reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

INSEMINACJA 2022

Zamówiłam książkę, teraz jest w empiku w promocji z 40 na 20 w aplikacji , in vitro bez strachu bez ideologii , już dawno ją miałam kupic , jakoś nie wierzę w powodzenie tej trzeciej iui I już się przygotowuje mentalnie;)
 
reklama
Zamówiłam książkę, teraz jest w empiku w promocji z 40 na 20 w aplikacji , in vitro bez strachu bez ideologii , już dawno ją miałam kupic , jakoś nie wierzę w powodzenie tej trzeciej iui I już się przygotowuje mentalnie;)
Właśnie też się zastanawiam, co by tu poczytać... Planuję w ogóle, że w PL zaopatrzę się w jakieś lektury i pójdę do lekarza, który może poleci mi jakieś suplementy przed in vitro, bo czekanie do jesieni mnie przeraża :-D, muszę się czymś zająć!
 
Właśnie też się zastanawiam, co by tu poczytać... Planuję w ogóle, że w PL zaopatrzę się w jakieś lektury i pójdę do lekarza, który może poleci mi jakieś suplementy przed in vitro, bo czekanie do jesieni mnie przeraża :-D, muszę się czymś zająć!
Ja mam z polecenia Jodolit i ADEK od Zięby, biorę też shatavari ( nie wiem czy od niego lewy jajnik mi się uruchomił w końcu!) i wiecie co po miesiącu mam piękne włosy rzęsy , cudowne samopoczucie , zero stanów lękowych czy to placebo czy nie polecam ja się czuje cudownie
 
A jaką one pełnią funkcję? :-)
Jodolit
Źródło: Selenu, cynku, witaminy C, niacyny, ryboflawiny, witaminy B6 oraz magnezu. Dzięki selenowi pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu tarczycy. Witamina C, ryboflawina, selen, cynk, pomagają w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.

ADEK
Tego typu kompleks witamin wspiera przede wszystkim prawidłowe widzenie, ma znaczący wpływ na poprawne funkcjonowanie układu immunologicznego oraz odpowiada za dobrą kondycję skóry oraz błon śluzowych. Ponadto, zapewnia skuteczną ochronę komórek oraz wspomaga stan zębów i kości. Wykazuje również działanie przeciwzapalne, przeciwnowotworowe oraz przeciwzakrzepowe.

Zaczęłam to brać z uwagi na to, że chciałabym poprawić jakość komórek jajowych.
Ja przed in vitro odstawiam mięso na pewno, słuchałam wywiadu z Małgosia Rozenek i ona tam mowila ze są badania, że jak się odstawia mięso to proces zagnieżdżenia jest bardziej sprawny.

Oprócz tego biorę jeszcze actifolic :)
 
Jodolit
Źródło: Selenu, cynku, witaminy C, niacyny, ryboflawiny, witaminy B6 oraz magnezu. Dzięki selenowi pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu tarczycy. Witamina C, ryboflawina, selen, cynk, pomagają w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.

ADEK
Tego typu kompleks witamin wspiera przede wszystkim prawidłowe widzenie, ma znaczący wpływ na poprawne funkcjonowanie układu immunologicznego oraz odpowiada za dobrą kondycję skóry oraz błon śluzowych. Ponadto, zapewnia skuteczną ochronę komórek oraz wspomaga stan zębów i kości. Wykazuje również działanie przeciwzapalne, przeciwnowotworowe oraz przeciwzakrzepowe.

Zaczęłam to brać z uwagi na to, że chciałabym poprawić jakość komórek jajowych.
Ja przed in vitro odstawiam mięso na pewno, słuchałam wywiadu z Małgosia Rozenek i ona tam mowila ze są badania, że jak się odstawia mięso to proces zagnieżdżenia jest bardziej sprawny.

Oprócz tego biorę jeszcze actifolic :)
Dzięki!
Ja biorę Inofolic polecony przez ginekolog-endokrynolog, ale chyba przez jakieś związki komercyjne... strasznie to drogie... ;-)
Staram się ostatnio stosować dietę DASH, ale mięso jem nadal, choć zdecydowanie mniej niż np. ryb. Nie żebym była fanką pani R-M ;-), ale ograniczenie mięsa nie zaszkodzi zapewne.

