reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

In vitro 2024 - refundacja

reklama
To wasza decyzja, musicie się zastanowić 😌może być tak że zapłodnicie 6 a powstaną jeden- dwa zarodki. I stymulacja od nowa.
A może być tak że zapłodnicie 10 i powstanie 10 zarodków.
Dokładnie. Jest coś takiego jak ivf funnel - myślę że ten post fajnie obrazuje że ilość blastek jest statystycznie dużo niższa od ilości zapłodnionych oocytów no ale to tylko statystyka - myśmy mieli 6 zapłodnionych oocytów i mamy 6 zamrożonych blastek. Statystycznie to nie powinno tak wyglądać, a jednak 🥹
Też pytanie @LadyCaro czy myślicie o jednym dziecku, czy potencjalnie kilku? Czy w razie niepowodzenia jesteście w stanie podejść do kolejnej stymulacji. Albo wręcz przeciwnie - czy w razie dużej ilości zarodków jesteście w stanie zniszczyć zarodki albo oddać do adopcji, jak tylko uda się skompletować wszystkich członków rodziny :)
 
To my na początku też się martwiliśmy, że będziemy mieć „za dużo” zarodków, a czekając na info od embriologów modliliśmy się, żeby chociaż 1 był.
Pobrano 22 komórki, zaplodnieniu poddano 13, a poprawnie zapłodniło się 7. Finalnie uzyskaliśmy 3 zarodki. Niestety żaden z nich nie dał szczęśliwej ciąży 🤷🏻‍♀️

A czasem wystarczy tylko jeden :)
 
Dokładnie. Jest coś takiego jak ivf funnel - myślę że ten post fajnie obrazuje że ilość blastek jest statystycznie dużo niższa od ilości zapłodnionych oocytów no ale to tylko statystyka - myśmy mieli 6 zapłodnionych oocytów i mamy 6 zamrożonych blastek. Statystycznie to nie powinno tak wyglądać, a jednak 🥹
Też pytanie @LadyCaro czy myślicie o jednym dziecku, czy potencjalnie kilku? Czy w razie niepowodzenia jesteście w stanie podejść do kolejnej stymulacji. Albo wręcz przeciwnie - czy w razie dużej ilości zarodków jesteście w stanie zniszczyć zarodki albo oddać do adopcji, jak tylko uda się skompletować wszystkich członków rodziny :)
W procedurze MZ nie można niszczyć zarodków, oocyty już tak. Istnieje możliwość tylko oddania ich do adopcji lub zamrożenia do 20 lat (po tym okresie przechodzą bez zgody do adopcji)
 
U nas z 15 oocytów, 10 było dojrzałych i wybrali 6 do zaplodnienia. Tylko jeden się zatrzymał w rozwoju w 5 dniu. Więc jeden świeży transfer i 4 poszły do mrożenia :)
 
reklama
To my na początku też się martwiliśmy, że będziemy mieć „za dużo” zarodków, a czekając na info od embriologów modliliśmy się, żeby chociaż 1 był.
Pobrano 22 komórki, zaplodnieniu poddano 13, a poprawnie zapłodniło się 7. Finalnie uzyskaliśmy 3 zarodki. Niestety żaden z nich nie dał szczęśliwej ciąży 🤷🏻‍♀️

A czasem wystarczy tylko jeden :)
Ja jak usłyszałam 8, to mówię, kurcze aż 5 trzeba będzie oddać do adopcji😅😀 zostały 3 i co mam? 💩

Jakie macie plany?
 
Do góry