reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    294
Dziewczynki powiedzcie mi jakie badanie trzeba zrobić aby móc podejść do iui? Bo podjęliśmy z mężem decyzję ze jeśli do sierpnia Nam się nie uda to podchodzimy do iui.
Chcialabym jednak wiedziec wczesniej na jakie badania mam sie przygotować, no i jak to cenowo wygląda? Już wczoraj odłożyłam 2 tysiące na tą iui[emoji16] ale po cichu liczę ze jednak wydam te pieniądze nie na iui a na wyprawkę[emoji6]
Mam nadzieję ze w ciagu 2 najbliższych cykli uda mi się załatwić drożność, więc to bede miala z głowy.
 
reklama
Dziewczynki powiedzcie mi jakie badanie trzeba zrobić aby móc podejść do iui? Bo podjęliśmy z mężem decyzję ze jeśli do sierpnia Nam się nie uda to podchodzimy do iui.
Chcialabym jednak wiedziec wczesniej na jakie badania mam sie przygotować, no i jak to cenowo wygląda? Już wczoraj odłożyłam 2 tysiące na tą iui[emoji16] ale po cichu liczę ze jednak wydam te pieniądze nie na iui a na wyprawkę[emoji6]
Mam nadzieję ze w ciagu 2 najbliższych cykli uda mi się załatwić drożność, więc to bede miala z głowy.

No to super ze plany sa[emoji3][emoji3][emoji3]
Oby do sierpnia juz byla wyprawka[emoji3]
Co do cen - kazda klinika ma roznw naprawde ceny. Ja za iui placilam 800 pln ale drugie tyle to koszt badan, plus samo sonoHsg ok 800 pln
Wiec troche tego jest...
Powodzenia!![emoji1320][emoji1320][emoji1320]
 
Dziewczynki powiedzcie mi jakie badanie trzeba zrobić aby móc podejść do iui? Bo podjęliśmy z mężem decyzję ze jeśli do sierpnia Nam się nie uda to podchodzimy do iui.
Chcialabym jednak wiedziec wczesniej na jakie badania mam sie przygotować, no i jak to cenowo wygląda? Już wczoraj odłożyłam 2 tysiące na tą iui[emoji16] ale po cichu liczę ze jednak wydam te pieniądze nie na iui a na wyprawkę[emoji6]
Mam nadzieję ze w ciagu 2 najbliższych cykli uda mi się załatwić drożność, więc to bede miala z głowy.
Pewnie zależy od kliniki ale w większości to wymazy: chlamdydia, bakteriologia plus mykologia, ureaplasma i mycoplasma. Do tego z krwi hbc. Hbs, kiła, HIV, hcv to takie podstawowe. Możliwe tez ze lekarz zaleci drożność ale to już chyba indywidualnie po wywiadzie. Troszkę niestety to kosztuje :/ w niektórych klinikach badania są ważne 3 mce lub 6 mcy. Ja się zdecydowałam na klinikę co mogą być ważne 6 mcy bo bez przesady nie będę robić takich bezsensowych badań typu na kile co 3 mce... to już jest dla mnie naciągactwo
 
No wlasnie juz trochę czytałam na internecie ze takie badania sa tak krotko ważne[emoji19]
Śledzę wątek i widzialam ze miałaś drożność? Powiedz mi czy bardzo bolalo? Tak w skali od 0 do 10? Bo ja bede prosić gina aby mi zrobil i juz sie panicznie boję
Pewnie zależy od kliniki ale w większości to wymazy: chlamdydia, bakteriologia plus mykologia, ureaplasma i mycoplasma. Do tego z krwi hbc. Hbs, kiła, HIV, hcv to takie podstawowe. Możliwe tez ze lekarz zaleci drożność ale to już chyba indywidualnie po wywiadzie. Troszkę niestety to kosztuje :/ w niektórych klinikach badania są ważne 3 mce lub 6 mcy. Ja się zdecydowałam na klinikę co mogą być ważne 6 mcy bo bez przesady nie będę robić takich bezsensowych badań typu na kile co 3 mce... to już jest dla mnie naciągactwo
 
Sa plany sa[emoji173]
Za Ciebie trzymam kciuki aby transfer zaoowocowal w postaci gościa w brzuszku[emoji173]
No to super ze plany sa[emoji3][emoji3][emoji3]
Oby do sierpnia juz byla wyprawka[emoji3]
Co do cen - kazda klinika ma roznw naprawde ceny. Ja za iui placilam 800 pln ale drugie tyle to koszt badan, plus samo sonoHsg ok 800 pln
Wiec troche tego jest...
Powodzenia!![emoji1320][emoji1320][emoji1320]
 
No wlasnie juz trochę czytałam na internecie ze takie badania sa tak krotko ważne[emoji19]
Śledzę wątek i widzialam ze miałaś drożność? Powiedz mi czy bardzo bolalo? Tak w skali od 0 do 10? Bo ja bede prosić gina aby mi zrobil i juz sie panicznie boję
U mnie w klinice badanie ważnesą 6 m-cy. Dobrze jeśli wszystko jest dobrze , ja miałam problem z toksmoplsxmoze i zanim ja ogarnęłam 3 miesiące minęły
Drożność jeśli jajowody są drozne nie powinna boleć. Ja dostałem zastrzyk że znieczuleniem i nie bolało
Koszt wszystkiego ok 2 tyś Ale badanie wirusowe na NFZ miałam
 
Ostatnia edycja:
Witam.
Jestem tu nową. Trochę poczytałam wasze forum.
Chciała bym trochę się dowiedzieć o iui od was.
Staramy się o drugie dziecko prawie 5lat. Wszystkie badania ok A ciąży brak. Wczoraj miałam pierwsze iui. Gin w klinice mówił żeby żyć normalnie. Endokrynolog żeby pochuchac na siebie kilka dni. Więc jestem dziś na urlopie ale jak to w domu żyć gotować ogarniać trzeba.
Ale czy to normalne że czuje dziś w podbrzuszu jakby ciagniecie takie?

No to trzymamy kciuki za piekne dwie krechy za 2 tyg - zdaj nam relacje [emoji1307][emoji1307][emoji1307] kazdy mowi co innego z tym uwazaniem albo zyciem normalnie. Chyba najwazniejsze zeby diametralnie nie zmieniac stylu zycia, moze unikac jakichs chemii, silnych zapachow itp.
Relaks nie zaszkodzi[emoji3]
Kciukaski[emoji1307][emoji1307][emoji1307] dodalam Cie do kalendarza [emoji4][emoji4][emoji4]
 
reklama
Dziękuję za odpowiedź. W sumie może coś w tym podrażnieniu być bo miałam wczoraj płomienie. A z tym oszczędzanie się jakoś nie jest aż tak ciężko jak się ma dwóch prawie dorosłych synów 18 i 13 lat więc cięższe rzeczy jak przyniesienie zakupów pomogę

Hahaha przepraszam, ale uśmiałam się jak wyobraziłam sobie PŁOMIENIE [emoji91][emoji91][emoji91]
[emoji3][emoji3][emoji3]
Słownik-psikus [emoji3][emoji3][emoji3]

Życzę rychło rodzenstwa dla synów - najlepiej coreczki [emoji173]️
 
Do góry