reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    293
Przestymulowanie to hiperka. Czyli za dużo jajeczek w jajniku. Może to prowadzić do wodobrzusza ale to już ciężkie powikłanie [emoji6] stymulację zaczyna się w zależności od protokołu. Jak pojedziesz na początku stycznia i będziesz miała wszystkie badania wymagane do ivf to lekarz może zacząć stymulację od 2-3 dnia cyklu i to jest krótki protokół długo natomiast poprzedzają tabletki antykoncepcyjne ale w jakich przypadkach się go zaleca nie jestem w stanie Ci powiedzieć. Ja miałam krótki bo mam wszystkie badania książkowe jednak wysokie amh bo aż 10.40 . Jakie masz badania już zrobione?
I nie jestem ekspertem od ivf. Mało wiem na ten temat ale zadaje pytania lekarzowi i oczywiście na wątku o ivf, tam dziewczyny sa skarbnica wiedzy [emoji6]
Ja mam 34 lata wiec wg ustawy nie mogą zapłodnić więcej niż 6 zarodków. Są oczywiście wyjątki od reguły ale to chyba trzeba mieć cięższe schorzenia. Oocyty to nic innego moja droga jak Twoje pecherzyki, które rosną w jajnikach. Mrożą je po to, żeby np albo oddać do adopcji albo gdyby np żaden transfer z zarodków się nie przyjął, rozmnażają oocyty i jak się badają zapładniają [emoji6]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Jestes dla mnie skarbnica wiedzy :-) Ja mam juz prawie 36 lat,wiec czas nagli. Badania wszystkie mamy,bo byly robione do iui. Do lutego jeszcze wazne. Poczatkowo mialam za wysoka prolaktyne,pozniej az za bardzo mi spadla. No i mam endometrioze 1 stopnia,ale przy laparoskopii podobno rozbili mi ogniska. A u Ciebie jedynym problemem jest amh? To teraz Twoje pierwsze in vitro? Zycze,aby zakończyło się sukcesem! :-)
Jak do 3 iui podchodzilam na spokojnie tak przy in vitro ciężko będzie mi panowac nad sobą. A ogólnie przy tych wszystkich procedurach duzo masz wizyt u lekarza? Bo ja mysle,ze bede musiala isc na zwolnienie lekarskie,bo u mnie w pracy nie da sie ogarnąć grafiku...Zeby jechać 2 razy w miesiącu musialam sie zdrowo nakombinowac...A jesli teraz będziesz miala transfer to 2 tygodnie musisz czekać na wynik?
 
reklama
Piękny wynik!! Gratuluje. Progesteron tez bardzo ładny. Daj znać po wizycie [emoji6]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Juz po wizycie, jednak bez usg bo może nie być jeszcze widać, Pani dr powiedziała ze ładna beta i przepisał na wszelki wypadek lutinus (bo wcześniej była pozamaciczna) na usg wybieram się zaraz po świętach i napewno siw odezwę. Dziękuję dziewczyny
 
Jestes dla mnie skarbnica wiedzy :-) Ja mam juz prawie 36 lat,wiec czas nagli. Badania wszystkie mamy,bo byly robione do iui. Do lutego jeszcze wazne. Poczatkowo mialam za wysoka prolaktyne,pozniej az za bardzo mi spadla. No i mam endometrioze 1 stopnia,ale przy laparoskopii podobno rozbili mi ogniska. A u Ciebie jedynym problemem jest amh? To teraz Twoje pierwsze in vitro? Zycze,aby zakończyło się sukcesem! :-)
Jak do 3 iui podchodzilam na spokojnie tak przy in vitro ciężko będzie mi panowac nad sobą. A ogólnie przy tych wszystkich procedurach duzo masz wizyt u lekarza? Bo ja mysle,ze bede musiala isc na zwolnienie lekarskie,bo u mnie w pracy nie da sie ogarnąć grafiku...Zeby jechać 2 razy w miesiącu musialam sie zdrowo nakombinowac...A jesli teraz będziesz miala transfer to 2 tygodnie musisz czekać na wynik?

Wszystko zależy od lekarza. Jak nie nasz jak pogodzić pracy i wizyt to możesz podpytać o l4 żeby nie marnować urlopu. Z badań to właśnie u mnie tylko to amh inne badania mam książkowe. I tak to pierwsze podejście. Powiem, ze ja się nie bardzo denerwowałam cała stymulacja itp teraz największy stres przed punkcja miałam, ale to normalne, człowiek zawsze obawia się nieznanego. Wizyt miałam łącznie do punkcji 4- stymulacyjna czyli recepty, jedna żeby obgadać wszystko z lekarzem co i jak i dwa monitoringi Myśle, ze jak iui nie dają skutku i nie macie nic przeciwko ivf to jest to dobry krok tym bardziej, ze my nie młodniejemy chociaż całe życie takie piękne jesteśmy [emoji1]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej laparoskopia odwolana znowu biocenoza wyszla kiepsko 3/4 wiec nie ma mowy o operacji postanowilam zrobic posiew z antybiogramem nie wiem czy sie uda przed swietami
 
Juz po wizycie, jednak bez usg bo może nie być jeszcze widać, Pani dr powiedziała ze ładna beta i przepisał na wszelki wypadek lutinus (bo wcześniej była pozamaciczna) na usg wybieram się zaraz po świętach i napewno siw odezwę. Dziękuję dziewczyny

Świetnie cieszę się. Życzę teraz dużo spokoju i pięknych 9 miesięcy. Będziesz jeszcze powtarzała betę w piątek czy już dajesz sobie spokój?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Placze cale popoludnie mam dosc odechcialo mi sie wszystkiego nie dam rady w swieta mam dosc wylecze to gowno zrobie laparo potem dwa ostatnie iui i koniec
 
reklama
Do góry