reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    294
Kasik, nareszcie! Super wieści, bardzo się cieszę, naprawdę! :happy2: To teraz tylko ostatni malutki kroczek w postaci transferu i...... :-) Zaciskam kciuki!
Ogromnie dziękuję za propozycję z terminem wizyty, jak już będziesz wiedzieć na 100% co z Twoją wizytą to daj znać.
 
reklama
Smerfeta, to teraz jak na spowiedzi: mam 30 na karku, AMH 1,98 (badania sprzed roku), FSH w porządku. Po urlopie wybiorę się do lekarek moich:)

Kasik, no wreszcie! takie mam dobre przeczucia.... :)
 
Kasik mój M też robił badania immunologiczne na różne przeciwciała. Trzymam kciuki cały czas za Twoje zarodeczki :tak:
Anika no to nie jest z Tobą tak źle ;-) młodę dziewczę z Ciebię ;-)
Queen o badaniach dla dr S już nie będę pisać bo Kasik napisała :)
 
Ostatnia edycja:
Hejka dziewczyny:)
Dzisiaj w 9 dniu cyklu byłam na monitoringu jajeczka- ma 18 mm. Powiedzcie mi czy na naturalnym cyklu bez clo mogą zrobic inseminacje?w srodę mam jechac znowu, ale zmartwił mnie że chyba inseminacji nie będzie bo nie brałam clo :(
 
Kasik kochana ty wiesz wszystko :)A mój gin coś brzęczał pod nosem że bez clo to szkoda iśc na inseminacje i naturalnie mam sie starać ( jutro) a w środę znowu podgladanko :) no cóż mam wakacje to pzrynajmiej raz prześledzimy cykl- anika my chyba ta sama branża;) ale ja starsza - mam 34 lata : (
 
Joasik moim zdaniem na cyklu naturalnym jeszcze lepiej. Skoro sama wyhodowalas piekny pecherzyk (pecherzyki?) to mozna sprobowac IUI. Nawet in vitro czasami robia na cyklu naturalnym wiec niech doktorek nie wciska Ci kitu - wszechwiedzaca wiedzma ple ple ;)
 
Dzień doberek:)

Kasik pięknie ;) super że się ładnie zapłodniły, teraz kciuki za transfer;) dwa zarodki transferujesz?

Tak czytam o tych badaniach genetycznych. A jak to jest u mnie, mam jedno dziecko, ale mogło się cos popaprać genetycznie? czy to jest cos że jest od urodzenia? Czy w ogóle u mnie jest sens robienia takich badań?
 
Hej!

Enni problemy genetyczne nie muszą ujawniać się przy każdym dziecku. Kiedyś czytałam że jedna para miała problem ale teraz nie pamiętam czy w kariotypie czy w mutacji, i lekarze wynik zinterpretowali jako 50% szans na urodzenie zdrowego dziecka. Więc nie można wszystkiego wykluczyć. U Ciebie problem upatrywałabym w immunologi bo masz hashimoto więc zapewne może być tak jak u mnie że masz różne przeciwciała które odrzucają zarodeczek. Ale to tylko moje przepuszczenia, które należałoby sprawdzić poprzez badania
 
reklama
smerfeta tez mi się tak wydaje :( ale co zrobić żeby organizm nie "wykopał" zarodka?:( do zapłodnienia dochodzi, czyli problem we mnie że nie mogę go utrzymać. Peniwe tych badań genetycznych ja nie zrobię, na bank mój m się nie zgodzi. Gdybym nie miała w ogóle dziecka pewnie bym je zrobiła, a tak sobie odpuszczę. Podejdę te 3 razy do refundowanego in IVF jak się nie uda to trudno, rezygnuje z walki. Może jak zmienię klinikę tam daja jakieś leki, bo ja niestety tylko witaminę D miałam brać luteinę, a wiem że dziewczyny biorą jakieś leki co dawaja większe szanse na zagnieżdżenie, niestety mój lekarz tego nie preferuje a ja nie będę mu dyktować co ma mi dac;)
co znalazłam......

[h=1]Lista pytań[/h] [h=2]Czy powinnam zgłosić się do immunologa?[/h]
Jestem po 1 nieudanym IVF/ICSI (w 11 dpt 2 blastocyst 3AA beta hCG 2,45). Wskazaniem do IVF są u nas bardzo niskie parametry nasienia męża. Ja od 5 lat leczę się na Hashimoto i jestem pod stałą kontrolą endokrynologa poza tym nie mam innych problemów zdrowotnych. Badania kariotypów obojga prawidłowe. Moje pytanie jest następujące: czy wiedząc, że Hashimoto to choroba o podłożu autoimmunologicznym można doszukiwać się w związku z tym nieprawidłowości w immunologii i jest zasadne zgłosić się do poradni zaburzeń odporności, czy badania immunologiczne są istotne dopiero w przypadku poronień samoistnych czyli po uzyskaniu ciąży, a nie w przypadku problemu z implantacją zarodka? Jakie dodatkowe badania można wykonać i czy jest możliwość odpowiedzi na pytanie dlaczego nie powiodła się pierwsza próba, dlaczego zarodki nie zagnieździły się?

Diagnostyka i terapia immunologiczna nie jest rekomendowana przy nawracających niepowodzeniach w implantacji (zagnieżdżaniu zarodków) ani przez Polskie Towarzystwo Medycyny Rozrodu, ani przez Sekcję Płodności i Niepłodności Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, nie ma bowiem ewidentnych dowodów medycznych na to, że takie działania zwiększają szansę na ciążę w kolejnych próbach in vitro. Zabieg in vitro, nawet przy najlepszych rokowaniach, jest skuteczny jedynie w 30 - 40% przypadków. Podobnie zapłodnienie naturalne u zdrowych, płodnych ludzi nie jest skuteczne w 100%, ale nieco poniżej 20% na jeden cykl. Najczęstszą przyczyną niepowodzeń w zagnieżdżeniu zarodków jest ich nieprawidłowy rozwój, co zdarza się zarówno w warunkach in vitro, jak in vivo (czyli w organizmie kobiety). W chwili obecnej medycyna nie ma wpływu na rozwój zarodków, trzeba cierpliwie próbować dopóki nie trafi się na ten prawidłowy embrion, który zapoczątkuje ciążę. Drugą co do częstości przyczyną niepowodzeń jest nieprawidłowa lub niegotowa do implantacji śluzówka macicy. Warto zrobić histeroskopię w cyklu poprzedzającym ewentualny kolejny transfer, bo wtedy można ją połączyć z tzw. scratchingiem endometrium, czyli delikatnym "zadrapaniem" śluzówki, co powoduje jej intensywną regenerację, a przemiany w niej zachodzące po tym zabiegu (m.in. pobudzenie immunologiczne) mają zwiększać szansę na prawidłowe zagnieżdżenie zarodka. Państwa lekarz prowadzący w oparciu o Państwa dotychczasowy przebieg leczenia i historię choroby podejmie wspólnie z Państwem najwłaściwszą decyzję dotyczącą dalszej terapii.
 
Ostatnia edycja:
Do góry