reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    294
Jeśli często sięgasz po ibuprofen, lub aspirynę, możesz obniżyć swoje szanse na zajście w ciążę. Oba te leki należą do dużej grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), powszechnie dostępnych bez recepty.
Jak wykazuje rosnąca baza wyników naukowych, leki z grupy NLPZ mogą wywoływać zaburzenia owulacji, w szczególności przyczyniając się do tzw. syndromu zluteinizowanego niepękniętego pęcherzyka Graafa (1, 2, 4). Polega on na tym, że pęcherzyk nie uwalnia dojrzałej komórki jajowej, a pomimo to przekształca się w ciałko żółte. W tej sytuacji zapłodnienie nie może mieć miejsca. U mężczyzn zaś regularne zażywanie NLPZ może powodować problemy z erekcją (3).
Jeżeli zatem chcesz zajść w ciążę, Ty i Twój partner powinniście unikać leków wymienionych w tabeli poniżej. Zamiast nich możecie sięgać po paracetamol, który ma znikome działanie przeciwzapalne. Popularne marki paracetamolu to: Panadol, APAP, Acenol, Codipar, Calpol, Doliprane, Dafalgan, Eferalgan, Lekadol, Tazamol, Claradol, Tylenol.

Preparaty na bazie ibuprofenu przyjmowane tuż przed i po zapłodnieniu zwiękaszają ryzyko poronienia o około 80%. Pochodne ibuprofenu obniżają płodność kobiet i mężczyzn poprzez hamowanie syntezy prostagladyn zawartych w nasieniu, macicy i jajnikach.podobnie niebezpieczne są leki na bazie naproksenu i kwasu acetylosalicynowego. Bardzo niebezpieczne są w tym okresie zwykła etopiryna, tabletki z krzyżykiem, anapiryna, itp. Dowiedziono, że zwiększają ryzyko wystąpienia wad układów moczowo-płciowego i nerwowego. Bezpieczny jest tylko paracetamol - bo ma inny mechanizm działania,
 
reklama
Blue dzięki za info, ja pół życia zażywałam ibuprom i to zawsze mega dawki przez pierwsze 3 dni @ co 4-5 godzin i nikt nigdy mi o tym nie powiedział :wściekła/y:Dobrze, że znalazłam to forum i od stycznia już go nie przyjmuję :-)
 
Luize niby racja - ale plamienia sa lekkie cały czas a to zawsze i mnie 3 dni przed miesiaczka - zreszta z powodu braku usg podczas IUI nie moge byc pewna ze pęcherzyk pękł akurat wctym dniu.... Pomimo zastrzyku
 
Ale i tak mam pytanie...bo wypadlam z tematu uiu.... stymulacja femara od 5-9dnia cyklu... w 12 usg-dwa pecherzyki...dosc ladne i w 13 dc pregnyl.
. I 24 h pozniej uiu bez podgladania ani nic. Kolezanka z holandii teraz napisala ze tez ma problem i sie poradzic chciala... dziwnie..nie? Bez tych kolejnych usg to totalna loteria jest.... i sobie pomyslalam ze u nas w pl to jeszcze nie tak najgorzej - chocby z beta..itd.
 
Mnie to sie udało zrobic zdjecie karty, jest napisany z lewej dzien cyklu jaki pęcherzyk ze z lewego jajnika ze ovitrelle 12dc i fsp czyli IUI dojajowodowe 13dc - tyle wiem co tu napisane ImageUploadedByForum BabyBoom1400859524.989381.jpg
 

Załączniki

  • ImageUploadedByForum BabyBoom1400859524.989381.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1400859524.989381.jpg
    27,1 KB · Wyświetleń: 68
Kasik też jestem ofiarą leków przeciwbólowych tylko że ja częściej brałam ketonal, a jak tego nie miałam to ibuprom max :-( A ketonal jak ostatnio wyczytałam na ulotce też może prowadzić do niepłodności!!! :-(

Blue dzięki za taki szczegółowy opis. W końcu wiem o co dokładnie chodzi. A u koleżanki to faktycznie przydałaby się choćby info o wielkości pęchola z dnia usg - to już by dało jakis pogląd na sytuację
 
reklama
Smerfeta tez zarlam ketonal..... I paradoksalnie na bóle miesiaczkowe... Ale zawsze Max 1 tabletka w cyklu , ale kilka lat mogło cos zmienic niestety
 
Do góry