reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

INSEMINACJA 2021 - Komu się udało?

Po której inseminacji się udało?


  • Wszystkich głosujących
    34
Wszystko zależy od kliniki, niektóre wymagają tylko badań od nas a w niektórych badania z krwi panów.
Ja póki co jestem w InviMed w Katowicach, ale nie wiem czy nie wrócę z powrotem do Gamety w Łodzi.
U mnie tez badania ok, ale AMH bardzo niskie i radzą in vitro. Będę próbować jeszcze z inseminacja. Drożbość miałam robiona wcześniej.
Jak u Ciebie z AHM? U mnie 0,5
A mój mąż tez przebadany od A do Z 😅 u nas bardzo wiele badań zlecili. Na początku się załamałam bo koszta duże. Ale później stwierdziłam, ze te badania maja sens. Człowiek może się odpowiednio przygotować do ciąży 😊
 
reklama
AMH 1,01. Mam 31 lat
Wszystkie te badania, które wymieniłaś miałam robione i jeszcze wiele innych 🤦‍♀️
Nie wymieniałam wszystkich ale u Ciebie przyczyną jest odnaleziona niskie AMH które w żaden sposób nie podrosnie tylko z każdą próba nieudana i czasem maleje :( dobrze ze próbujecie iui bo później do ewentualnego in vitro macie duże szanse na dofinansowania- póki ahm jest ponad 1 to się łapiecie :)
 
Nie wymieniałam wszystkich ale u Ciebie przyczyną jest odnaleziona niskie AMH które w żaden sposób nie podrosnie tylko z każdą próba nieudana i czasem maleje :( dobrze ze próbujecie iui bo później do ewentualnego in vitro macie duże szanse na dofinansowania- póki ahm jest ponad 1 to się łapiecie :)
Dobrze wiedzieć 😊 na szczęście nasza Pani dr ma tempo i jest konkretna.
 
Ale nie wiedziałam, ze można się starać o jakieś dofinansowanie…. Gdzie się nizna o to starać ?
Moja przyjaciółka miała ten są problem tylko jeszcze niższe amh i kombinowała czy dasie jakoś podnieść bo wówczas miałaby dofinansowanie do leków in vitro jak dobrze pamiętam 5 tys zł :) ona jeździła do kliniki novum warszawa i tam jej tak mówili :)
 
Dofinansowania zależą od kliniki i regionu.
Opole np ma dofinansowanie dla mnieszkancow Opola ale z kolei dla mieszkańców z poza Opola czyli województwa opolskiego już nie , więc ja bym już się na to nie łapała , tak samo gdy np. próbowałam dostać się do Wrocławia, żeby złapać się na dofinansowanie musiała bym mieszkać we Wrocławiu conajmniej 3 lata.
Także warto się dowiedzieć u każdego z osobna jak to wygląda w waszym mieście regionie .
Za wszystkie was cały czas trzymam kciuki walczcie nie poddawajcie się
 
Dofinansowania zależą od kliniki i regionu.
Opole np ma dofinansowanie dla mnieszkancow Opola ale z kolei dla mieszkańców z poza Opola czyli województwa opolskiego już nie , więc ja bym już się na to nie łapała , tak samo gdy np. próbowałam dostać się do Wrocławia, żeby złapać się na dofinansowanie musiała bym mieszkać we Wrocławiu conajmniej 3 lata.
Także warto się dowiedzieć u każdego z osobna jak to wygląda w waszym mieście regionie .
Za wszystkie was cały czas trzymam kciuki walczcie nie poddawajcie się
O przypadku o którym pisałam miejsce zamieszkania slask, klinika w Warszawie jedna koleżanka dostała, druga za niskie AMH miała i się nie kwalifikowała. Może w stolicy mają więcej tych funduszy niż w innych woj. ;)
 
Cześć dziewczyny :) Krótki opis sytuacji.
Staramy się dwa lata
Ja- po laparo wszystko drożne, wyniki okej.
Mąż- duża ilość plemników ale słaba morfologia
PAŹDZIERNIK 2020 2% morfologia
LUTY 2021 5 % morfologia
Wrzesień 2021 roszerzone badania nasienia (fragmentacja, msome, hba)
Wszystko super, ruch postępowy 65%! tylko ta morfologia zaś plemniki klasy 1-0 % a klasy 2-2%
W klinice Gyncentrum zalecili inseminacje metodą fertil chip i tu moje pytanie czy któraś z Was podchodziła może z takimi lub podobnymi wynikami i się udało ?
 
reklama
Cześć dziewczyny :) Krótki opis sytuacji.
Staramy się dwa lata
Ja- po laparo wszystko drożne, wyniki okej.
Mąż- duża ilość plemników ale słaba morfologia
PAŹDZIERNIK 2020 2% morfologia
LUTY 2021 5 % morfologia
Wrzesień 2021 roszerzone badania nasienia (fragmentacja, msome, hba)
Wszystko super, ruch postępowy 65%! tylko ta morfologia zaś plemniki klasy 1-0 % a klasy 2-2%
W klinice Gyncentrum zalecili inseminacje metodą fertil chip i tu moje pytanie czy któraś z Was podchodziła może z takimi lub podobnymi wynikami i się udało ?
Ja podobnie 2 lata i tez u nas ta morfologia
Ponac to nie tak zle jak plemników dużo
U nas jak narazie 1 iui nieudana czekamy na 2 podejście
 
Do góry