reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

In vitro 2024 - refundacja

powiedzcie mi, czy przy świeżym transferze odstawiacie luteinę i duphaston? Tudzież inne leki z progesteronem?
Mi lekarz powiedział, że mam swoje ciałka żółte i nie jest już potrzebny. Badałam wczoraj progesteron i mam 26,29, ale biorę ostatnie tabletki luteiny dopochwowo i zastanawiam się, czy zaraz ten progesteron mi nie spadnie za bardzo…
Ja brałam cyclogest do dnia zbadania bety drugi raz, po negatywnej dopiero kazał mi odstawić
 
reklama
Hej😊 nieśmiało dołączę planujemy zacząć od września temat in vitro i moje pytanie brzmi jakie suplementy mam brać..amh mizerne więc chce poprawić jakość komórek jak się da😉
Hej, lista którą ja przyjmuje:

- Witamina C
- Omega3
- Olej lniany
- Reswetatol
- Inozytol
- Laktoferyna
- Berberynq hcl
- Kompleks witamin z grupy B (w tym kwas foliowy)
- Magnez

I najważniejsze pod kątem poprawy jakości komórek:
- Witamina d 2000 (w zależności od poziomu jaki masz - prawidłowy powinien być. pow. 50)
- Koenzym Q10 (ubichibol) 3x200 mg

Dodatkowo możesz jeszcze umówić się na kilka sesji akupunktury :)
 
Jak u ciebie sytuacja? Zaczęłaś już stymulację? Jak się czujesz?
Dziękuje, że pytasz ❤️

Stymulację zaczęłam w sobotę. Od wczoraj czuję się mocno pomęczona/senna, z jakby przeziębieniowymi uderzeniami gorącą/dreszczami (na szczęście jeszcze nie takimi, jak te przy poprzedniej stymulacji). Mam więc nadzieję, że jakieś pęcherzyki tam rosną.

Dzisiaj mam podgląd i ustalenie stymulacji na kolejne dni - trochę się tym stresuje - mając na uwadze nasze wcześniejsze, marne wyniki stymulacji.

A jak u Ciebie? Jak się czujesz na takiej dawce progesteronu? I kiedy masz kontrolę?
 
Dziękuje, że pytasz ❤️

Stymulację zaczęłam w sobotę. Od wczoraj czuję się mocno pomęczona/senna, z jakby przeziębieniowymi uderzeniami gorącą/dreszczami (na szczęście jeszcze nie takimi, jak te przy poprzedniej stymulacji). Mam więc nadzieję, że jakieś pęcherzyki tam rosną.

Dzisiaj mam podgląd i ustalenie stymulacji na kolejne dni - trochę się tym stresuje - mając na uwadze nasze wcześniejsze, marne wyniki stymulacji.

A jak u Ciebie? Jak się czujesz na takiej dawce progesteronu? I kiedy masz kontrolę?
Jakie były wyniki twojej wcześniejszej stymulacji? U mnie AMH 2,5, pobrano 13 pęcherzyków, ale tylko 5 komórek było dojrzałych. Lekarz mówił, że jeśli będzie potrzebna druga stymulacja to na pewno będzie chciał wydłużyć stymulację i dać inne leki.
 
Hej, lista którą ja przyjmuje:

- Witamina C
- Omega3
- Olej lniany
- Reswetatol
- Inozytol
- Laktoferyna
- Berberynq hcl
- Kompleks witamin z grupy B (w tym kwas foliowy)
- Magnez

I najważniejsze pod kątem poprawy jakości komórek:
- Witamina d 2000 (w zależności od poziomu jaki masz - prawidłowy powinien być. pow. 50)
- Koenzym Q10 (ubichibol) 3x200 mg

Dodatkowo możesz jeszcze umówić się na kilka sesji akupunktury :)
To ja jeszcze dodam że warto stosować probiotyki doustne i dopochwowe :) i zadbać o dobrą, zróżnicowaną dietę. I wybrać się do fizjoterapeuty uro-gin.
 
reklama
Ej właśnie ostatnio mnie to zastanawiało! A co w przypadku gdyby jedno z partnerów zmarło? Wiadomo, że facet sobie sam dziecka nie urodzi, ale kobieta po śmierci partnera też traci prawo do wykorzystania zarodków?
Przecież przy mrożeniu zarodków mamy takie decyzje do podjęcia (oświadczenie woli) co z zarodkami gdyby np jeden z partnerów umarł bądź rozwodu.
 
Do góry