reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

In vitro 2024 - refundacja

reklama
Cześć dziewczyny czy któraś z was brała Puregon w tym wstrzykiwaczu?
Bo mam problem dostałam 300j. Puregonu dziennie. No i cadrige do tego wstrzykiwacza też mam 300. Wsadziłam go do Pena, wszystko dobrze skręcone, nastawiłam dawkę na 300 wstrzyknełam a w tym cadrige jest jeszcze trochę płynu. I się zastanawiam czy coś źle zrobiłam skoro zostało. Niby na tej probówce pisze 300j/0,36 ml a wyżej na tym cadrigu pisze że 0,480 ml. I zgłupiałam.
 
Bo mam problem dostałam 300j. Puregonu dziennie. No i cadrige do tego wstrzykiwacza też mam 300. Wsadziłam go do Pena, wszystko dobrze skręcone, nastawiłam dawkę na 300 wstrzyknełam a w tym cadrige jest jeszcze trochę płynu. I się zastanawiam czy coś źle zrobiłam skoro zostało. Niby na tej probówce pisze 300j/0,36 ml a wyżej na tym cadrigu pisze że 0,480 ml. I zgłupiałam.
Tak to wygląda na tym wkładzie. Czy któraś z was wie może czy to tak ma być ?
 

Załączniki

  • 2a16a9e9-0c7d-4d81-b264-132825087b1f.jpeg
    2a16a9e9-0c7d-4d81-b264-132825087b1f.jpeg
    32,6 KB · Wyświetleń: 22
Bo mam problem dostałam 300j. Puregonu dziennie. No i cadrige do tego wstrzykiwacza też mam 300. Wsadziłam go do Pena, wszystko dobrze skręcone, nastawiłam dawkę na 300 wstrzyknełam a w tym cadrige jest jeszcze trochę płynu. I się zastanawiam czy coś źle zrobiłam skoro zostało. Niby na tej probówce pisze 300j/0,36 ml a wyżej na tym cadrigu pisze że 0,480 ml. I zgłupiałam.
Przegrzebałam internet i odpowiedź dla osób które będą szukać odpowiedzi na moje pytanie to fakt że Puregon ma tzw. overfill. Na produkcie napisane jest 300 j. A że facto zawiera on 400 j. Stąd pozostałość płynu w środku po wstrzyknięciu dawki która jest na opakowaniu. Ale przyznam że mogliby pisać takie rzeczy bo człowiek już zaczyna kwestionować czy faktycznie zrobił ten zastrzyk 😅
 
Przegrzebałam internet i odpowiedź dla osób które będą szukać odpowiedzi na moje pytanie to fakt że Puregon ma tzw. overfill. Na produkcie napisane jest 300 j. A że facto zawiera on 400 j. Stąd pozostałość płynu w środku po wstrzyknięciu dawki która jest na opakowaniu. Ale przyznam że mogliby pisać takie rzeczy bo człowiek już zaczyna kwestionować czy faktycznie zrobił ten zastrzyk 😅
Ja dzisiaj również zaczęłam m.in. puregon, ale w dawce 150, a ampułkę mam na 600 jednostek, więc nie wiedziałabym jak się odnieść do Twojego pytania 😅 za to najpierw wydawało mi się, że zamiast wstrzykiwać lek, zwiększam jego dawkę na aplikatorze i przez ułamek sekundy się tym zestresowałam, nim zorientowałam się, że wszytko jest ok 😂
 
Ja dzisiaj również zaczęłam m.in. puregon, ale w dawce 150, a ampułkę mam na 600 jednostek, więc nie wiedziałabym jak się odnieść do Twojego pytania 😅 za to najpierw wydawało mi się, że zamiast wstrzykiwać lek, zwiększam jego dawkę na aplikatorze i przez ułamek sekundy się tym zestresowałam, nim zorientowałam się, że wszytko jest ok 😂
No dziwny jest ten wstrzykiwacz 😅 zobaczysz że u Ciebie pewnie też po tym jak zrobisz zastrzyki równe 600 j. zostanie trochę płynu w tym cadrigu. Podobno te które mają 600 j. mogą mieć nawet nadwyżkę 125 j.
 
No dziwny jest ten wstrzykiwacz 😅 zobaczysz że u Ciebie pewnie też po tym jak zrobisz zastrzyki równe 600 j. zostanie trochę płynu w tym cadrigu. Podobno te które mają 600 j. mogą mieć nawet nadwyżkę 125 j.
Prawda 😅 nawet na recepcie jest info, że to 600j.m/0,72ml, więc pewnie będzie tak jak mówisz.
 
reklama
Jak w ogóle wasze samopoczucie i plany na sobotę ? 😁🌞 My mieliśmy iść na wesele, ale no moje samopoczucie nie pozwala ciężko mi się siedzi długo w jednej pozycji, o tańczeniu nie ma mowy. Do tego te wzdęcia 😳 to dopiero jajeczka a ja już wyglądam jak w ciąży 😳 nie dopięła bym się w sukience 😅 Więc dzisiaj leżę w cieniu na trawce, czytam książkę, odpoczywam i regeneruje.
 
Do góry