reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    294
Ale ty godziłaś się na mrożenie więc było 6. Jeśli na starcie się nie zgodzę, to są zapładniane tylko dwa. Żadko kiedy jest za dużo, wiem, ale czasem są. Jeśli nie mroże to nie mogę ryzykować że wyjdą np.3 lub 4.
Ale boję się że nie wyjdzie z tego nawet jeden.
Masz rację godziłam się, bo mam PCOS i słabe jajeczka więc raczej było mało prawdopodobne, że będzie 6 pięknych, tylko 4 wogóle nadawały się do zapłodnienia, a tylko 3 się zapłodniły - w tym jeden od początku słabo się rozwijał, jeden zdegenerował później i jeden jest w brzuszku 28t4d ciązy
 
reklama
Dziś rozmawiałam wstępnie z doktor o in vitro. Generalnie zalecenie jest ze po poronieniu jeśli 4 iui nie powiodą się to można podchodzić do ivf. Ale i tak wszystko potrwa 2 miesiące. Namiar na klinikę już mam. Z tego co się dowiedziałam 3 podejścia są pokrywane z ubezpieczenia. Pobiera się tylko 6 pęcherzyków i je zapładnia. 4 i każde kolejne podejście płatne 5-6 tys euro. Nie wiem ile kosztuje kolejna procedura. Dostałam ulotkę o ogólnych informacjach. I czytam sobie przy kawce.
pobiera sie tyle ile urośnie kochana - jak nie pobiorą wszystkich urośniętych mogą powstać torbiele, generalnie stymulacja jest tak rozpisana, żeby urosło 5-6 ale organizm to nie maszyna są dziewczyny tak przestymulowane, że mają i po 20 - tylko po co? - w Pl zapładnia się 6 - standardowo takie są przepisy więcej można jeśli były poronienia, w poprzednich procedurach było mało zarodków itp.
 
pobiera sie tyle ile urośnie kochana - jak nie pobiorą wszystkich urośniętych mogą powstać torbiele, generalnie stymulacja jest tak rozpisana, żeby urosło 5-6 ale organizm to nie maszyna są dziewczyny tak przestymulowane, że mają i po 20 - tylko po co? - w Pl zapładnia się 6 - standardowo takie są przepisy więcej można jeśli były poronienia, w poprzednich procedurach było mało zarodków itp.

No ja tez mam pcos zaawansowane jak diabli. Możliwe ze pobierają tyle ile jest a zapładniają 6. Możliwe ze źle zrozumiałam. No ale byle było co podać... koleżance pobrali 11, 3 zapłodnily się, jednego podali a reszta po 2 dniach umarła. Tu nie podają 2 zarodków
 
No ja tez mam pcos zaawansowane jak diabli. Możliwe ze pobierają tyle ile jest a zapładniają 6. Możliwe ze źle zrozumiałam. No ale byle było co podać... koleżance pobrali 11, 3 zapłodnily się, jednego podali a reszta po 2 dniach umarła. Tu nie podają 2 zarodków
Podawanie dwóch to ryzyko jednak... i nie chodzi tylko o to, że możliwe, że będziesz miała dwójkę dzieci - ryzyko cukrzycy ciążowej ponoć większe, większe obciążenie ukłądu nerwowego i krwionośnego, częściej komplikacje, wczesny poród i związane z tym powikłania... wiadomo nie jedna z nas by podjęła to ryzyko, żeby być matką... ja byłam gotowa... dziś z dystansu myślę, że w moim przypadku dobrze się stało, że podali jeden... Ważne, żeby ten jeden którego podadzą to był właśnie ten :)
 
16.11: @anolianna - wizyta kontrolna
@Artemida90 - usg kontrolne po zastrzykach
17.11: @Misia_91 - testowanie[emoji1320][emoji1320][emoji1320]
20.11: @reqiem - konsultacja prenatalna i echo serca maluszka
22.11: @Dzoannna kontrola usg przed IUI
27.11: @reqiem - wizyta
01.12: @redferrari - wizyta u gin
16.12: @anolianna - Termin Porodu![emoji64]
15.01: @agatgagat - Termin Porodu![emoji64]
21.01: @reqiem - Termin Porodu![emoji64]
04.02: @redferrari - Termin Porodu![emoji64]

Czy kogoś dopisać do kalendarza?

Juz po wizycie i w poniedziałek 19.11.2018 mam badanie ktg.
Z maluszkiem wszystko dobrze. 3100 wazy póki co nie ma żadnych objawów zbliżającego się porodu bo szyjka na miejscu jedynie maluszek ma coraz niżej główkę. Ufff jak dobrze ze wszystko dobrze ☺
 
reklama
A do dziewczyn co pisały o in vitro. Nie myślcie o mnie źle. Jesteście wszystkie wspaniałe, każdy ma prawo mieć swoje zdanie itp. My z mężem nie chcemy mrozić zarodków tylko komórki. Więc się boję bo moje szanse są dużo dużo mniejsze jeśli chodzi o powodzenie. A z drugiej strony boję się też i bliźniaków. Dwóch chłopców. Jak ja bym dała rade z dwoma łobuziakami. Od razu zapłaciła bym i podwójnie gdyby ktoś dał pewność jednego, zdrowego maluszka...
Nie wiem jak wyglądają procedury i koszty w związku z mrożeniem a potem zapładnianiem komórek pojedynczo.
Co do ilości zarodków, u mnie decydował lekarz pomimo, że w dokumentach zaznaczyłam 2 zarodki, a z 12 pobranych komórek do zapłodnienia nadawało się 5 z czego tylko 1 "ruszyła".
 
Do góry