reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

INSEMINACJA 2022

Ja też mam czasem myśl poddać się i żyć (ale 31lat Amh 1.4) ale czym żyć. Każdemu mówię że mój cel w życiu to mieć dzieci ;( i nie widzę innego celu nie umiem go znaleźć. Popadam w depresję; mąż tego nie rozumie bo ja chcę na już a tak się nie da; że powinnam hobby sobie znaleźć ale ja nie widzę w tym sensu ;(
Cele się kochana realizuje ! Beż pracy nie ma efektów dlatego walcz i się nie poddawaj, ale pamiętaj, żeby się nie zatracić, bo łatwo, ja np teraz owszem podchodzę do in vitro, ale również mam dużo innych planów do realizacji oprócz tego i rownowaze to wzajemnie !!! Przede wszystkim teraz skupiłam się na sobie i diecie 😁 chociaż zawsze mialam dobre nawyki i jestem trochę umięśniona kobitka , zobaczysz uda się Nam ! Mój kochany Cytat, którym się kieruje ,, Im wyżej pod górę, tym piękniejsze widoki" ;*
 
reklama
Dziewczyny a po stymulacji hormonalnej przed UIU ile pęcherzyków udało się wam wychodowac? Ja dzisiaj miałam usg i wyszło 5 małych z prawego jajnika, jestem ciekawa ile po clo mi dojrzeje. Od piątku zaczynam brać i za tydzień w piątek kolejna wizyta.
 
Dziewczyny a po stymulacji hormonalnej przed UIU ile pęcherzyków udało się wam wychodowac? Ja dzisiaj miałam usg i wyszło 5 małych z prawego jajnika, jestem ciekawa ile po clo mi dojrzeje. Od piątku zaczynam brać i za tydzień w piątek kolejna wizyta.
Ja raz miałam 5 ale dojrzały 3. Zazwyczaj 3 lub 2 były do inseminacji :)
 
Dziewczyny a po stymulacji hormonalnej przed UIU ile pęcherzyków udało się wam wychodowac? Ja dzisiaj miałam usg i wyszło 5 małych z prawego jajnika, jestem ciekawa ile po clo mi dojrzeje. Od piątku zaczynam brać i za tydzień w piątek kolejna wizyta.
To pewnie zależy od branego leku... Ja miałam za pierwszym razem jeden dojrzały, za drugim 2. Za dojrzały uznaje się u nas powyżej 15 mm. Więc np. na usg z 10.dnia było ich 4 ok. 12-13mm, a po kilku dniach już tylko 1-2 dominujące. Przy trzech lekarz odmawia inseminacji.
 
Powiem Ci ze my staramy się od sierpnia 2020 roku. W 2021 otworzyłam własną działalność. Przez te prawie 2 lata zaplanowaliśmy wycieczki na Malediwy, do Dubaju, Tajlandii. Za 3 tygodnie wyjeżdżamy do Montenegro a w czerwcu lecimy na imprezę urodzinową mojego kolegi z Hiszpanii. Za 2 cykle mam mieć in vitro i nie zamierzam niczego zmieniać. Teraz z koleżankami zaplanowałysmy koncert Eda Sheerana w Warszawie (jestem ze Szczecina) i przyjaciółka mi powiedziała że jak będę w ciąży to nie pozwoli mi w tak głośne miejsce iść. Dlatego dziewczyny pójdą na koncert, a ja odwiedzić przyjaciela w Wawie, a później wypije z dziewczynami drinasa bezalkoholowego w hotelu. Absolutnie nie układam życia pod przyszłe macierzyństwo. Dzięki temu nie żałuję żadnej decyzji :)
Leczysz się też w Szczecinie? U kogo?
 
Dziewczyny Wy też tak macie że Wam się wydaje że żyjecie w zawieszeniu. My z mężem od roku jesteśmy w rozkroku, nic nie możemy zaplanować bo przecież próbujemy i mogę być w ciąży potem się okazuje że trzeba kolejne badania czekanie na wyniki potem znów badania wszystko się odwleka a my dalej bez ciąży i bez zrealizowanych innych planów. Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zmiany pracy, ale tu jest podobnie przecież może w końcu się uda i zajdę w ciążę i co wtedy jak w nowej będę na okresie próbnym. Mam wrażenie że tkwię z życiem w miejscu 😟 czasem mnie to dobija wiem że jeśli się uda to to wszystko nie będzie miało znaczenia, ale nie raz mam ochotę się poddać😟
Tak było tylko na początku... To znaczy np. nie starałam się, bo mamy mieć ślub, bo sytuacja w pracy, itp... Potem po każdej próbie zachowywałam się jak kobieta w ciąży - zero kawy, alko, dźwigania, itp., itd. Po roku zdecydowanie mi przeszło. Wydaje mi się, że im bardziej będę zakładać, że będę w ciąży, tym bardziej w niej nie będę :-( Więc teraz niczego nie zakładam i nie planuję. Co ma być, to będzie.
 
Dziewczyny a po stymulacji hormonalnej przed UIU ile pęcherzyków udało się wam wychodowac? Ja dzisiaj miałam usg i wyszło 5 małych z prawego jajnika, jestem ciekawa ile po clo mi dojrzeje. Od piątku zaczynam brać i za tydzień w piątek kolejna wizyta.
Ja 2 tygodnie temu miałam ostatnią już, piątą inseminację na trzech pęcherzykach ;D dzisiaj dostałam okres ale spodziewałam się tego, więc zero zdziwka :)
 
Dziewczyny a po stymulacji hormonalnej przed UIU ile pęcherzyków udało się wam wychodowac? Ja dzisiaj miałam usg i wyszło 5 małych z prawego jajnika, jestem ciekawa ile po clo mi dojrzeje. Od piątku zaczynam brać i za tydzień w piątek kolejna wizyta.
ja przy pierwszej stymulacji mialam tylko jeden pecherzyk, jutro mam wizyte takze dowiem sie ile teraz bede miala pecherzykow, licze na 2 :)
 
reklama
Leczysz się też w Szczecinie? U kogo?
A Ty też w Szczecinie??? ;D chodziłam najpierw do bociana. Tam zero działania same witaminki D, później do dr Gródeckiej (gabinety Tuwima). U niej miałam 5 inseminacji na NFZ, bo przyjmuje też w Zdrojach i ona pokierowała mnie teraz do dr Wideckiej na in vitro. Byłam wczoraj na pierwszej wizycie. Wszystko mam rozpisane jak na dłoni. Wcziraj też zrobiliśmy pierwsze badania na kariotyp, grupę krwi i mutacja cftr :)
 
Do góry