reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

in vitro z komórką dawczyni

reklama
Też trzeba się wstrzelić tak żeby endometrium było odpowiedniej grubości i zeby progesteron nie urósł. Raz miałam odwołany transfer bo lekarz przedłużał 1 fazę aż w końcu progesteron mi wzrósł i już było za późno na włączenie progesteronu. Pewnie można bardziej manewrować niż przy cyklu naturalnym ale też są jakieś granice.
Myślałam,ze na cyklu sztucznym jak sie przyjmuje Estrofem to progesteron nie urośnie.
 
W sprawie badania zarodków polecam wyrzucić odosobnioną opinię lekarzy z Novum (i chyba jeszcze z Kriobanku jeśli się nie mylę) do kosza. Na szczęście chyba wszystkie inne kliniki w PL (o tych w CZ już nawet nie wspomnę) mają inne zdanie na ten temat i liczą się z pacjentami.

Novum to maszynka do robienia pieniędzy. Kasują za każdy transfer. Transferują wszystkie zarodki, nawet te nie rokujące. Faszerują tym samym pacjentki lekami. No i nie muszą ponosić kosztów za przechowywanie wadliwych zarodków na swój koszt (do czego zobowiązujące ich w Polsce prawo).

Jest mnóstwo wpisów na ten temat i na Ovufriend i na FB na różnych grupach.
 
A co to w ogóle jest Embrace? Za moich "czasów" chyba tego nie było.
To nieinwazyjne badanie genetyczne bazujace na tym, że zarodek zanim zostanie zamrozony to do podloza hodowlanego uwalnia troche tzw „wolnego DNA” ktore sie bada pod kątem wad genetycznych. Czyli tym samym nie nakluwa się trofoektodermy zarodka, niektorzy uwazaja niesłusznie ze to szkodzi zarodkom. Problel tylko taki, że to wolne DNA to są jakby fragmenty a nie pełny genom i badanie ma niższą skuteczność niz PGT wiec po nim zaleca sie w ciazy jeszcze cos w stylu NIFTY. A po PGT nie trzeba. Jak dla mnie szkoda kasy
 
Powiedzcie mi jaką dawkę actiFolin kupić ,
2mg czy 0,8 ?
Ja bralam 0.8, zalecenia w ciązy stanowią ze trzeba brac 0,4 a w szczególnych sytuacjach wiecej. Ja ze wzgl na wiek bralam 0,8 i to zupelnie wystarczy szczegolnie ze mialam tez jakis zestaw witamin dla przyszłej mamy i tam tez byl folian.
 
Dziękuję dziewczyny za wyjaśnienie o co chodzi z tym Novum! 😀 teraz juz jestem spokojna że mój odrzucony zarodek bez jednego chromosomu nie mógł się naprawić i stać się dzieckiem!
 
reklama
Do góry