reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    294
Sowa witaj.
Ja mam tylko jedna odpowiedz:
Musi byc hsg, Twoje wszystkie badania potem biopsja m i dopiero wtedy pomyslcie o iui. Ja zrobilam wszystkie mozliwe bledy wiec przestrzegam:-)
M niech sue biopsji nie boi bo go i tak usypiaja. A po wszystkim moj m czul sue super moze cos lekko pobolewalo ale nawet chyba tabletek przeciwbolowych nie wzial wiec niech sie Twoj m nie boi! My baby mamy gorsze badania;-)


dzięki, pokaże mu ten wpis żeby się nie stresował, najgorsze jest to że do tej pory nie wiedziałam gdzie się zgłosić, do jakiego lekarza od czego zacząć, rozmawiałam co prawda z moim ginekologiem ale on powiedział że on się tym nie zajmuje a po badaniach m przestaliśmy robić cokolwiek bo stwierdzilism ze skoro nie moze on miec dzieci to dalej nic nie zrobimy, faceta sobie nie zmienię a dawca nie wchodzil w gre do teraz albo i nie, zrobimy biopsję , dzieki wam jesteście wielkie
 
reklama
Sowa jak mam byc szczera to porownujac moje hsg a biopsje m to ta biopsja to bulka z maslem:-) wiec jakby Twoj m cos wybrzydzal to powiedz zeby sie do nas odezwal (na wlasne ryzyko;-) )
Ty idz i zrob przede wszystkim amh i hsg bo bez tego ani rusz! Ja tez myslalam ze u mnie wszystko ok bo cykle regularne zawsze owu itd a poleglam i na amh i na hsg...
Co do dawcy - ja jakos od poczatku nie mialam oporow i moj m tez od razu stwierdzil ze dawca i koniec. Wiec to jest wszystko kwestia podejscia i zrozumienia ze ojcem bedzie ten do ktorego dziecko bedzie mowic tato :-)

I umowcie sie na wizyte do invicty - tam jest androlog podobno jeden z lepszych i usg jader tez mu zrobia i testosteron lh i progesteron.
 
Madziu 19 tydzien omg!!! Ale czas leci!

Marzen i beti - tak!!!! Prosze w jsk najszybszym czasie odblokowac kolejke!!! Bo jak przyjdzie moj czas i ktoras mi tu bedzie strajkowac to ... no!
 
Madziu, rośnijcie zdrowo. Jeszcze plus/minus drugie tyle i będziesz tulić Waszego synka! Adaś bardzo się cieszy na swojego forumowego kolegę :)

Kamisiu, teraz ogólnie panuje moda na witaminę D3, bo podobno mamy jej zawsze za mało. Każdy powinien ją suplementować do końca życia... Ile w tym prawdy? Hmmm...

Marzen, Beti - do dzieła!

Sowa, przed IUI będziesz musieć (zwykle tego wymagają) mieć zrobione wymazy z pochwy na obecność mycoplazmy, ureaplazmy i chlamydii. Muszą wyjść negatywne bo inaczej IUI trzeba będzie odłożyć aż do wyleczenia.
Czyli plan jest taki: Ty hsg, Mąż biopsja. Ty badania "damskie", emek "męskie", Ty kontrola owulacji (ewentualnie stymulacja jajeczkowania lekami), w czasie okołoowulacyjnym zastrzyk na dojrzewanie pęcherzyka (zastrzyk np. Ovitrelle) i po ok 24-36 godzin od zastrzyku IUI. Potem zwykle przepisują duphaston lub luteinę na podtrzymanie ciąży i po 14 dniach badanie bhcg potwierdzające (czasem nie) ciążę :)
A później już tylko nudne 9 miesięcy oczekiwania :) :)
 
Ja biorę witaminę D przez prawie cały rok ale na lato odstawiłam, w tygodniu w sumie co najmniej 3 godziny wystawiam ciało na słonko to sobie nałapię chyba, nie?
Kamisiu, ta dieta bezglutenowa to pod kątem tarczycy czy ogólnie dieta pro ciążowa???? Czy na coś innego?
Sówko koniecznie hsg albo sono hsg, wtedy nie naświetlasz się promieniami RTG i mniej nieprzyjemny zabieg. Przed HSG też ogólne wymazy każą Ci zrobić i badania weneryczne/HIV/żółtaczka, jeśli nie masz aktualnych. I koniecznie ta biopsja u męża bo może macie szanse na swoje biologiczne dziecko! Ja trzymam kciuki &&&&&&&&&&&&&& Pisz o wszystkim, tu każda z nas ma jakieś doświadczenia, razem jesteśmy mocne i pilnujemy, żeby nikt nas nie naciągał i nie oszukiwał. I piszemy o tym, co same przeszłyśmy, masz info z pierwszej ręki.
 
