reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

In vitro 2024 - refundacja

Ja byłam w 6 dc, teraz będę w 9 dc, wstępnie punkcja zaplanowana na 11dc.

Zobaczymy co mi jutro powie, to moja pierwsza punkcja trochę mam stres ale wiem dlaczego to robię. To mi dal 3 zastrzyki Orgalutran. Trzymam za Ciebie kciuki mocno i daj znać jak będziesz po.
Moja też pierwsza, damy radę🙌Oby wynik był zadowalający, to chyba mocniej mnie stresuje, niż sam zabieg🙂
 
reklama
Warto pogadać ze swoim lekarzem, bo też część się zna i podejmuje tego schodzenia, część się zna, ale nie chce się wtrącać, a część nie ma pojęcia. Ale np moje leki w tym momencie nadzoruje moja lekarka prowadząca ciążę.
Pewnie.
Jak ja byłam w medicover to lekarz powiedział że wie jak schodzić z leków ale jak mam kontakt z klinika to lepiej zapytać lekarza co prowadził do transferu
 
reklama
Nie ma co się zastanawiać. Ja w poronionej ciąży 9dpt miałam 220.

Teraz 6 dpt tylko 9,6 ale bardzo mocno wierzę 🍒
Ja dla porównania w tej obecnie trwającej 78.
Spektrum jest szerokie, chodzi o przyrosty, a właściwie to też tylko na ten czas ciąży szacunek, a niestety nie ma żadnej pewności :(

W ogóle to nie zarodek sam w sobie produkuje beta HCG tylko cytotrofoblast, czyli wewnętrzna część trofoblastu - tego ustrojstwa, które później przekształca się w łożysko. Oczywiście prawidłowy rozwój łożyska z reguły koreluje z rozwojem zarodka, ale nie jest tak zawsze. Stąd np puste jaja płodowe przy prawidłowym przyroście bety.
 
Do góry