkim skrócie ;)

MArzen, łądny wynik stymualcji:) gdzieś tam jest Wasz Maluszek ;)

KAth, Ty już tez startujesz, a dopiero co się martwiłąs antykami :)

Zuzik, Stacy, jak Wasze Maluszki?:)

Kamisia :* masz prawo życ... masz prawo! zrobiłaś wszytsko dla swojego Maluszka i nikt nie może Ci dać odczuć, że robisz coś niewłąsciwego. nosisz w sobie wielki ból, czy będzie on mniejszy, jesli pozwolisz sobie na wszechogarniającą rozpacz, która odetnie Cię od świata i ludzi? masz do niej prawo bez dwóch zdan. i nikt by się Tobie nie dziwił. ale tak jak Twój Maluszek walczysz do konca mimo przeciwności losu. wielką siłę przekazałaś Synkowi. jej pokłądy jeszcze w sobie masz :* żyj Kochana:* zasłuzyłaś bardzo.

pozdrawiam Was wszytskie i obiecuję większą atywność w pisaniu, bo czytanie dobrze mi idzie - podglądam Was codziennie :)
 
reklama
Do góry