reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    294
Czy jesli wykonam test ciazowy z apteki za 2-3 dni to bedzie on juz wiarygodny ?? Ile dni po iui mozna wykonac test ciazowy z moczu ???
Nie mam obrzmialych i bolacych piersi ogolnie nic mnie nie boli.... jednak nigdy nie mialam zadnych symptomow zblizajacej sie miesiaczki.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ala zawsze po 14 dniach od owulacji przychodzi miesiączka. Tak się przynajmniej zakłada taką niezmienną stałą. Więc jeżeli IUI miałaś robione w X dniu, potem miałaś np za dwa dni usg i już pęcherzyk był pęknięty, to sobie dodaj od usg 14 dni i wtedy rób test.
 
Nie mialam niestety wykonanego usg po iui,lekarz zlecil tylko wykonac badanie hcg za 15 dni od zabiegu oraz konsultacje.:-( Bylam przygotowywana do in vitro,wykonalismy duzo badan.
Lekarz prowadzacy prosil spawdzic hormony w drugim dniu cyklu m. i rozpoczac dlugi protokol. Jednak nie uprzedzil nas, iz wybiera sie na tygodniowy urlop wiec w wyznaczonym terminie po otrzymaniu wynikow hormonalnych udalam sie do drugiego lekarza prac. w tym samym szpitalu prywatnym. Lekarz "zapachaj dziura" po wykonaniu usg zdecydowal rozpoczac krotki protokol i wypisal Menogon 3 amp dziennie przez 8 dni,a nastepnie po tym terminie kontrola usg oraz hormonow (FSH,LH,progesteron i estradiol). Po tym terminie udalam sie do pierwszego lekarza,ktory wrocil w tym czasie juz z urlopu. Byl bardzo zly,ze zaczelam krotki protokol,wykonal usg,stwierdzil,ze mam 10 komorek jajowych ale tylko 2 nadaja sie do pobrania,reszta jest bardzo mala,sprawdzil wynik hormonow i oznajmil,iz nie moze dodac mi innych lekow stymulujacych,bo estradio mam bardzo wysoki i lada dzien dojdzie do owulacji. Zaproponowal nam 3 mozliwosci.
1) in vitro ale na nasza odpowiedzilanosc,bo 2 komorki to bardzo malutkie szanse.
2)zakonczenie a tym etapie i rozpoczecie calej procedury od nowa w nastepnym cyklu
3) iui
Zdecydowalismy sie na iui,podal mi Puregon i prosil o stawienie sie w wyznaczonym terminie.
Jestem zalamana,bo nie moge podejsc do in vitro w najblizysz 2-3 miesiacach gdyz organizm musi sie zregenerowac.
Zaplacilismy duzo pieniedzy za wyniki,ktore niestety trzeba bedzie powtorzyc za kilka miesiecy gdyz nie beda juz wazne no i stracilismy pieniadze na pawdopodobnie nieudane iui nie wspominajac o lekach i innych suplemantach wspomagajacych.
 
Ostatnia edycja:
Też bym była wściekła, to proponuje ci in vitro i zostawia w połowie? Jakiś nieodpowiedzialny lekarz. To zrób 14 dni po IUI. Ale po 15 dniach zrób badanie beta.
 
Ostatnia edycja:
alat zrob sobie bete to bedzie na 100 pewna niz test.
Ja tez robie w pt test ale bete tez zrobie.. bo z testami to bywa roznie

tez jestem po IUI i bede w tym cyklu co bede miala czyli w grudniu podchodzila do inv
mam nadzieje, ze przed swietami sie uda. 6.12 powinnam dostac @ bo do 3.12 biore dupka i lutke
qrcze jak tak licze to wszystko by bylo na styk...19-20.12 by mi pobrali i mi gin mowil, ze w drugiej dobie wkladaja zarodki
 
Nie mieszkam w Polsce,tutaj nie ma dobrych lakarzy. Wybralam najdrozszy i niby najlepszy szpital i co ???????
Za samo iui zaplacilismy 1500zl , in vitro kosztuje ponad 30 tys zl.
 
Palu testuj, ja chyba na poniedziałek przełożę. Jutro mam możliwość zrobienia usg i chyba skorzystam, może będzie już widać czy macica się powiększa.
 
palu - mam nadzieję, że jednak IUI się Tobie uda. A z in vitro to nie chcę Ciebie martwić, ale 2 tygodnie od okresu do punkcji to bardzo mało czasu, chyba że masz krótki protokół bez żadnego wyciszania. Wiesz coś więcej na ten temat od lekarza?

alaT - do testowania nie przerywaj progesteronu. A w Polsce lekarze naprawdę nie są źli. Spróbuj jeszcze trochę wytrzymać do bety, a jak się będziesz bardzo denerwowała zadzwoń do lekarza. Trzymam kciuki, żeby się udało ;-)
 
palu - mam nadzieję, że jednak IUI się Tobie uda. A z in vitro to nie chcę Ciebie martwić, ale 2 tygodnie od okresu do punkcji to bardzo mało czasu, chyba że masz krótki protokół bez żadnego wyciszania. Wiesz coś więcej na ten temat od lekarza?

alaT - do testowania nie przerywaj progesteronu. A w Polsce lekarze naprawdę nie są źli. Spróbuj jeszcze trochę wytrzymać do bety, a jak się będziesz bardzo denerwowała zadzwoń do lekarza. Trzymam kciuki, żeby się udało ;-)
Jestem bardzo zaskoczona,bo 8 dni po IUI czyli w 18 dniu cyklu dostalam plamienia,ktore niestety juz czwarty dzien trwa. :-( mimo stosowania Duphastonu 2x1 tabl. Nie chce dzwonic do lekarza,bo tutaj oni sa strasznie niekompetentni.
Wiem,polscy lekarze sa naprawde bardzo dobrzy,nie mam namysli prywatnych ale ogolnie wszystkich. Polacy tego nie doceniaja !!!!
 
Ostatnia edycja:
reklama
bede testowac:)
kosik no wlasnie tez sie boje czy sie wyrobie w grudniu z tym inv ;/ niby mam PCO ale moj gin pow. ze krotki protokol mi zrobi ale to sie okaze na wizycie. ostatnio iui mialam w 18dc ale moze jak tyle bede brala tych lekow stymulujacych to szybciej urosnie..
nie wiem co zrobic bo jak zaczne w grudniu sie szprycowac i sie nie wyrobie bo nie urosnie to przepadnie wszystko
jak sie z nim spotkam to musze to obgadac bo on na swieta tez pewnie gdzies wyjezdza..hmmm
to czyli znowu grudzien stacony bo na IUI tez za pozno chyba ze zrobi ten dlugi protokol
 
Do góry