reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

INSEMINACJA 2022

Prócz tego co napisała @Karolina_Gdynia mogę dodać, że przed inseminacją należy mieć komplet badań. U mnie było to:
- cytologia
- drożność jajowodów
- biocenoza pochwy
- chlamydia
- AMH i podstawowe badania hormonalne
U partnera:
- badanie nasienia poszerzone o test HBA i stres oksydacyjny

W lipcu podchodzę pierwszy raz wiec zobaczymy co to będzie :)
Jeszcze nie miałam robione niektóre te badania a te co mam to dawno więc nie wiadomo czy aktualne. Mąż w ogóle nie ma takich przepisanych badań tylko te standardowe (krew, mocz itp.)
 
reklama
No No troche badań jest do zrobienia ale to juz lekarz podpowie. Ja tez robilam wszystkie hormony moje i meza, maz jeszcze usg jąder, dna plemników, test wiązania z hialuronianem. No i musieliśmy jeszcze krew na różyczkę,HIV i jakies tam inne choroby xd
Strasznie tego dużo.
Dziękuję wam bardzo za odpowiedź. 😘
Tak się zastanawiam czy bez tych badań zrobi w lipcu moją pierwszą inseminacje ale raczej nie skoro tyle badań przede mną.
 
Wg naszych statystyk 11-18%.
Wg moich osobistych 0, bo nie zaszłam po trzech razach ;-)
Właśnie słyszałam że niska jest szansa że za pierwszym razem uda się. dlatego namawiam męża że gdyby lekarz w lipcu chciał zrobić iui to żeby się zgodzić bo pod koniec lipca jedziemy na wakacje i on boi się że już będę w ciąży i będę źle się czuła i zaszkodzę sobie 😆 ja jednak myślę że nie uda się za pierwszym razem i żeby mieć jedną iui za sobą.
 
Właśnie słyszałam że niska jest szansa że za pierwszym razem uda się. dlatego namawiam męża że gdyby lekarz w lipcu chciał zrobić iui to żeby się zgodzić bo pod koniec lipca jedziemy na wakacje i on boi się że już będę w ciąży i będę źle się czuła i zaszkodzę sobie 😆 ja jednak myślę że nie uda się za pierwszym razem i żeby mieć jedną iui za sobą.
Ja po prostu myślę, że muszą być do tego konkretne wskazania, i wtedy się uda. Inaczej to jak starania naturalne niemal, z pewnym elementem wspomagania... Mój lekarz np. twierdzi, że w teorii wszystko jest super, więc radzi mi czwartą próbę. Ale ja w tym nie widzę sensu za bardzo...
 
Jezeli chodzi o badania do in vitro, czyli te wszystkie poprzedzające całą procedurę to są wyłącznie badania z krwi? Ja po 1 inseminacji, chcialam 3 ale chyba jednak po drugiej sie zdecydujemy na in vitro😌
To są te dane badania, które ustawowo trzeba zrobić też przed Iui. Są ważne od 3 do 6 miesięcy. I dodatkowo zależy od przypadku, nieraz przed in vitro lekarz chce zrobić jakieś dodatkowe badania, żeby nie topić kasy w błoto.
Cześć dziewczyny, inseminacje miałyście na cyklu naturalnym czy stymulowanym?
Mój lekarz ma urlop i wróci dopiero w okolicy zabiegu. Zastanawiam się czy brać na własną rękę Lamette, którą przepisał mi jednorazowo jeszcze przy naturalnych próbach…
Zawsze na stymulowanym, bo wtedy niby są większe szanse. Mimo że mam owulacje.
Cześć dziewczyny.
Staramy się z mężem o pierwsze dziecko 3 lata ale dopiero niedawno zapisaliśmy się do poradni leczenia niepłodności na NFZ gdzie finalnie powinno dojść do inseminacji. Jestem w tym całkowicie zielona dlatego nie wiem co się spodziewać. Narazie jesteśmy po pierwszej wizycie i dostaliśmy skierowania na badania i mam przyjść na kolejną wizytę 10-12dc. Dziś dostałam 🐒 także jestem załamana że znowu się nie udało i zastanawiam się czego oczekiwać na najbliższej wizycie 🤔
Jeśli dopiero niedawno się zapisaliscie to raczej nie oczekuj na razie inseminacji tylko dogłębnych badań. Łącznie z drożnością. Bez tego robienie inseminacji jest bez sensu.
 
reklama
Do góry