reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

INSEMINACJA 2022

Cześć dziewczyny, inseminacje miałyście na cyklu naturalnym czy stymulowanym?
Mój lekarz ma urlop i wróci dopiero w okolicy zabiegu. Zastanawiam się czy brać na własną rękę Lamette, którą przepisał mi jednorazowo jeszcze przy naturalnych próbach…
 
reklama
Cześć dziewczyny, inseminacje miałyście na cyklu naturalnym czy stymulowanym?
Mój lekarz ma urlop i wróci dopiero w okolicy zabiegu. Zastanawiam się czy brać na własną rękę Lamette, którą przepisał mi jednorazowo jeszcze przy naturalnych próbach…
Ja mialam na naturalnym. Teraz mam okres, bylam wczoraj na wizycie ale doktor powiedziala ze skoro mam swoje owulacje to ona nie stymuluje… myslalam ze mozna i bym chciala, moze by byly dwa pecherzyki a nie jeden 😣wiec teraz druga tez na naturalnym..
 
Ja mialam na naturalnym. Teraz mam okres, bylam wczoraj na wizycie ale doktor powiedziala ze skoro mam swoje owulacje to ona nie stymuluje… myslalam ze mozna i bym chciala, moze by byly dwa pecherzyki a nie jeden 😣wiec teraz druga tez na naturalnym..
Dziękuje za odpowiedz ;) W takim razie nie będę nic sama kombinować, zwłaszcza, że również nie mam problemów z owulacją.
Teraz spróbuje na naturalnym i zobaczymy jak dalej. Mój lekarz pewnie będzie za stymulacją skoro zalecił ją już na etapie naturalnych starań. No ale co lekarz, to inna wizja
 
Cześć dziewczyny.
Staramy się z mężem o pierwsze dziecko 3 lata ale dopiero niedawno zapisaliśmy się do poradni leczenia niepłodności na NFZ gdzie finalnie powinno dojść do inseminacji. Jestem w tym całkowicie zielona dlatego nie wiem co się spodziewać. Narazie jesteśmy po pierwszej wizycie i dostaliśmy skierowania na badania i mam przyjść na kolejną wizytę 10-12dc. Dziś dostałam 🐒 także jestem załamana że znowu się nie udało i zastanawiam się czego oczekiwać na najbliższej wizycie 🤔
 
Dziękuje za odpowiedz ;) W takim razie nie będę nic sama kombinować, zwłaszcza, że również nie mam problemów z owulacją.
Teraz spróbuje na naturalnym i zobaczymy jak dalej. Mój lekarz pewnie będzie za stymulacją skoro zalecił ją już na etapie naturalnych starań. No ale co lekarz, to inna wizja
Z tego co tu czytałam to dziewczyny ze swoimi naturalnymi tez miały stymulowane , ale tak jak mowisz pewnie zalezy od lekarza 😖
 
Cześć dziewczyny.
Staramy się z mężem o pierwsze dziecko 3 lata ale dopiero niedawno zapisaliśmy się do poradni leczenia niepłodności na NFZ gdzie finalnie powinno dojść do inseminacji. Jestem w tym całkowicie zielona dlatego nie wiem co się spodziewać. Narazie jesteśmy po pierwszej wizycie i dostaliśmy skierowania na badania i mam przyjść na kolejną wizytę 10-12dc. Dziś dostałam 🐒 także jestem załamana że znowu się nie udało i zastanawiam się czego oczekiwać na najbliższej wizycie 🤔
No wiec jak pojdziesz 10-12 dc i bedziesz miala pęcherzyk, lekarz przepisze Ci zastrzyk na pęknięcie pęcherzyka i wyznaczy termin inseminacji.
Ja poszlam 9 dnia cyklu, pęcherzyk mialam 14mm, lekarz powiedziala ze 13 dnia zastrzyk a 14 dnia cyklu przychodze na inseminacje. No i tyle xD ja mialam miesiac temu pierwsza inseminacje i tez wlasnie dostalam okres, wiec szykuje sie do drugiej i ostatniej
 
Cześć dziewczyny.
Staramy się z mężem o pierwsze dziecko 3 lata ale dopiero niedawno zapisaliśmy się do poradni leczenia niepłodności na NFZ gdzie finalnie powinno dojść do inseminacji. Jestem w tym całkowicie zielona dlatego nie wiem co się spodziewać. Narazie jesteśmy po pierwszej wizycie i dostaliśmy skierowania na badania i mam przyjść na kolejną wizytę 10-12dc. Dziś dostałam 🐒 także jestem załamana że znowu się nie udało i zastanawiam się czego oczekiwać na najbliższej wizycie 🤔
Prócz tego co napisała @Karolina_Gdynia mogę dodać, że przed inseminacją należy mieć komplet badań. U mnie było to:
- cytologia
- drożność jajowodów
- biocenoza pochwy
- chlamydia
- AMH i podstawowe badania hormonalne
U partnera:
- badanie nasienia poszerzone o test HBA i stres oksydacyjny

W lipcu podchodzę pierwszy raz wiec zobaczymy co to będzie :)
 
Prócz tego co napisała @Karolina_Gdynia mogę dodać, że przed inseminacją należy mieć komplet badań. U mnie było to:
- cytologia
- drożność jajowodów
- biocenoza pochwy
- chlamydia
- AMH i podstawowe badania hormonalne
U partnera:
- badanie nasienia poszerzone o test HBA i stres oksydacyjny

W lipcu podchodzę pierwszy raz wiec zobaczymy co to będzie :)
Prócz tego co napisała @Karolina_Gdynia mogę dodać, że przed inseminacją należy mieć komplet badań. U mnie było to:
- cytologia
- drożność jajowodów
- biocenoza pochwy
- chlamydia
- AMH i podstawowe badania hormonalne
U partnera:
- badanie nasienia poszerzone o test HBA i stres oksydacyjny

W lipcu podchodzę pierwszy raz wiec zobaczymy co to będzie :)
No No troche badań jest do zrobienia ale to juz lekarz podpowie. Ja tez robilam wszystkie hormony moje i meza, maz jeszcze usg jąder, dna plemników, test wiązania z hialuronianem. No i musieliśmy jeszcze krew na różyczkę,HIV i jakies tam inne choroby xd
 
reklama
Cześć dziewczyny, inseminacje miałyście na cyklu naturalnym czy stymulowanym?
Mój lekarz ma urlop i wróci dopiero w okolicy zabiegu. Zastanawiam się czy brać na własną rękę Lamette, którą przepisał mi jednorazowo jeszcze przy naturalnych próbach…
Mam naturalnie regularne cykle i owulację, ale procedura u mnie jest taka, że do IUI trzeba przejść przez stymulację i Ovitrelle.
 
Do góry