reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    294
wczesniej nie mialam, bo... dwa lata temu i kolo 8 m-cy temat akurat wizyta mi przypadala na po owu i na usg wychodzilo, ze owu byla. w lipcu mialam badane wszystkie hormony i byly ok. Lekarz kazal na razie brac progesteron i na kontroli za miesiac zdecyduje co dalej. Wczesniej monitoringu nie mialam, bo nie bylo takiej potrzeby, bo testy owu byly ok, tempka ok, hormony ok, cykle regularnei nie bylo po co. A teraz taki klops. Na kontroli w marcu jesli dalej nie pęknie bąbel to wtedy pewnie mi zrobi wszystkie badania. Prolaktyny nie bralam. Nigdy nic nie bralam poza kwasem foliowym i zelazem z kwasem foliowymi castagnusem (ktory tu sie inaczej nazywa i ma mniejsza dawke).
Staram sie na razie o tym nie myslec, zobaczymy za miesiac.

moze byc tez u mnie tak, ze owu mam co iles cykli albo owu nie mam co kilka cykli i dlatego nigdy wczesniej tego nie zlapal.

A nie wiesz macku czy jest mozliwe, zeby branie teraz (po terminie, w ktorym owu byc powinna) tego progesteronu moglo owu wywolac?
 
reklama
wczesniej nie mialam, bo... dwa lata temu i kolo 8 m-cy temat akurat wizyta mi przypadala na po owu i na usg wychodzilo, ze owu byla. w lipcu mialam badane wszystkie hormony i byly ok. Lekarz kazal na razie brac progesteron i na kontroli za miesiac zdecyduje co dalej. Wczesniej monitoringu nie mialam, bo nie bylo takiej potrzeby, bo testy owu byly ok, tempka ok, hormony ok, cykle regularnei nie bylo po co. A teraz taki klops. Na kontroli w marcu jesli dalej nie pęknie bąbel to wtedy pewnie mi zrobi wszystkie badania. Prolaktyny nie bralam. Nigdy nic nie bralam poza kwasem foliowym i zelazem z kwasem foliowymi castagnusem (ktory tu sie inaczej nazywa i ma mniejsza dawke).
Staram sie na razie o tym nie myslec, zobaczymy za miesiac.

moze byc tez u mnie tak, ze owu mam co iles cykli albo owu nie mam co kilka cykli i dlatego nigdy wczesniej tego nie zlapal.

A nie wiesz macku czy jest mozliwe, zeby branie teraz (po terminie, w ktorym owu byc powinna) tego progesteronu moglo owu wywolac?
Prolaktyna to hormon.;-) Leki bierze sie na jego zbicie, jesli jest za wysoka.

Oczywiscie, ze moglo byc tak, ze akurat w tym cyklu nie mialas owulacji, bo u kazdej kobiety "puste" cykle sie zdarzaja...:tak:

Progesteron owulki nie wywoluje. Moze pomoc uegulowac cykle i w ten sposob przyczynic sie do owulacji.
 
Prolaktyna to hormon.;-) Leki bierze sie na jego zbicie, jesli jest za wysoka.

Oczywiscie, ze moglo byc tak, ze akurat w tym cyklu nie mialas owulacji, bo u kazdej kobiety "puste" cykle sie zdarzaja...:tak:

Progesteron owulki nie wywoluje. Moze pomoc uegulowac cykle i w ten sposob przyczynic sie do owulacji.

hmm macku :) wiem, ze prolaktyna to hormon :D ale myslalam, ze moze sa generyki prolaktyny tak jak jest progesteron w tabletkach.

ginowi dalo do myslenia, ze mamy wszystkie wyniki super a w ciazy nie jestem, wiec wydedukowal, ze moze ta owu jest np. co drugi cykl i kazal natychmiast brac progesteron i przyjsc za miesiac sprawdzic czy jest owulacja i na wszelki wypadek jeszcze za nastepny miesiac, zeby sprawdzic oba jajniki.

Zastanawiajace, ze stalo sie to w drugim cyklu brania castgnusa ("pre-mens") i w tym samym jajniku, do ktorego prowadzi mniej drozny jajowod.

przepisal progesteron wlasnie na owu i endo a cykle mam baaardzo regularne. hmm. Poza tym dalej mam brac pre-mens i zelazo z kwasem foliowym (duofer fol).



a Ty jak sie czujesz?
 
Bylam dzis na kontroli - pecholki pekly po obu stronach, widac plyn w zatoce. Teraz wszystko zalezy tylko od naszego szczescia...

A ile bralyscie lutki po IUI? Mi kaze brac 2 razy po 4 tablektki i do tego jeszcze 3 razy dupek!
łoooo macku bierzesz dowcipnie lutkę czy doustnie?
rzeczywiście dużo tego no ale przynajmniej jest szansa na utrzymanie&&&&&&&&&&&
 
hmm macku :) wiem, ze prolaktyna to hormon :D ale myslalam, ze moze sa generyki prolaktyny tak jak jest progesteron w tabletkach.


a Ty jak sie czujesz?
No wlasnie sie zdziwilam, jak to przeczytalam ;-) A ze nie ma prl w tabsach to nie zrozumialam "co autor ma na mysli" ;-)

Ja sie czuje dobrze. Staram sie byc dobrej mysli :tak:

łoooo macku bierzesz dowcipnie lutkę czy doustnie?
rzeczywiście dużo tego no ale przynajmniej jest szansa na utrzymanie&&&&&&&&&&&
Dowcipnie. On ponoc nie zapisuje doustnie, bo wie jakie sa tego skutki ;-)
Jak bedzie sie mialo co utrzymac, to przy takiej dawce chyba sie utrzyma;-)
A Ty ile bralas?
 
Hej dziewczyny!!
Maćku ja biorę cały czas taką ilość luteiny mówił na ostatniej wizycie że spełnia swoje zadanie i mam brać tyle nadal, zobaczymy co powie w czwartek. Trzymam mocno &&&&&&& żeby Ci się udało, odpoczywaj!!!
 
Hej dziewczyny!!
Maćku ja biorę cały czas taką ilość luteiny mówił na ostatniej wizycie że spełnia swoje zadanie i mam brać tyle nadal, zobaczymy co powie w czwartek. Trzymam mocno &&&&&&& żeby Ci się udało, odpoczywaj!!!
Czyli jest to jego metoda dzialania. Jak widac u Ciebie dwa razy sie sprawdzila, wiec raczej skuteczna :tak:
 
Nanusia jak po wizycie?????

Wszystko ok. Nasze szczęście ma już 15,5mm i serducho bije jak dzwon ( 157uderzeń na minutę). Gin zrobił mi niespodziankę i nagrał całe badanie na płytkę, więc mamy pamiątkę.

Niestety stwierdzono u mnie toksoplazmoze, gin mówi,że jest znikome prawdopodobieństwo,że zaszła w nią już w ciąży, ale dostałam skierowanie do Poradni Chorób Zakaźnych. jenak aż tak bardzo sie o to nie martwię, bo wierzę,że wszystko ok.

Następna wizyta dopiero za 4tyg, bo będę miała wtedy robione od razu badania genetyczne, wiec nie było sensu by w tym czasie jeszcze raz się spotykać. Jednak jak będę czuła się niespokojnie to zawsze mogę do niego podjechać.
 
reklama
Nanusia to super że z malenstwem jest ok!!!!! a jakie jest leczenie toksoplazmozy i czy zagraża w jakiś sposób maleństwu??
Też mnie czekają badania prenatalne ale jeszcze nie wiem kiedy myślę że w czwartek wszystko się wyjaśni. pozdarwiam!!
 
Do góry