reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    293
Sony - nic się nie bój kochana, będzie ok :-)

Błonka - na pewno będziesz wspaniałą mamuśką :tak:Ale się cieszę, że się udało :tak:

Palu_nr 1 - uda się uda. Myśl pozytywnie!

Oj dziewczynki, wszystkim musi się nam udać. To tylko kwestia czasu. Przecież takim fajnym babkom jak my nie może się nie udać :-) Mam nadzieję, że za dwa tygodnie też będę miała takie nastawienie jak dziś ;-) Buziaki dla Was!
 
reklama
ale to chyba nie bedzie moj miesiac bo brzuch mnie boli caly czas jak na @ i pewnie tylko ta lutka i dupek mi blokuja @ hmmm..... i chyba pomijajac ten bol czyli klocie i takie rwanie to mi juz tam jezdzi;/
 
Sony kochanie wcale za mało nie bierzesz ja w ciazy biore 3 x1 duphaston a Ty 2 razy luteine i to DOPOCHWOWO spokojnie :)
co do jedzenia to mam nie pic herbaty, szklanka gora dziennie i to słabej herbaty, mam kawe odrzucic, owoce obierac i myc dobrze, surowe mieso i ryby bzie.. słodycze bzie... i ogolnie ZDROWO jesc :)

Kochane Wszystkim Wam się uda zobaczycie, ja wiem to... mi tez tak mowiono jak nie moglam zajsc a teraz ja bede powtarzac Wam.. łapcie &^$%^$%^%&%$^$ :) :tak::-D

Lece do łózka, non stop chce mi się spać... pa:*
 
Ja też przyjmę chętnie:), w piątej jadę na weekend do rodziców i nie wiem czy będę testować, może w poniedziałek lub w niedzielę jak wrócę do domku. Musiałam się cofnąć do moich postów po pierwszej IUI i tam doczytałam, że brzuch mnie zaczął pobolewać coś w 20 d.c. Wiem, niepotrzebnie się nakręcam, ale taki mój charakter. Ja też mam już bóle brzucha jak na okres.
 
Ja też, ja też :-).
Dziewczyny pochwalę Wam się kupiliśmy wczoraj quada :-), normalnie szał, mi to chyba ten wiatr we włosach po ojcu został (zawsze miał motor), a jako, że na prawko na motor nie chce nam się iść to kupiliśmy właśnie 4kołowca, ależ dzisiaj na nim poszalałam :-)
 
quad fajna sprawa tez posiadam:)) w zimie w sniegu sie fajnie jezdzi..
ale mnie napiep.... brzuchol;/
tam ma byc fasolka a nie kolejna @@!!
i to ostatnie podejscie przed inv
Blonka ja mam dzis 11dpo i od wczoraj juz tak konkrenie czuje brzuch jak na @..
tez tak mialas? czy juz moge sie pozegnac z fasolka..
jestes teraz naszym guru:)))
 
Błonka: gratulacje, ale szczęście. Łapię od Ciebie fluidy
biggrin.gif


Palu_nr1:
każdy ma inne objawy, jeszcze nic straconego. Myśl pozytywnie, musi się udać
biggrin.gif


Właśnie przeczytałam, że inseminacja jest refundowana przez NFZ, oczywiście jeśli jest wykonywana w placówkach mających podpisaną umowę z NFZ. Trzeba się zgłosić do ośrodka leczenia endokrynologicznego, są w nich także przychodnie lub kliniki leczenia niepłodności. Te ośrodki lecznicze mogą skierować na IUI. Myślę, że nie jest tak łatwo, na pewno robią problemy, ale może warto spróbować.


link do mazowieckich placówek:
http://www.nfz-warszawa.pl/leczenie/IKTU302/IBUM402103000102/index.html
 

link gdzie znalazłam tę informację :
bezpłatna inseminacja - - M jak mama24

Jeśli ma się skierowanie na IUI można ją zrobić przez NFZ w INVICTA.

Co o tym sądzicie, można zrobić 5 IUI na NFZ bezpłatnie? Takie znalazłam informacje, mam nadzieję, że IUI nadal jest refundowane, trzeba to jeszcze sprawdzić czy nadal jest aktualne.
 
reklama
Tak myślałam, że nie jest tak łatwo:

"Choć inseminacja jest refundowana przez NFZ, większość placówek szpitalnych nie ma warunków do jej przeprowadzenia, dlatego też usługę tę oferują przede wszystkim kliniki leczenia niepłodności."
 
Do góry