reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

In vitro 2024 - refundacja

Dziewczyny, mam pytanko harmonogramowe - zakładając, ze stymulację rozpocznę jakoś, w okolicach 26-28.08., to rozumiem, że punkcję będę miała jakoś w okoli 10-13 dc, czyli 3-8.09. Prawda? I czy po punkcji można sobie na luzie zaplanować wyjazd, czy są jeszcze jakieś aktywności klinikowe, które wymagają obecności na żywo? Oczywiście zakładając, ze transfer nie będzie świeży.
ja zaczęłam stymulację w 4dc i punkcja była w 17dc. Po niej miałam przyjść na kontrolę ok 10 dni później :)
 
reklama
wiesz co to było tak że pierwsza wizytę mieliśmy w połowie cyklu i już dostaliśmy informację że się kwalifikujemy, ale ginekolog chciała jeszcze obejrzeć endometrium po miesiaczce, więc poszliśmy wtedy na kolejną wizytę. Powiedziała że się ładnie złuszczyło i żebyśmy przyszli w 21dc, myślałam że wtedy rozpisze stymulację ale zapisała tylko estrofem i powiedziała że też będzie płatna, że w razie gdyby miesiączka się nie zjawiła na czas to nie będzie problemu z tymi 30dniami do zaczęcia stymulacji. Więc te tłumaczenie w sumie było naciągane, no ale ok ;) i za te wszystkie wizyty płaciliśmy, mimo że faktycznie dokumenty podpisaliśmy na pierwszej i już w międzyczasie mieliśmy robione badania w ramach refundacji
to dziwne, że mają takie podejście. Przecież jak nie Wy to fundusz i tak by im zapłacił za te wizyty? Chyba, że to jest jakaś pula hajsu na parę, która klinika dostaje niezależnie od ilości wizyt.

@fckathy lepiej nie rób jakiś sztywnych planów od razu po stymulacji, bo ciężko przewidzieć jak będzie u Ciebie szło no i nie wiadomo jak będziesz się czuła po 😌
nie robię sztywnych planów, raczej chciałam sprawdzić, czy wyjazd, który planowałam, jest w ogóle jakkolwiek możliwy. I dzięki odpowiedziom dowiedziałam się, że dowiem się o tym absolutnie Last minute 😄 dziękuje za wszystkie odpowiedzi!
 
Mam jeszcze jedno pytanie: od czego zależy decyzja o tym, czy się robi transfer świeży czy przekłada się go na kolejne cykle? Od hiperstymulacji? Oraz jeżeli robi się go w tym samym cyklu co stymulacja to zazwyczaj po jakim czasie od punkcji?
 
Mam jeszcze jedno pytanie: od czego zależy decyzja o tym, czy się robi transfer świeży czy przekłada się go na kolejne cykle? Od hiperstymulacji? Oraz jeżeli robi się go w tym samym cyklu co stymulacja to zazwyczaj po jakim czasie od punkcji?
Jeśli transfer świeży to 5-6 dzień po punkcji, tak jak zarodki będą już w pełni rozwinięte :) a zależy to od tego między innymi ile będziesz miała pęcherzyków, jeśli dużo to będzie ryzyko hiperstymulacji i wtedy transfer jest przekładany. No i od wyników progesteronu, chyba musi być poniżej 1 żeby móc zrobić transfer świeży :)
 
Trzymam kciuki o 3 zarodki, jak się czujesz??
Dziękuję też mam nadzieję że będą 3 zarodki. Generalnie dobrze się czuję, teraz schodzi już znieczulenie i lekko pobolewa mnie brzuch. Cały dzień mam dzisiaj leżeć odpoczywać i nic nie robić. Jutro mogę iść na jakiś krótki spacer. I przez minimum 5 dni zero sportu, dźwigania.
 
reklama
Jeśli transfer świeży to 5-6 dzień po punkcji, tak jak zarodki będą już w pełni rozwinięte :) a zależy to od tego między innymi ile będziesz miała pęcherzyków, jeśli dużo to będzie ryzyko hiperstymulacji i wtedy transfer jest przekładany. No i od wyników progesteronu, chyba musi być poniżej 1 żeby móc zrobić transfer świeży :)
Właśnie nie wiem jak to jest z tym progesteronem bo 2 lekarzy mi mówiło że przy progesteronie jaki mam czyli 1,3 a później 2 że na spokojnie można transferować na świeżo. Jedynym przeciwwskazaniem jest podejrzenie że może być hiperka wtedy absolutnie nie robi się transferem
 
Do góry