reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

In vitro 2024 - refundacja

Zmienił nam wizytę na płatną, żeby nas nie odrzuciło. Teraz już mija prawie 2,5 roku. Badania do tej pory już praktycznie wszystkie z krążącej listy staraczkowej wykonane, mąż miał nawet rozszerzone nasienie, ale bez fragmentacji DNA. Drożność wykonana, nawet mój lekarz oświadczenie dał, że się u niego leczę ponad rok.
jak dla mnie to ten lekarz w ciula wali. Zmienia refundowane IVF na 2 pełnopłatne IUI bo plemniki się za dobrze ruszają??
No zdenerwowałam się. A jaki ten ruch ma? Przypomnisz wyniki?
I nie wiem, też nie słyszałam, żeby ktoś został odrzucony do IVF z powodu AMH...
 
reklama
Zmienił nam wizytę na płatną, żeby nas nie odrzuciło. Teraz już mija prawie 2,5 roku. Badania do tej pory już praktycznie wszystkie z krążącej listy staraczkowej wykonane, mąż miał nawet rozszerzone nasienie, ale bez fragmentacji DNA. Drożność wykonana, nawet mój lekarz oświadczenie dał, że się u niego leczę ponad rok.
Ok, to jeśli płatna to dobrze :) a podpisywaliście jakiekolwiek dokumenty o przystąpieniu do programu? Bo w teorii można dwa razy zmienić klinikę będąc w programie, a nie lekarza chyba. Więc jeśli zostaniecie w tej samej klinice i już świecicie sie w systemie jako uczestnicy programu to chyba te dwie zmiany by was nie obowiązywały jeśli dobrze rozumiem. A jeśli nie podpisywaliście nic to jaknajbardziej możecie zmienić lekarza i klinikę :)
 
jak dla mnie to ten lekarz w ciula wali. Zmienia refundowane IVF na 2 pełnopłatne IUI bo plemniki się za dobrze ruszają??
No zdenerwowałam się. A jaki ten ruch ma? Przypomnisz wyniki?
I nie wiem, też nie słyszałam, żeby ktoś został odrzucony do IVF z powodu AMH...
Nie za dobrze ruszają, bo mało ma dobrze ruchliwych, dlatego IUI je podkręci. A na ostatniej wizycie całkiem inna gadka i po prostu mnie zagotował, więc z góry przepraszam za dzisiejsze żale. Ale szłam z nastawieniem jak to ostatnio powiedział ustalić symulację od przyszłego cyklu.
 
A kariotypy, biopsja endometrium, histeroskopia, kiry, hlca robiliście? Macie zdiagnozowaną przyczynę niepowodzeń?
Miałam histeroskopie w ostatnim czasie, teraz czekamy jescze na wyniki z Katowic (ale tutaj lekarz uznał, że przy innych wynikach nic nie powinno wyjść). Więc dalej nie znamy przyczyny i lekarze nie mają pomysłów, sam mój ginio widział rozwiązanie w ivf, dlatego mi dał oświadczenie o leczeniu u niego.
 
Ok, to jeśli płatna to dobrze :) a podpisywaliście jakiekolwiek dokumenty o przystąpieniu do programu? Bo w teorii można dwa razy zmienić klinikę będąc w programie, a nie lekarza chyba. Więc jeśli zostaniecie w tej samej klinice i już świecicie sie w systemie jako uczestnicy programu to chyba te dwie zmiany by was nie obowiązywały jeśli dobrze rozumiem. A jeśli nie podpisywaliście nic to jaknajbardziej możecie zmienić lekarza i klinikę :)
Tak, podpisaliśmy na pierwszej wizycie
 
Nie za dobrze ruszają, bo mało ma dobrze ruchliwych, dlatego IUI je podkręci. A na ostatniej wizycie całkiem inna gadka i po prostu mnie zagotował, więc z góry przepraszam za dzisiejsze żale. Ale szłam z nastawieniem jak to ostatnio powiedział ustalić symulację od przyszłego cyklu.
nie przepraszaj bo to zrozumiałe że jesteś zawiedziona tą wizytą. To jest Twój lekarz prowadzący od dłuższego czasu czy to była druga wizyta u niego? Wybrałaś go z polecenia czy na chybił trafił? Ja jestem zdania że z lekarza który będzie prowadzić Ci procedurę trzeba być na 100% zadowolonym i mieć do niego zaufanie i czuć „to coś”. Jeśli już na tym etapie Ci podpadł - ja bym chyba szukała kogoś innego…..
 
[QUOTE="Nelliel, post: 2501210
No jednak coś się dzieje :) jest po dzisiejszym badaniu 117,53 :)
Trochę mi ulżyło, teraz trzymać kciuki dalej…
[/QUOTE]
Wspaniale ❤️❤️ trzymam kciuki za Was 💪🏼🤞🏼
 
reklama
Nie za dobrze ruszają, bo mało ma dobrze ruchliwych, dlatego IUI je podkręci. A na ostatniej wizycie całkiem inna gadka i po prostu mnie zagotował, więc z góry przepraszam za dzisiejsze żale. Ale szłam z nastawieniem jak to ostatnio powiedział ustalić symulację od przyszłego cyklu.
Tak, podkręci. Mój miał rych 16%, przy IUI jakieś 80 po podkręceniu i nic z tego. I jednocześnie już często z takimi wynikami lekarze kierowali na IVF. Dla mnie coś jest niehalo szczerze mówiąc...
 
Do góry