reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    293
Cześć dziewczyny :) dawno nie pisałam ale czytam was nadal i kibicuje. Chciałbym żeby nam wszystkim się udało. U mnie niestety kolejny cykl stracony :( po pierwszej nieudanej iui lekarz zrobił miesiąc przerwy i okazało się na usg że na prawym jajniku nie pekniety pęcherzyk 33. Tak się zastanawiam może po iui też nie pekly. Może nie pękają wcale. Jak dojdzie do kolejnej iui może w połowie listopada to poproszę o usg po :) jestem zła bo może jakby nie było tej przerwy i zastrzyk na pęknięcie to nie byłoby takiego problemu. Mało tego dostałam tabletki antykoncepcyjne na ten cykl. Czy słyszeliście o podobnej sytuacji? Pozdrawiam was serdecznie
 
reklama
Czyli dobrze kojarzyłam. Ja z leukocytami też dostałam zawału jak za pierwszym razem mi się wynik podbił. Zarówno jednak mój lekarz jak i pani doktor na połówkowych uspokoili mnie, że to normalne w ciąży. A Kath ma niższy wynik niż ja. Także jednego czego nadal nie rozumiem to po co antybiotyk?
 
Czyli dobrze kojarzyłam. Ja z leukocytami też dostałam zawału jak za pierwszym razem mi się wynik podbił. Zarówno jednak mój lekarz jak i pani doktor na połówkowych uspokoili mnie, że to normalne w ciąży. A Kath ma niższy wynik niż ja. Także jednego czego nadal nie rozumiem to po co antybiotyk?
Bo jestem przeziebiona...
 
Kath to zajarzyłam. Dziwię się bo rozumiem, że chodzi o to aby koniecznie zapobiec rozwojowi infekcji, ale dla mnie i bez ciąży antybiotyk to ostateczność.
A tak mędrkując zobaczymy co ja zaraz dostanę bo na moich wynikach pojawił się kolejny wykrzyknik. Tym razem w kosmosie mam bakterie w moczu. Jutro idę zrobić posiew to zdążę z wynikami do lekarza. Mam nadzieję, że to błąd przy pobieraniu, ale ilość ponad 1500 raczej tego nie przepowiada:/ A nie zdążyłam pójść nawet na basen. Teraz to on mnie w życiu nie puści:(((
 
znowu zgadzam się z Vaderą. antybiotyk na przeziębienie to przesada.
Vadera a pozostałe parametry moczu wykazują jakąś infekcję? ja dwa tyg temu robiłam bad moczu i wyszły mi liczne bakterie. brałam urosept przez 4 dni i powtórka badania, wyszły dość liczne bakterie, no to nadal urosept i posiew. czekając na wynik posiewu miałam wizytę u gin i ona powiedziała że jest ok bo niby są bakterie ale nie wywołały stanu zapalnego. i faktycznie posiew wyszedł ujemny. biorę teraz 1 tabl dziennie uroseptu, bo chciałabym dociągnąć do końca już bez antybiotyku.



udanego dnia dla wszystkich:)
 
znowu zgadzam się z Vaderą. antybiotyk na przeziębienie to przesada.
Vadera a pozostałe parametry moczu wykazują jakąś infekcję? ja dwa tyg temu robiłam bad moczu i wyszły mi liczne bakterie. brałam urosept przez 4 dni i powtórka badania, wyszły dość liczne bakterie, no to nadal urosept i posiew. czekając na wynik posiewu miałam wizytę u gin i ona powiedziała że jest ok bo niby są bakterie ale nie wywołały stanu zapalnego. i faktycznie posiew wyszedł ujemny. biorę teraz 1 tabl dziennie uroseptu, bo chciałabym dociągnąć do końca już bez antybiotyku.



udanego dnia dla wszystkich:)
Na ciezarowkach dzirwczyny pisza w sumie tak jak na ulotce ze duomox nie jest szkodliwy dla plodu. Ponadto wypowiadaja sie ze antybiotyk nie wyrzadzi tyle szkody co stan zapalny...lub przeziebienie z ktorego rozwinie sie grypa...ja juz mialam goraczke i nie wiem czy to takie bezpieczne dla plodu...oczywiscie kazdy robi jak uwaza...
 
Może się pocieszają. Generalnie duomox jest jednym z silniejszych antybiotyków na amoksycyklinie. Nawet w specyfikacji jest napisane, że w przypadku ciąży tylko jeśli jest naprawdę konieczny. A temperaturę może wywoływać sama ciąża. To też odmienny stan dla organizmu, zwłaszcza na początku. I nie mówię tego złośliwie. Po prostu wiem, że większość lekarzy pompuje nas antybiotykami od razu bo tak łatwiej. Moim zdaniem warto się nad tym zastanowić i tyle.

Magda: na szczęście reszta parametrów ok także mam nadzieję, że szybko sobie z tym poradzimy.

Meg: antyki to normalna procedura prawie zawsze przed stymulacją także spokojnie. Zawsze szkoda straconego cyklu, ale pomyśl, że organizm miał chwilę dłużej na zebranie sił. Powodzenia!

Z racji depresyjnej pogody ja już też kicham nie tylko alergicznie:/ Po powrocie z badań, do jutra mam nadzieję, że nic mnie z łóżka nie wyciągnie. Gdzie ta nasza polska złota jesień????
 
Aniko to jak masz chwilę przy klawiaturze to szybciutkie streszczenie co tam u was? Czy jest tak jak sobie wyobrażałaś, jak poród, jak maleństwo, no wiesz jak wszyyyyyystko :)???
 
reklama
Na ciezarowkach dzirwczyny pisza w sumie tak jak na ulotce ze duomox nie jest szkodliwy dla plodu. Ponadto wypowiadaja sie ze antybiotyk nie wyrzadzi tyle szkody co stan zapalny...lub przeziebienie z ktorego rozwinie sie grypa...ja juz mialam goraczke i nie wiem czy to takie bezpieczne dla plodu...oczywiscie kazdy robi jak uwaza...

masz rację każdy robi jak uważa...

oj u mnie też nie ma złotej jesieni. widziałam zapowiedzi że najbliższy wekend ma być słoneczny.
Aniko także szykujcie limuzynę bo pójdzie w ruch
 
Do góry