reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    293
reklama
W Invicta jest in vitro za darmo jak przekaże się komórki jajowe do banku, aby pomóc innym rodzicom, ja bym się nie zdecydowała.
Mają również inne promocji, jakiś czas temu było in vitro do skutku, przy jednorazowej opłacie pozwala na dokonanie u pacjentki dowolnej liczby procedur, aż do uzyskania ciąży. To mi się podoba, ciekawa jaka opłata.

Z tym programem to nie jest tak wcale. Najpierw trzeba się zakwalifikować. Następnie przydzielają do jednej z czterech grup płatniczych. Od 10 000 do 40 000 w zależności od problemów z zajściem w ciążę.

Em póki nie ma czerwonej krwi to nie ma co się jeszcze martwić. Plamienie może oznaczać implantację, zagnieżdżenie zarodka albo skutki uboczne leków. Test ciążowy wyjdzie dopiero minimum 14 dni po owulacji. Wcześniejsze robienie to strata pieniędzy.

Znalazłam lekarza w Częstochowie i zapisałam się na pt, zobaczyć czy jestem przewrażliwiona czy faktycznie znowu zrobiła mi się torbiel, muszę bardzo uważać bo funkcjonuje mi tylko prawy jajnik dlatego tak się martwię. 150 zł za wizytę trzeba wydać ale lepiej wiedzieć za wczas co jest grane. Dziwnie boli mnie brzuch, czasem kłuję po prawej stronie i jest nabrzmiały a dziś jest 26 dc. W razie jakichkolwiek problemów od razu dzwonie do Provity do Katowic bo nie ufam całkowicie częstochowskim lekarzom.
 
GizaS- w Częstochowie- a to może się załapiesz refundację invitro;-). Ja mam w czwartek wizytę, ale mam wrażenie, że te przygotowania do invitro to się ciągną i ciągną
 
Sylha niezły zakup zrobiliście- to teraz wiatr we włosach:tak:

alaT kurcze tak to jest jak Twój lekarz idzie na urlop przydzielaja do innego i każdy z nich ma inne metody leczenia-ja myślę tak samo jak dziewczyny ,że może to implanatacja albo skutek uboczny Duphastonu- poczekaj jeszcze do 14 dnia po IUI i zrób bete i wszystko sie wyjasni
 
GizaS- w Częstochowie- a to może się załapiesz refundację invitro;-). Ja mam w czwartek wizytę, ale mam wrażenie, że te przygotowania do invitro to się ciągną i ciągną

kler jasnogórski bojkotuję projekt :laugh2:,a te 150000 zł to mają być dla najuboższych , pewnie jak z większością dofinansowań-gdy dochód na jedną osobę nie przekracza coś koło 550 zł.
 
No dokładnie, nawet jeśli kiedyś w Polsce będzie refundacja bądź dofinansowanie do in vitro to kolejki i wymogi będą makabryczne. Mieszkam w Kłobucku, miasto 20 000 mieszkańców-chciałam pójść dzisiaj do przychodni do ginekologa w ramach nfz, poszłam o 10, lekarz przyjmował od 11 ale już się nie wymieściłam w limitach tj. 10 pacjentek. A nie ma możliwości wcześniejszej rejestracji i przyjśc póżniej... trzeba czekać:no: Chciałam też przy okazji zrobić sobie cytologię- a tu na drzwiach wielkimi literami, że cytologia na życzenia pacjenta kosztuję 20 zł:szok: Pewnie USG przezpochwowe też płatne:-)
 
Jak ktoś jest bardzo ubogi to go na dziecko nie stać.
A co do cytologii to wygląda tak:
1. Jest program Profilaktyka Raka i Szyjki Macicy, raz na 3 lata jest cytologia bezpłatnie od 25 roku życia.
2. Jeżeli chodzi o cytologię w ramach wizyty to NFZ napisał, że tylko wtedy gdy są do tego przesłanki lekarskie. A to już zależy jak lekarz interpretuje.
3. Usg też jest za darmo wtedy kiedy lekarz widzi przesłanki, a nie jak pacjentka przychodzi i mówi że chce.

Ale to że nie zapisują na wizyty to już lekka przesada.
Tekst z Vademecum NFZ:

"Na wizytę u lekarza pacjent ma prawo zapisać się dowolnie wybranego
dnia, w godzinach pracy punktu rejestracji.
Ustalanie przez świadczeniodawcę dni do zapisywania się jest
niezgodne z prawem"
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dlatego jestem za sprywatyzowaniem służby zdrowia i każdy niech ma prawo do wyboru ubezpieczenia wraz z ilością świadczeń, a ZUS niech sam idzie już na emeryturę.
Jak to leci to powiedzenie:zdrowie najważniejsze, pieniądze przyjdą- taaa, ale w PL jak nie masz kasy to nie masz zdrowia!!!!Szczepionka na HPV, którą proponował mi doktor kosztuje w sumie 900zł- którego średniego kowalskiego na to stać?!?!?!?!?
W Holandii służba jest sprywatyzowana i tam jakoś to leci i funkcjonuje baaardzo dobrze!!!!Antybiotyki są bezpłatne. W Niemczech wszystkie leki dla dziecka na receptę są bezpłatne...Aż strach się bać jak to będzie w przyszłym roku skoro już tak teraz straszą.
 
Do góry