reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

INSEMINACJA 2021 - Komu się udało?

Po której inseminacji się udało?


  • Wszystkich głosujących
    34
Tak tak Gameta Rzgów 🙂 Z jednej strony lekarz powiedział mi ze pomimo niskiego AMH to jestem młoda (31 lat) i mam czas, wiec zaczęliśmy nadal starać się naturalnie. I to trochę uśpiło moja czujność, byłam zła o to bo mogliśmy wcześniej wdrożyć leczenie. W tym momencie staramy się bezskutecznie 2 lata. Z drugiej strony miałam pojawiać się w klinice po 3 miesiącach, czego nie zrobiłam. Pojechałam do Invimedu z polecenia koleżanki a tam usłyszałam ze tylko invitro i mamy mało czasu bo niskie AMH.
Z czasem zrozumiałam ze mogę mieć pretensje tylko do siebie bo nie wiem jakie leczenie by mi lekarz wdrożył w Gamecie, Dlatego jadę tam na konsultacje. Wiadomośc ze mamy tylko 1 opcje ivf mocno mnie zestresowała co nie wpłynęło na mnie dobrze, bo byłam kłębkiem nerwów ze tak mało czasu mamy. Spadło to tak nagle od tego ze „mamy czas” do tego ze „tylko ivf i to już”.
Tetaz jestem na stymulacji lamette a w kolejnym cyklu iui. Jesli się nie uda to pewnie zostanie nam ivf ale mimo
Wszystko chce to skonsultować i wtedy wybrać jedna klinikę i jej się trzymać.
A Ty gdzie jeździsz do kliniki?
Ja jeżdżę do Gamety do Rzgowa.
Tak tak Gameta Rzgów 🙂 Z jednej strony lekarz powiedział mi ze pomimo niskiego AMH to jestem młoda (31 lat) i mam czas, wiec zaczęliśmy nadal starać się naturalnie. I to trochę uśpiło moja czujność, byłam zła o to bo mogliśmy wcześniej wdrożyć leczenie. W tym momencie staramy się bezskutecznie 2 lata. Z drugiej strony miałam pojawiać się w klinice po 3 miesiącach, czego nie zrobiłam. Pojechałam do Invimedu z polecenia koleżanki a tam usłyszałam ze tylko invitro i mamy mało czasu bo niskie AMH.
Z czasem zrozumiałam ze mogę mieć pretensje tylko do siebie bo nie wiem jakie leczenie by mi lekarz wdrożył w Gamecie, Dlatego jadę tam na konsultacje. Wiadomośc ze mamy tylko 1 opcje ivf mocno mnie zestresowała co nie wpłynęło na mnie dobrze, bo byłam kłębkiem nerwów ze tak mało czasu mamy. Spadło to tak nagle od tego ze „mamy czas” do tego ze „tylko ivf i to już”.
Tetaz jestem na stymulacji lamette a w kolejnym cyklu iui. Jesli się nie uda to pewnie zostanie nam ivf ale mimo
Wszystko chce to skonsultować i wtedy wybrać jedna klinikę i jej się trzymać.
A Ty gdzie jeździsz do kliniki?
A skąd jesteś że masz możliwość w Rzgowie i w Katowicach?
Pamiętasz lekarza z Gamety który Ci tak powiedział że masz jeszcze czas?
Ja tam miałam we wtorek 2 inseminację, z czego pierwsza w czerwcu byla udana ale skończyła się poronieniem.
To chyba właśnie zależy od lekarza, trafiłam tam też na różnych... Teraz mam jedna która prowadzi mnie cały czas i nie muszę chodzić np na monitoring do innego lekarza bo ona zawsze mnie przyjmie...
 
reklama
Cześć dziewczyny. Od wczoraj czytam wątek o inseminacji. Właśnie przygotowuję się psychicznie do pierwszej. U nas wszystkie wyniki są ok. Pomijając to, ze mam małą rezerwę. Miałam w tym cyklu iść na drożność, ale poprosiłam swoją panią doktor o inseminacje w tym miesiącu a gdyby nie zaskoczyło to drożność w przyszłym zrobię. Wczoraj byłam zrobić posiew bakteriologiczny. Jakie jeszcze badania miałyście zalecone w cyklu, gdzie była inseminacja ?
Mi badanie droznosci bardzo pomogło- od razu w następnym cyklu zaszłam w ciążę niestety biochemiczna, ale pierwsza próba iuj i udana :)
Jaki masz wynik AMH?
Ja przed iui miałam badanie na chlamydie , różyczka, grupę krwi, cytologią, czystość itp. Jeśli chodzi o hormony to robiła w drugim dniu cyklu ale kilka miesięcy wcześniej żeby z badaniami konkretnymi jechać do kliniki- chciałam przyspieszyć leczenie.
 
