reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona naszych Maluszków :)

Mi sie ten kalendarz nie sprawdza w przypadku pierwszej cory, która powinna byc chłopcem :nerd:

Nie wiem tez czy liczyć lata faktycznie skończone czy tyle ile rocznikowo wypada. Ja urodziny mam 13.01 a poczęcia nastąpiło około 05.01 wiec nie wiem cZy liczyć 29 czy 30 lat. Wychodzi w sumie dziewcZynka a przeczucie mam na chlopca:confused:;-)

Pozostaje uzbroić sie w cierpliwość a druga corcia tez bedzie super bo mi to obojętne byle zdrowe bylo:-)
 
reklama
Mira mam znajome, które mają córeczki o takich właśnie imionach :-). Pola jest przepiękną dziewczynką z czarnymi włoskami i ciemną oprawą oczu, a Tosia małą, odważną i bardzo bystrą rozrabiaką :-D, także w obu przypadkach mam dobre skojarzenia. Ja jakoś nastawiam się na chłopaka i odniosłam małe zwycięstwo, bo wypisałam imiona, które mi się podobają i mój S przeczytał i mówi "to już chyba Ernest z tego najlepszy" :rofl2::-D Przy poprzedniej ciąży chciałam tak nazwać jesli by się chłopczyk urodził, a on kategorycznie odrzucał! Mam teraz szansę :-D
 
Ciekawa rzecz, te kalendarze... Ja w jakiś niesamowity sposób (choć w żadne przesądy nie wierzę) od samego początku czuję, że to będzie dziewczynka, i faktycznie tak z nich wychodzi :)

My na samym poczatku bliższej znajomości mieliśmy taką fazę, że poukłądaliśmy sobie dokładnie całe życie, nasze role i właśnie ten jednen szczegół... Imiona dla dziecka. Bo jedno miało być :) Noemi/Tymoteusz. Ta Noemi to już nam się tak trochę oklepała (mój tata mówi, że już się do niej przyzwyczaił :p), więc na razie bardziej na topie jest Amelka (ze zdziwieniem stwierdzam, że tutaj dość popularna nawet), a co do chłopca to zupełnie nie wiem, bo mnie się nadal tak bardzo podoba ten Tymoteusz, ale Daniel nie chce o nim słyszeć :( :p
 
Piękne imiona. My jeszcze nie zdecydowaliśmy, nawet tak poważnie się nie zastanawialiśmy nad tym, ale tak w luźnych rozmowach wyszła nam Julka i Mateusz. Może imiona pospolite i częste, ale jakoś nie mogłabym nazwać dziecka np. Dorian czy Noemi. Co nie oznacza, że imona brzudkie. Ale nie dla mnie.
 
Laura fajne, ale nie ma jakiegoś sensownego zdrobnienia...

ja wciąż stawiam na Dominikę, może być też Milena albo Majka :)
 
ale to jakoś dziwnie..i zdrobnienie to iguś, olusia, anusia..a laurka? no ale innego nie ma, fakt..
a majka u nas strasznie oklepane..julia, maja i lena..
 
no właśnie widzę że Maj dużo teraz... to może zostanie Dominika, albo jak chce Martyna - ELIZA (wszystkim tak rozgaduje że bedzie miała siostrę Elizę...)
 
reklama
My jak na razie stawiamy na Dominikę lub Nataszę a dla chłopca chyba Bartek. Ale myslę że jeszcze może się nam dużo pozmieniać. Zdecydowanie nie myslimy o tych imionach które są teraz najpopularniejsze czyli Julia, Maja, Amelka (w pracy ostatnio u mnie urodziły się cztery Amelki...)
 
Do góry