reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    293
Jeśli będziesz miała monitoring cyklu to możecie spróbować, żeby nie gadała że jesteś mądrzejsza od lekarza 😁
Kurde to w ogóle tak szybko się dzieje ale ona stwierdziła że jeśli u mnie ok i u męża wyszłoby ok to może sluz nie jest przyjazny i lepiej wprowadzić bezpośrednio i ominąć te przeszkody.
 
reklama
Wiem wiem ale ona mówiła że spróbować bez stymulacji. Czy pieprzy farmazony

Ahhh...zobaczymy jak to będzie. Ja podziwiam dziewczyny które latami walczą, ja wymiekam już trochę psychicznie się poddaje. Do tego dochodzi mój wiek. A robili Ci iui na pękniętym pęcherzyku czy nie? Ile razy próbowałaś jeśli mogę zapytać i czy któraś próba była zakończona powodzeniem?
U mnie niestety 6 inseminacji bez efektu, za każdym razem na niepeknietym pęcherzyku
 
Wiem wiem ale ona mówiła że spróbować bez stymulacji. Czy pieprzy farmazony

Ahhh...zobaczymy jak to będzie. Ja podziwiam dziewczyny które latami walczą, ja wymiekam już trochę psychicznie się poddaje. Do tego dochodzi mój wiek. A robili Ci iui na pękniętym pęcherzyku czy nie? Ile razy próbowałaś jeśli mogę zapytać i czy któraś próba była zakończona powodzeniem?
IUI miałam na nie pękniętym pęcherzyku. To mój początek jedna próba za mna niestety nie udana, teraz podchodzę do drugiej
 
To pewnie ze mną też tak będzie 😁 ale sobie kupię ten sok pomarańczowy żeby popijać bo tak to tylko wodę pije . A olej lniany też ma podobne działanie ?
Siemię lniane ma także korzystny wpływ na płodność, a to dzięki zawartości wspomnianych fitoestrogenów – pomagają one wprowadzić równowagę hormonalną w organizmie. Szczególnie warto spożywać je, gdy pojawia się problem nieregularnych cykli menstruacyjnych. Spożywanie siemienia lnianego reguluje estrogen i progesteron.

Olej z siemienia lnianego lub sproszkowane siemię lniane poprawia jakość i ilość śluzu płodnego typu S. Zła jakość tego śluzu to jedna z częstych przyczyn obniżonej płodności – uniemożliwia plemnikom dotarcie do komórki jajowej. W celu polepszenia jakości śluzu warto pić olej z wiesiołka (w pierwszej fazie cyklu miesiączkowego) i olej z siemienia lnianego (w drugiej fazie cyklu).

Siemię lniane pomaga złagodzić objawy napięcia przedmiesiączkowego. Jeśli przed okresem odczuwasz napięcie, ból i wyraźnie jesteś nie w formie, koniecznie wprowadź do diety siemię lniane.

Badania* wykazały, że regularne spożywanie siemienia lnianego zwiększa ilość cykli owulacyjnych. Kobiety w ciągu roku mogą mieć nawet kilka cykli bez owulacji, co utrudnia zajście w ciążę.
 
O to ciekawe 😁 kiedyś probowalam pić aloes z forever ponoć też dobry na wszystko a koleżanka po paru miesiącach picia wkoncu zaszła w ciążę, ale też mial okropny smak 🤢 co mnie odstraszylo no i cena też..
Ooo a o aloesie nie słyszałam, że aż na takie dobre właściwości no wiem że tam na włosy dobry jest i w ogóle ale , że na płodność dobrze wpływa to nie wiedziałam ☺️ Bo tak to jest , że te zdrowe specyfiki są bleee a te nie zdrowe to byśmy mogli jeść lub pić do woli bo smaczne hehe 😁
 
Dziękuję wam dziewczyny. No więc z grubej rury zaczynam pytać. Jesteśmy na speedzie ze wszystkim bo nie chce już czekać....wiek nie pozwala. Próbowaliśmy naturalnie i nic. Ja "podobno" nie mam żadnych problemów, amh ok, cykl stabilny, nie biorę żadnych leków, TSH,prolaktyna progesteron też ok. Wg temperatury ok, cytologia dobra. Dziś mój 1dc i za tydzień mam jeszcze badaną drożność. Mój facet 4.06 badanie nasienia i jedziemy jeśli wszystko będzie dobrze. Czy do inseminacji robiony jest monitoring cyklu? Czy drożność sono-hsg boli? Czy inseminację można zrobić tak krótko po badaniu drożności? Czy nie ma przeciwwskazań? Ufff...bardzo dziękuję za podpowiedzi 😀
Tak do inseminacji jest zazwyczaj conajmniej jedna wizyta , monitoring cyklu no może być też więcej jeżeli Doktor stwierdzi , że pęcherzyk słabo rośnie czy coś ale jedna wizyta to taki pewniak. Mnie drożność nie bolała czuje się lekki dyskomfort ale to nic takiego podobno bardziej boli jak jajowody są niedrożne i wtedy ten kontrast się przepycha przez nie . Inseminację zazwyczaj się robi gdy wszystkie badania są ok w następnym cyku po drożności ☺️
 
reklama
Siemię lniane ma także korzystny wpływ na płodność, a to dzięki zawartości wspomnianych fitoestrogenów – pomagają one wprowadzić równowagę hormonalną w organizmie. Szczególnie warto spożywać je, gdy pojawia się problem nieregularnych cykli menstruacyjnych. Spożywanie siemienia lnianego reguluje estrogen i progesteron.

Olej z siemienia lnianego lub sproszkowane siemię lniane poprawia jakość i ilość śluzu płodnego typu S. Zła jakość tego śluzu to jedna z częstych przyczyn obniżonej płodności – uniemożliwia plemnikom dotarcie do komórki jajowej. W celu polepszenia jakości śluzu warto pić olej z wiesiołka (w pierwszej fazie cyklu miesiączkowego) i olej z siemienia lnianego (w drugiej fazie cyklu).

Siemię lniane pomaga złagodzić objawy napięcia przedmiesiączkowego. Jeśli przed okresem odczuwasz napięcie, ból i wyraźnie jesteś nie w formie, koniecznie wprowadź do diety siemię lniane.

Badania* wykazały, że regularne spożywanie siemienia lnianego zwiększa ilość cykli owulacyjnych. Kobiety w ciągu roku mogą mieć nawet kilka cykli bez owulacji, co utrudnia zajście w ciążę.
Dziękuję za informację 😘 a to kiedyś kupiłam siemię lniane zalałam wrzątkiem ale nie wypiłam bo miał taki zapach dziwny to ja już widzę jak będę "cudować" z tym olejem z czarnuszki jak będę miała go pić 😂
 
Do góry