reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    293
sony ja mialam miec elektrokauteryzacje w ten wtorek miala sie odbyc no ale widzisz... :)
pytalam przed zabiegiem o takie rzeczy wiec Ci mowie co mi ginka powiedziala.
tak się wystraszyłaś, że w ciążę zaszłaś:-) Szkoda że mój za granicą, może i na mnie by to tak podziałało;)
A ty sylha za dwa tygodnie dowiesz się co i jak?? Na laparo nie idziesz?
 
reklama
Sony ja mam endometriozę a nie miałam żadnych zabiegów- 3 lata temu miałam zabieg usunięcia torbieli endometrialnej 7 cm-ale wcześniej nie miałam żadnych objawów ani przypuszczeń co do endometriozy. Mam usuniętą cześć lewego jajnika który już nie pracuję ale prawy działa bez zarzutów:tak: Obydwa jajowody drożne.
Trzymam kciuki żeby lapro okazało się tylko formalnością o dobrych wynikach:tak:

Dziewczyny tak sobie myśle często nad wynikami nasienia M-pomóżcie mi je ostatecznie zrozumieć czy jest słabo, źle czy tragicznie bo już sama nie wiem:sorry:

objętość 1,8
lepkość +
ph 8.3
liczba plemników 19 mln
aglutynacja -
Ilość plemników w ejakulacie 34,2
Ruchliwość : ogólny % ruchliwych 51, ruch A+B 41, A 1%, B 40%, C 10% D 49%
Morfologia : formy prawidłowe 4 %, uszkodzone szyjki 45%, uszkodzone witki 22%, kropla cytoplazmy 3, uszkodzone główli 94
Żywotność - plemniki żywe 72 %, plemniki martwe 28%
MAR TEST IgG negatywny

Podaję męzowi Salfazin, kwas foliwoy, witamine C i PP
 
Gizas.. wiesz co ja miałam pierwsze wyniki podobne a potem podalam mojemu androvit i sie jeszcze poprawilo... ale dobre sa wasze w miare wyniki :) nie widze nic takiego bardzo uciazliwego...
moj teraz ma 75 ml w klasa a i b
 
Gizas, dzięki za info.
Nie napisałaś norm lab. więc trochę trudno się wypowiadać, ale porównam je z wynikami mojego chłopka:) A ostatecznie to lepiej idź do androloga to ci wszystko powie na temat wyników męża.
Więc:
objętość 1,8 - powinna być równa 1,5 lub więcej.
lepkość + - powinna być (-) mój miał ++++, ph 8.3 - powinien być równy lub powyżej 7,2
liczba plemników 19 mln -powinna być równa lub powyżej 15 mln
aglutynacja -
Ilość plemników w ejakulacie 34,2 - powinna być powyżej 39 mln
Ruchliwość : ogólny % ruchliwych 51, ruch A+B 41, A 1%, B 40%, C 10% D 49%
Morfologia : formy prawidłowe 4 %, uszkodzone szyjki 45%, uszkodzone witki 22%, kropla cytoplazmy 3, uszkodzone główli 94
Żywotność - plemniki żywe 72 %, plemniki martwe 28%
MAR TEST IgG negatywny
Duża lepkość może świadczyć o bakteriach w nasieniu. Więc trzeba zrobić posiew z nasienia.
 
Dzięki za informacje, zmartwił mnie ten 1 % plemników A i 4 % form prawidłowych:-(, domyślam się że nie wiele można zdziałać aby poprawić wyniki. M nie pali, % rzadko, troszkę ma brzucha... A co do lekarza to wstrzymam się do wizyty w klinice- a licze że sie uda zacząć wiosną
 
Szkoda że nie ma statystyka odnośnie jakości nasienia a ciąż:confused2: ciekawa jestem czy z takimi żołnierzami jest możliwa ciąża naturalna :baffled:
 
reklama
GizaS mój te miał 1% prawidłowych ( A) więc byliśmy załamani że 99% jest do niczego. Ale nas lekarz uświadomił że jest to ok, dlatego że maxymalna norma jest 3%.
 
Do góry