Sowa, witaj! Dziewczyny już chyba wszystko w temacie powiedziały. Powodzenia :)

Kamisia, ja jestem na bezglutenie jakby co ;) no i teraz jeszcze większe ograniczenie cukrów, nawet z owoców.

Madziu, Twoja ciąża leci mi szybciej niż moja własna ;*

Niebajko i Sarenko :*

Beti, cieszę się, ze posiewy ok! Tak powinno byc:)
Macie razem z marzeń zadanie utorowania pomyslnej drogi dla pozostałych staraczek, no i przede wszystkim dla Kredki:) :)

Napisane na SM-G530FZ w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ewik ja wiem ze Ty kolejny raz mowisz o sono hsg ale ja nie jestem pewna czy masz 100% racji.. bo mi sie wydaje ze przy zwyklym hsg kontrast jest podawany pod wiekszym cisnieniem wiec jak jest cos przytkane to wtedy sie przepcha tak jak u mnie bylo. Ale moge byc w bledzie:-)
 
Zuzik tylko,że moja wizyta trwała około 5-7 minut i tak bez badań tej D3 :) ? Przecież mogę mieć jej za dużo,a jeszcze dokładać :) ? Przecież wszystko w nadmiarze szkodzi ? Zobaczę co mi powie inny endokrynolog bo ta nie wzbudziła mojego zaufania :)

Ewik tą bezglutenową pod kątem Hashimoto,na jakiej podstawie? Nie wiem do końca bo bardziej czułam się jak u wróżki :)

Aniko wiem,wiem :) Zobaczę opinie lekarza bardziej wzbudzającego moje zaufanie :)
 
Dzięki Dziewczyny:*:*

Kredko dziękuję Ci mocno za linka, poszperam! Póki co mamy kremy, które "radzą" sobie w miarę dobrze, są bez chemii i cena póki co nie zabija.. trochę już ich przerobiłam i niestety każdy atopik ma swój typ..ate droższe nie znacza, że lepsze. póki działa nic nie zmieniam, ale działać przestają z tego co wyczytałam... Na razie zaczynamy kuracje probiotykiem ze szczepow których skuteczność jest udowodniona pod kątem azs. No i szykuje się na bitwę z dermatolog, która mówiła ze juz do niej nie wrócimy, bo nie będzie po co..

Kamisiu moja endokrynolog tez mi zalecila dietę bezglutenowa, wit D, euthyrox i jeszcze wiele diet owych wyrzeczeń, bo u mnie przeciwciała podwyższone, niby hashimoto. Ale gdybym miała trzymać się wszystkich diet równocześnie, odzywialabym się energia kosmiczna. Jedno jest pewne, endo który zwraca uwagę na dietę może być dobrym endo;) wielu je ma gdzieś. .. pchają tabsy i tyle...
Co do wit D...uwierz mi ze nie przedawkujesz... pamiętaj ze polkniecie dawki 2tys nie gwarantuje jej całkowitego wchłonięcia. .. 50% to przy meeeeeega dobrych warunkach a realnie pewnie z 10 lub mniej..
Spokojnie mogłabyś jeść i 5 tys.. ;)
Zresztą temat wit D to temat rzeka...

Madziu, Chłopczyk! Aaaa! Gratuluje:*:* z całego serca!

Aniko:* Polu:**

Beti, Lumio, Marzen, Pyreczko i wszystkie mi bliskie :*** dobrze Was czytac:)

Pozdrawiam i nowe twarze;) "staruchy" w pieluchy, pora na nowe walczące;)

Napisane na SM-A500FU w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Niebajko pamietaj ze gdyby co to sluze pomoca:-* no i poszerzylas swoja wiedze medyczna;-) szkoda ze kosztem Sarenki... mam nadzieje ze faktycznie te szczepy zadzialaja i problem zniknie! A powiedz mi czy ona ma jakas wysypke czy jak to sie objawia? To ma caly czas czy pojawia sie i znika? Dopytuje bo znam sytuacje ze dzuecko uczulone na jajko ale tak ze nawet na zapach jajka wiec gotowanie smazenie pieczenie itd mialo wplyw. Nie wiem czy mozna to sprawdzic jakos ale mozesz sprobowac. Ja wiem ze dasz rade i wygrasz kolejna walke:-*
 
Do góry