U mnie w klinice większość badań ważnych jest tylko 3 miesiące.
Trzymam kciuki żeby wszystkim się udało .
U mnie 7 +2 tc ogólnie 3 iui
po 2 latach przerwy I 2 nieudanych iui w staraniach i między czasie po usonieciu polipa który prawdopodobnie blokował wcześniejsze iui .
Mój lekarz stwierdził że mogło( nie musiało) tak być bo polip ma tak że może być w nas nawet 10 lat i się nieuwidocznic i odrzucać wszelkiego rodzaju zarodki i nawet siła boska nie pomoże i iv też nie da rady.
Że jestem już któraś tam pacjentka która miała dokładnie tak samo ta sama procedura i pierwsze próby nieudane, a w momencie kiedy pojawia się polip i się go usunie to w najbliższym cyklu dziewczyny zachodzą w ciążę
 
U mnie w klinice większość badań ważnych jest tylko 3 miesiące.
Trzymam kciuki żeby wszystkim się udało .
U mnie 7 +2 tc ogólnie 3 iui
po 2 latach przerwy I 2 nieudanych iui w staraniach i między czasie po usonieciu polipa który prawdopodobnie blokował wcześniejsze iui .
Mój lekarz stwierdził że mogło( nie musiało) tak być bo polip ma tak że może być w nas nawet 10 lat i się nieuwidocznic i odrzucać wszelkiego rodzaju zarodki i nawet siła boska nie pomoże i iv też nie da rady.
Że jestem już któraś tam pacjentka która miała dokładnie tak samo ta sama procedura i pierwsze próby nieudane, a w momencie kiedy pojawia się polip i się go usunie to w najbliższym cyklu dziewczyny zachodzą w ciążę
Którego miałaś wezesnia iui?
 
Ja jeżdżę do Gamety do Rzgowa.

A skąd jesteś że masz możliwość w Rzgowie i w Katowicach?
Pamiętasz lekarza z Gamety który Ci tak powiedział że masz jeszcze czas?
Ja tam miałam we wtorek 2 inseminację, z czego pierwsza w czerwcu byla udana ale skończyła się poronieniem.
To chyba właśnie zależy od lekarza, trafiłam tam też na różnych... Teraz mam jedna która prowadzi mnie cały czas i nie muszę chodzić np na monitoring do innego lekarza bo ona zawsze mnie przyjmie...
Ja tak w sumie pośrodku trochę mieszkam i dlatego taki wybór 🙂
Dr Polać mi tak powiedział, byłam raz u dr Makowskiej ale nie poczułam do niej zaufania.
Możesz podzielić się doświadczeniem z kliniki? Kogo unikać? Jak nie chcesz na forum to napisz Priv, będę wdzięczna 🙏🏼🙂
 
Mi badanie droznosci bardzo pomogło- od razu w następnym cyklu zaszłam w ciążę niestety biochemiczna, ale pierwsza próba iuj i udana :)
Jaki masz wynik AMH?
Ja przed iui miałam badanie na chlamydie , różyczka, grupę krwi, cytologią, czystość itp. Jeśli chodzi o hormony to robiła w drugim dniu cyklu ale kilka miesięcy wcześniej żeby z badaniami konkretnymi jechać do kliniki- chciałam przyspieszyć leczenie.
AMH 1,01. Mam 31 lat
Wszystkie te badania, które wymieniłaś miałam robione i jeszcze wiele innych 🤦‍♀️
 
reklama
Wszystko zależy od kliniki, niektóre wymagają tylko badań od nas a w niektórych badania z krwi panów.
Ja póki co jestem w InviMed w Katowicach, ale nie wiem czy nie wrócę z powrotem do Gamety w Łodzi.
U mnie tez badania ok, ale AMH bardzo niskie i radzą in vitro. Będę próbować jeszcze z inseminacja. Drożbość miałam robiona wcześniej.
Jak u Ciebie z AHM? U mnie 0,5
To u mnie trochę lepiej. AMH 1,01
 
Do góry