reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    293
Pole myślę, że po Twoim opisie pola lawendowe będą przeżywały oblężenie ;-):-D

Agaawa wszystko poszło inaczej niż poprzednio, przede wszystkim to naturalny cud więc finał też będzie inny - OPTYMISTYCZNY :tak::-)

Yoanna i bardzo dobrze, że jesteś przewrażliwioną matką, nie można lekceważyć żadnych niepokojących nas symptomów. Szymonek jak dorośnie na przystojnego młodzieńca powinien Ci za to podziękować :tak: Zdradź nam cóż to za zabawka tak go zafascynowała.

MagdaM jak to mówi mój znajomy "tak to jest jak się weźmie leń do roboty" ;-):-D Mam to samo, rzadko pracuję fizycznie a 3 ostatnie dni popracowałam trochę w kwiaciarni i czuję zwłaszcza nogi od stania :zawstydzona/y:

Smerfeta
mam postanowienie trzymać się daleko od basenu ale jak mi to wyjdzie zobaczymy. Niestety duża ilość wina czasami rządzi moim rozumem ;-):-D

Z refundacją leków nie jest wcale taka prosta sprawa jak by się wydawało. Po pierwsze są obostrzenia co do wieku (do 40-tki, tu się łapię), po drugie AMH do 0,7 (a ja już pewnie mam mniej) i FSH do 15 (tu też się łapię). Po drugie nie wiem czy każdy lekarz będzie mógł przepisywać leki z refundacją. Mój np. nawet lutkę przepisuje na 100%. Mam nadzieję, że to już kliniki głowa, żeby to załatwić. No i teraz pytanie czy będą chcieli świeże wyniki AMH bo jeżeli tak to czeka się na nie min 2 tygodnie. Teoretycznie jest napisane, że AMH lub FSH ale do kwalifikacji do rządówki też był taki zapis a każda klinika wymagała obu wyników. Ja mam ostatnie badanie AMH z września więc na bank powinnam powtórzyć a nie ukrywam bardzo się tego boję. Wiadomo, że każda stymulacja zmniejsza rezerwę jajnikową a ja miałam w tym czasie 2 i to końskimi dawkami :zawstydzona/y: Tak więc nie do końca jestem zadowolona z refundacji bo najprawdopodobniej wcale się na nią nie załapię :-(
 
Ostatnia edycja:
reklama
Qrde Kasik36, aleś teraz napisała. ja zielona jestem w refundacji. z wielu obostrzeń nie zdaję sobie sprawy. nie rozumiem dlaczego lekarz nie przepisuje Ci np luteiny na receptę. mój poza lekami do stymulacji wszystko przepisuje mi ze zniżką. za luteinę zapłaciłam grosze. jeśli będziesz potrzebowała to mam zapas 50 i 100 i progynowę też mam.

Kasik36 jeszcze do Ciebie pytanie. chciałam kupić DHEA i nie znalazłam w aptece. proponowano mi preparaty Omega-3 czy to jest to samo? czy to to czego mi potrzeba?
 
Ostatnia edycja:
MagdaM ja kombinuję z lutką tak, że chodzę po recepty do rodzinnego i mi przepisuje ale nie wiem jak długo, w końcu się zbuntuje ;-) DHEA a Omega-3 to zupełnie coś innego. Ja biorę i jedno i drugie. Dziewczyny pisały, że w aptekach Gemini jest dostępne DHEA Eljot w przystępnej cenie. Co prawda przesyłka kosztuje ale możesz kupić sobie zapas i będzie jak znalazł.
 
MagdaM w aptece Gemini można zamówić przez neta, cena przystępna bo tylko 41,89 za 30 tabletek, niestety przesyłka 12,49 zł. ale jak zamówisz większą ilość to i tak się opłaca bo na doz.pl była cena coś około 45 zł. (od jakiegoś casu produkt niedostępny). Na 3 miesiące potrzebujesz 6 opakowań przy dawce 2 tabletki dziennie, lub 9 opakowań przy 3 tabletkach dziennie.
 
Dziewczyny, wszem i wobec ogłaszam, że po raz kolejny zakońcxyłam rok szkolny, z tym, że pierwszy raz jako wychowawczyni w gimnazjum :D z tejże okazji wystawiam zaległą cenzurkę Smerfecie i wszytskim pzostałym za wrażliwość na literaturę piękną i wysokie umiejętności edytorskie :) to mówiłam ja, profesor Ania :) ps. ale tu Ań jest!! ps. moje mieszkanie wygląda jak kwiaciarnia, więc kwaity mozemy sobie już darować :-D

Kasik, no ja własnie tez się zastanawiam, jak to z refundacją będzie - póki co moja gin w kilinice zapisywała mi wszytsko ze zniżka, oczywiście oprócz gonalu. hmm, ja też musze AMH powtórzyc i tez się trochę obiawiam :/

Pole, a ja myślałam, ze Twoj nick to taki z anigielskiego hahah i przywołuje mi na myśl imię dla mojej córki - bo Ona się keidyś pojawi :) o Twojej latwości w pisaniu już wspominałam, więc nie chcę się powtarzać, ale będę tu agitować, byś zabrała się za pisanie powieści! kryminał z polem lawendowym w tle ;-) ps. wstyd się przyznać, ale ja "Lalki" nie przyczytałam, no nie mogę :/ nie mogę! ;/

Queen, kończę "Zimową opowieść", polecam.

a wiecie co? ja wiem, że mnie wyśmiejecie (słusznie!) - ja zawsze chwilę (dłuższą!) muszę pomyśleć, zanim powiem, jak wygląda lawenda a jak wrzos... ale to cała ja ;-)
 
Ostatnia edycja:
MagdaM w aptece Gemini można zamówić przez neta, cena przystępna bo tylko 41,89 za 30 tabletek, niestety przesyłka 12,49 zł. ale jak zamówisz większą ilość to i tak się opłaca bo na doz.pl była cena coś około 45 zł. (od jakiegoś casu produkt niedostępny). Na 3 miesiące potrzebujesz 6 opakowań przy dawce 2 tabletki dziennie, lub 9 opakowań przy 3 tabletkach dziennie.

dzięki Kasik. zaczynam namierzać w innych aptekach. trochę dużo kasy jak dla mnie żeby na zapas zamówić.
w doz jest o tyle dobrze, że niedaleko od domu mam aptekę w której za darmo mogę odebrać zamówienie. koenzym mam już więc teraz tylko dhea.

ale kwasu foliowego nie odstawiać?

anika11 ja Lalkę przeczytałam i to dwa razy i zawsze oglądam jak w tv leci. bardzo lubię. także każda z nas ma coś do nadrobienia.

ja aktualnie czytam "Długi film o miłości.Powrót na Broad Peak" - mocna.
 
Dziewczyny sorry że tak smuce tylko o sobie ...
Czy wy tez plamiłyście po inseminacji. Bo ja czuje jak ( przepraszam za wyrażenie) wypływa ze mnie i wc zauważyłam plamienie.
 
reklama
Yoanna, a byliście u pani Anny Bręborowicz - świetna specjalistka, synek naszych przyjaciół miał problemy z alergią - bardzo pomogła:) to zona ordynatora z Polnej

Magda, właśnei chcę sięgnąc po tę książkę! polecasz? ps. masz rację - kazdy ma jakies braki w literaturze:) a najgorsze, ze zycia nie starczy, by wszytsko przeczytac...

Lalka, ja nie plamilam, ale są tu dziewczyny, które tego doświadczyły.
 
Ostatnia edycja:
Do góry