reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    294
Dziewczyny mam pytanie dotyczące plemników i inseminacji. Czy u któreś wystapil taki problem : mąż / partner ma obniżona ruchliwosc plemników ? i czy to było przeciwskazaniem do zrobienia inseminacji ? Mój ma obniżona ale dużą liczebność i to podobno nie jest przeciwskazaniem
Moj ma duzo ale ruchliwosc slaba ktora wynika z duzej lepkosci. 2 lata staran nic nie daly wiec uwazam ze mozna probowac. Nam lekarz zalecil
 
reklama
clo brałam od 3-5 dnia 1 tabletka dziennie
i po iui duphaston 2x1, kwas foliowy 5mg x 1 i 6 dni po iui encorton 3 x 1

jak to wyglada w tej klinice jest szansa na zabieg bez długich miesięcznych obserwacji, nowych badań itd, wystarczy monitoring bieżącego cyklu czy mają jakieś wewnętrzne swoje zasady?
Niestety w Invicta Warszawa jest wielka biurokracja. Czeka się na wizytę 2-3 tyg (do dr guru czyli Kunickiego.może do innych jest szybciej) Odrzucili mi 3 razy pod rząd badanie drożności z powodu infekcji. (Infekcje leczyli mi 3 cykle... ciagle byl problem z dostaniwm sie do lekarza prowadzacego. Wkurzylam sie,poszłam do innego lekarza w innej klinice i od razu mnie postawił na nogi. ) Wymagają na pierwszej wizycie : panelu hormonalnego,potem robią wymazy, mąż bada nasienie, kierują na droznosc a na końcu podają ich rozwiązania problemu.
 
Hej, potrzebna pomoc.
W poniedziałek pęcherzyki prawie 18 i 19. Endo 7,5 mm.
Myślałam, by właśnie robić zastrzyk i jutro IUI, ale test owu wychodzi negatywny. Czy to może znaczyć że pik już był?
 
Moje drogie wiem ze nie o iui ale jestem już po monitoringu. Endo 11 mm bardzo ładne, pęcherzyków dr naliczył 13 o wielkości 10-11 mm do piątku leki i następny podglad a punkcja wtorek lub środa [emoji6]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Hej, potrzebna pomoc.
W poniedziałek pęcherzyki prawie 18 i 19. Endo 7,5 mm.
Myślałam, by właśnie robić zastrzyk i jutro IUI, ale test owu wychodzi negatywny. Czy to może znaczyć że pik już był?
a kiedy miałaś mieć owulacje tak wg obliczeń?
ja miałam podany zastrzyk na pęknięcie w dniu inseminacji - 13 dzień cyklu, na usg przed zabiegiem pęcherzyki miałam jeszcze nie pęknięte rozmiar 18, 19 i 15 endo 15mm
kontrolne usg 4 dni po iui i był płyn świadczący o pęknięciu
 
Hej, potrzebna pomoc.
W poniedziałek pęcherzyki prawie 18 i 19. Endo 7,5 mm.
Myślałam, by właśnie robić zastrzyk i jutro IUI, ale test owu wychodzi negatywny. Czy to może znaczyć że pik już był?
@nuna85 bardziej w stronę, że za wcześnie IUI. Ale to tylko gdybanie, bo nie wiadomo jaka wielkość pęcherzyków. Teoretycznie pękają przy 24-25mm. A dobowo rosną 1.3mm. Idąc tym tropem Twoje mogą mieć ok 22mm.
Więc albo ryzykujesz i dajesz zastrzyk, albo jutro zamiast IUI monitoring i przesunięcie zabiegu. Ale do jutra może być różnie...
No żadna za Ciebie nie zadecyduje...

Ale kciuków nie puszczam :)
 
a kiedy miałaś mieć owulacje tak wg obliczeń?
ja miałam podany zastrzyk na pęknięcie w dniu inseminacji - 13 dzień cyklu, na usg przed zabiegiem pęcherzyki miałam jeszcze nie pęknięte rozmiar 18, 19 i 15 endo 15mm
kontrolne usg 4 dni po iui i był płyn świadczący o pęknięciu

Przepraszam, ze to napisze ale miałaś spieprzony zabieg całkowicie. Zastrzyk dostałaś w dniu iui, a powinien być podany max dzień przed chociaż najlepiej 24-36 h przed. Dość małe pecherzyki jak na iui. A usg 4 dni po i było widać płyn to pęknąć mogły w dzień usg albo w nocy wiec iui o wiele za wcześnie.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej, potrzebna pomoc.
W poniedziałek pęcherzyki prawie 18 i 19. Endo 7,5 mm.
Myślałam, by właśnie robić zastrzyk i jutro IUI, ale test owu wychodzi negatywny. Czy to może znaczyć że pik już był?

Hmmm moje miały 19mm dzień przed inseminacja. Dr zdecydowal o zastrzyku i lui.Zrobiłam zastrzyk a dobę po nim miałam zabieg. Inseminacja nie udała się.
 
Przepraszam, ze to napisze ale miałaś spieprzony zabieg całkowicie. Zastrzyk dostałaś w dniu iui, a powinien być podany max dzień przed chociaż najlepiej 24-36 h przed. Dość małe pecherzyki jak na iui. A usg 4 dni po i było widać płyn to pęknąć mogły w dzień usg albo w nocy wiec iui o wiele za wcześnie.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Evelevel to ile powinny mieć te pecherzyki przed inseminacja ? Z tym zastrzyki racja. Dobę przed.
 
reklama
Evelevel to ile powinny mieć te pecherzyki przed inseminacja ? Z tym zastrzyki racja. Dobę przed.

Tak jak pisała Zuzik wcześniej. Ja iui miałam najczęściej na 22-24 mm pęcherzyku i pękał na drugi dzień po zastrzyku wiec jak przyrastają 1,3 mm na dobę to miał tak ok24-25 mm. Jak rozmawiałam z embriologiem, który ma dwójkę z iui to z żona jeździli na usg co drugi dzień a przed sama iui robili usg co 4 godz i robili na dopiero co pękniętym pęcherzyku. Ale on pracuje w klinice to mógł sobie na takie coś pozwolić. My niestety nie mamy takiej opcji i musimy celować


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry