reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

INSEMINACJA 2021 - Komu się udało?

Po której inseminacji się udało?


  • Wszystkich głosujących
    34
Jakie robiliście badania przed iui ?
Na początku wyszło, że mam problemy z tarczyca więc walczyłam z tarczyca i prolaktyna. Narzeczony zrobił swoje badania i wyniki jak wyżej. Jak się uregulowala tarczyca i dalej nic to zrobiliśmy badanie hsg (wyszło okej), miesiąc temu miałam stymulowana owulacje i brałam clostibegyt, duphaston i zastrzyk pregnyl (no i znowu się nie udało chociaż tak bardzo w to wierzyłam..). Zrobiłam badania tarczycy i znowu się okazało, że się popsuly wyniki więc od dwóch dni mam zwiększoną dawkę i biorę letrox 75 i bromergon na prolaktyne. No i ogólne badania krwi robiłam i one były okej. Teraz przed iui mam iść na badania krwi: progestron, prolaktyna, AMH, wit D3. W sobotę jadę do kliniki podpisać jakieś dokumenty i dowiedzieć się co muszę jeszcze zrobić. No i recepte mam na puregon i ovitrelle. Jestem dzisiaj przerażona tym wszystkim..
 
reklama
Ja się jutro dowiem czy wgl będziemy podchodzić teraz bo się dowiedziałam ze chyba wszystkich badań nie mamy
Jak nie to w przyszłym miesiącu będziemy wspólnie milkły iui :)
Trzymam za Was kciuki. 🥰 ja się boję ile jeszcze badań trzeba zrobić, ale to też dowiem się na dniach, ale lekarz mówił, że w miesiąc się wyrobimy ze wszystkim niby.
 
Cześć dziewczyny, dzisiaj byłam u lekarza i zdecydowaliśmy się na inseminacje. Mam problemy z tarczyca i prolaktyna, regulujemy ją, narzeczony ze średnim nasieniem (ale podobno bez tragedii). Mam przepisane puregon oraz ovitrelle i w następnym miesiącu pierwsza próba. Pytanie, czy któraś z Was miała robiona insuminacje w Niemczu (Koło Bydgoszczy)? Jestem trochę załamana, ale mam nadzieję, że to forum mnie trochę podniesie na duchu. Trzymajcie się dziewczyny ❤
Nie załamuj się kochana bo essytsko jest możliwe🙂 my staraliśmy się ponad 2 lata bezskutecznie też miałam wysoka prolaktyne która zbijalam "bromergon em" mąż nasienie nie najlepszej jakości. Udaliśmy się do kliniki leczenia niepłodności gdzie dr zlecił nam szereg badań, mąż dostał witaminy (sermatrop alfa, baby start), które poprawily jakość nasienia ale wciąż szału nie było. U mnie w między czasie okazało się, że mam wrogi śluz co może utrudniać zapłodnienie dlatego aby nie tracić czasu zdecydowaliśmy się na inseminacje. Szczerze mówiąc nie nastawiałam się na sukces ale udało się za pierwszym razem i teraz jesteśmy w 12tc 🙏 więc badz dobrej myśli i wykorzystuj każda możliwość bo życie potrafi zaskoczyć nawet kiedy wydaje nam się, że nic się nie da zrobić
 
Nie załamuj się kochana bo essytsko jest możliwe🙂 my staraliśmy się ponad 2 lata bezskutecznie też miałam wysoka prolaktyne która zbijalam "bromergon em" mąż nasienie nie najlepszej jakości. Udaliśmy się do kliniki leczenia niepłodności gdzie dr zlecił nam szereg badań, mąż dostał witaminy (sermatrop alfa, baby start), które poprawily jakość nasienia ale wciąż szału nie było. U mnie w między czasie okazało się, że mam wrogi śluz co może utrudniać zapłodnienie dlatego aby nie tracić czasu zdecydowaliśmy się na inseminacje. Szczerze mówiąc nie nastawiałam się na sukces ale udało się za pierwszym razem i teraz jesteśmy w 12tc 🙏 więc badz dobrej myśli i wykorzystuj każda możliwość bo życie potrafi zaskoczyć nawet kiedy wydaje nam się, że nic się nie da zrobić
Dziękuję, bardzo mnie podnoszą na duchu takie wiadomości. Gratulacje i zdrówka dla Was 🥰
 
Dziewczyny nie przerazajcie się ilością badań! Tez myślałam, ze mnie to przerośnie, ale dałam radę wszystko załatwic raz dwa :) wam tez się uda! Trzymam za was kciuki 🥰
Ja jestem umowiona na pierwsze usg na środę, może się już coś dowiemy co tam slychac 😊 póki co beta rośnie 🙏
 
reklama
Taka wsydliwa sprawa 😂 po wizycie z ta lista badań lekarz powiedział ze możemy zrobić cześć od razu tam u nich i zrobiłam sobie cytologię biocenozę i chlamydie bo było pobierane ze mnie a z krwi zrobiliśmy w brusie już u nas w mieście ale do sedna wczoraj się kochaliśmy i tak jak cytologi i chlamydi jeszcze nie ma tak na biocenozie wyszły plemniki wyszedł II stopień wiec wynik Prawidlowy
Jestem ciekawa czy ta cytologia nie wyjdzie jakaś zła przez to . Nikt nas nie pytał ani lekarz ani położna która wykonywała badania czy była wstrzemięźliwość 😆 wyniki za 2 tyg jak wyjdą nie tak to już nie zdążę z nowymi do następnego cyklu nie wiem co robić
Plus czytam ze przed cytologia nie robi się żadnych badań typu usg a miałam robione
Bez sens zawsze coś 😃
 
Do góry