reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

In vitro 2024 - refundacja

Strach się bać o przyszły rok bo tyle samo dostaną tylko na 12 miesięcy nie na 6 🫣
Wiem :( jedyna nadzieja to taka że na szczęście z tego co pamiętam to jest jakiś bufor pieniędzy które ministerstwo (w teorii) zarezerwowało na takie sytuacje. Bo jak się doda wszystkie kwoty ulokowane dla 58 realizatorów na dany rok, to nie jest to dokładnie 500 mln.
 

Załączniki

  • IMG_3308.jpeg
    IMG_3308.jpeg
    47,8 KB · Wyświetleń: 29
reklama
Wiem :( jedyna nadzieja to taka że na szczęście z tego co pamiętam to jest jakiś bufor pieniędzy które ministerstwo (w teorii) zarezerwowało na takie sytuacje. Bo jak się doda wszystkie kwoty ulokowane dla 58 realizatorów na dany rok, to nie jest to dokładnie 500 mln.
A to nie miało być tak, że pieniądze dla par, które już są w trakcie procedury muszą się znaleźć?
 
A to nie miało być tak, że pieniądze dla par, które już są w trakcie procedury muszą się znaleźć?
W teorii tak. Ale widząc jak niektóre kliniki interpretują zasady programu to wszystkiego można się spodziewać…. Szkoda że nie mamy wglądu w informację jak kliniki dysponują środkami i ile w danej klinice jeszcze zostało środków na ten rok :/
 
W teorii tak. Ale widząc jak niektóre kliniki interpretują zasady programu to wszystkiego można się spodziewać…. Szkoda że nie mamy wglądu w informację jak kliniki dysponują środkami i ile w danej klinice jeszcze zostało środków na ten rok :/
Szkoda, że podsumowanie programu ma być dopiero po roku jego trwani. Znając życie zanim oni to wszystko podliczą, napiszą to będzie końcówka przyszłego roku 🙄
 
Szkoda, że podsumowanie programu ma być dopiero po roku jego trwani. Znając życie zanim oni to wszystko podliczą, napiszą to będzie końcówka przyszłego roku 🙄
Nie wiem czy obserwujecie położną_in_vitro ale ona wspominała że oni w klinice co miesiąc spędzają kilka dni na podsumowanie każdego miesiąca i wysyłają wszystko do ministerstwa. Więc ministerstwo dostaje dane od klinik regularnie, kwestia tylko wrzucenia tego na jakiś Dashboard i zanalizowanie. MZ powinno poprosić jakieś pierwsze lepsze korpo i by były piękne wykresy z danymi 🤣 no ale znając życie, to potrwa to tak jak mówisz.. pewnie rok kolejny 🤣
 
Hej dziewczyny ja 8 dpt. Byłam na krwi beta,próg,morfo i TSH. Test rano raczej biały więc mam wielkich nadziei. Chyba dla kliniki muszę zrobić betę w 10 dpt jeszcze i pewnie dopiero wtedy odstawie leki...
Ja dziś robiłam betę dla kliniki 12dpt. Gdyby nie to że biorę progesteron to już czuję, że okres czeka za rogiem...:/
 
Jestem po wizycie. Mam transfer za tydzień o 13. Mam go tylko dlatego że już jestem na tak zaawansowanym etapie przygotowań. Kolejnych w tym roku nie będzie gdyby się nie udało. Lekarka potwierdziła ze środki się skończyły i wystąpili o nowe ale nie wiadomo co to będzie
 
Jestem po wizycie. Mam transfer za tydzień o 13. Mam go tylko dlatego że już jestem na tak zaawansowanym etapie przygotowań. Kolejnych w tym roku nie będzie gdyby się nie udało. Lekarka potwierdziła ze środki się skończyły i wystąpili o nowe ale nie wiadomo co to będzie
To super ze Ci się udało. Gdzie podają takie informacje ze srodki się skończyły?
 
reklama
Jestem po wizycie. Mam transfer za tydzień o 13. Mam go tylko dlatego że już jestem na tak zaawansowanym etapie przygotowań. Kolejnych w tym roku nie będzie gdyby się nie udało. Lekarka potwierdziła ze środki się skończyły i wystąpili o nowe ale nie wiadomo co to będzie
Super, ze transfer za tydzień! Uda się, kolejne nie będą potrzebne 😘😘
 
Do góry