Ale tu z kolei przypominają mi się rekomendacje mojej kliniki niepłodności:
- nie pić wody z butelek plastikowych
- pić jedynie ekologiczny alkohol ;-) - nie ma zakazu, bo to Francja :-D
- żadnych słodkich napojów gazowanych
- szorować każdy owoc i warzywo przed spożyciem przez 30 sekund; a najlepiej gotować
- jeść maksymalnie 2 porcje ryby tygodniowo, a ryby słodkowodne 1 raz na 2 miesiące; unikać tuńczyka, dorady i innych drapieżników...; ograniczać owoce morza
- mięso wyłącznie BIO
- jajka "0" lub jedynki
- gotować w domu
- nie jeść produktów sojowych
- gotować w niskiej temperaturze
- wietrzyć mieszkanie co najmniej 2 razy dziennie
- nie palić
- nie używać w mieszkaniu zapachowych świec i odświeżaczy powietrza (cytat: "Zdrowy dom NICZYM nie pachnie"...)
- zero aerozolów, dezodorantów w sprayu, lakierów do włosów
- nie używać sztucznych środków czystości
- używać tylko naczyń ze stali nierdzewnej i żeliwnych, unikać aluminium, nie używać plastikowego czajnika
- ograniczać żywność i napoje w puszkach i konserwach
- unikać farbowania włosów i oczywiście uważać na większość kosmetyków...
 
Cześć dziewczyny - mam pytanko odnośnie iui. Nie wiem jak się do tego zabrać - powinnam od razu zgłosić się do jakiejś kliniki? Czy ginekolog w zwykłej przychodni też może wykonać inseminacje? (taki, który teoretycznie zajmuje się niepłodnością). A może macie kogoś sprawdzonego (lekarza lub miejsce) w Warszawie? Tak żebym mogła się z mężem oddać w czyjeś ręce na dłużej. Chodziłam już do kilku gin. ale jedyny, który się zajmował typowo niepłodnością, spowodował u mnie jedynie traumę :D badania mamy dobre, a już prawie dwa lata i nic. Pozdrawiam :)
polecam klinikę ovum w Lublinie i dr Wdowiaka. Super przygotowanie i pierwsza iui z pozytywnym rezultatem.
 
Dzięki!
Ja biorę Inofolic polecony przez ginekolog-endokrynolog, ale chyba przez jakieś związki komercyjne... strasznie to drogie... ;-)
Staram się ostatnio stosować dietę DASH, ale mięso jem nadal, choć zdecydowanie mniej niż np. ryb. Nie żebym była fanką pani R-M ;-), ale ograniczenie mięsa nie zaszkodzi zapewne.

Ale tu z kolei przypominają mi się rekomendacje mojej kliniki niepłodności:
- nie pić wody z butelek plastikowych
- pić jedynie ekologiczny alkohol ;-) - nie ma zakazu, bo to Francja :-D
- żadnych słodkich napojów gazowanych
- szorować każdy owoc i warzywo przed spożyciem przez 30 sekund; a najlepiej gotować
- jeść maksymalnie 2 porcje ryby tygodniowo, a ryby słodkowodne 1 raz na 2 miesiące; unikać tuńczyka, dorady i innych drapieżników...; ograniczać owoce morza
- mięso wyłącznie BIO
- jajka "0" lub jedynki
- gotować w domu
- nie jeść produktów sojowych
- gotować w niskiej temperaturze
- wietrzyć mieszkanie co najmniej 2 razy dziennie
- nie palić
- nie używać w mieszkaniu zapachowych świec i odświeżaczy powietrza (cytat: "Zdrowy dom NICZYM nie pachnie"...)
- zero aerozolów, dezodorantów w sprayu, lakierów do włosów
- nie używać sztucznych środków czystości
- używać tylko naczyń ze stali nierdzewnej i żeliwnych, unikać aluminium, nie używać plastikowego czajnika
- ograniczać żywność i napoje w puszkach i konserwach
- unikać farbowania włosów i oczywiście uważać na większość kosmetyków...
Czy to są zalecenia do in vitro ???? Dziękuję Ci kochana
 
Zamówiłam książkę, teraz jest w empiku w promocji z 40 na 20 w aplikacji , in vitro bez strachu bez ideologii , już dawno ją miałam kupic , jakoś nie wierzę w powodzenie tej trzeciej iui I już się przygotowuje mentalnie;)
Gdyby któraś miała ochotę poczytać książkę Małgorzaty Rozenek „in vitro” to mogę wysłać, ja już przeczytałam i leży i się kurzy 😉
 
reklama
Do góry