reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona marcowych dzieci

No jest taki stereotyp:
Dżesika i Brajan, rodzice Seba i Karyna, a dziadkowie Janusz i Grażyna.
Za kilka lat imionowo pewnie jakieś prawnuki :)
Przy pierwszym dziecku jak się zastanawialiśmy nad imieniem to moja mama rzuciła "Denis!". Na co mój mąż "No to już wiadomo jakby na niego wołali w szkole", a teraz pomyślcie o pierwszym rymie do tego imienia jaki Wam przychodzi na myśl...
Haha, widze ze nasi mezowie by sie dogadali :D
Moj tez wie, jak by mowili na Denisa i Alana i chocby go kolem lamali, to tak by dziecka swojego nie nazwal :D
 
reklama
Ja mam Alana i nie slyszalam zadnych przekrencanek, a jakie sa? Mi sie to imie podoba, u nas pare w miescie jest Alanow
Najazniejsze, ze Tobie sie podoba :)
U nas tez Alanow sporo.

Jak my z mezem chodzilismy do szkoly, to chlopcy o imionach Denis i Alan nie mieli zycia ;)
Widze, ze nie kojarzysz, ale przez wiele lat byli Penisami i Analami, po prawdzie do dzis sie to za nimi ciagnie - widze na fb :D
 
Najazniejsze, ze Tobie sie podoba :)
U nas tez Alanow sporo.

Jak my z mezem chodzilismy do szkoly, to chlopcy o imionach Denis i Alan nie mieli zycia ;)
Widze, ze nie kojarzysz, ale przez wiele lat byli Penisami i Analami, po prawdzie do dzis sie to za nimi ciagnie - widze na fb :D
Kiedy to bylo? Kiedys tez to imie bylo popualrne? Ja tak naprawde 10 lat temu o nim usłyszałam i teraz duzo ich jest, moze przez to tez jest bardziej znane i juz tak nie mowia, a tak swoja droga nie poznałam jeszcze Alana w moim wieku badz starszego ,jedyny ktory kojarze to Alan Adersz
 
Najazniejsze, ze Tobie sie podoba :)
U nas tez Alanow sporo.

Jak my z mezem chodzilismy do szkoly, to chlopcy o imionach Denis i Alan nie mieli zycia ;)
Widze, ze nie kojarzysz, ale przez wiele lat byli Penisami i Analami, po prawdzie do dzis sie to za nimi ciagnie - widze na fb :D
Ja siedze na fb i jeszcze nigdy nic takiego nie widziałam serio [emoji6] a tak to zawsze znajda sobie do jakiegoś imienia przezwisko jak chca. Kiedyś za dziecka pamietam ,ze bylo modne jakies tam przezwiska,ale teraz już tak nie słyszę miedzy dziećmi
 
Kiedy to bylo? Kiedys tez to imie bylo popualrne? Ja tak naprawde 10 lat temu o nim usłyszałam i teraz duzo ich jest, moze przez to tez jest bardziej znane i juz tak nie mowia, a tak swoja droga nie poznałam jeszcze Alana w moim wieku badz starszego ,jedyny ktory kojarze to Alan Adersz
Nie tak dawno, bo oboje z mężem jesteśmy pokoleniem postgimnazjalnym :)
Mieszkaliśmy w różnych województwach i u nas obojga w szkole była jeden Denis i 2-3 Alanów, więc już wtedy imię spotykane. Ale na wszystkich mówiono inaczej i każdy miał do samo przezwisko (najwyzej dodawali nazwisko, żeby było wiadomo o którego chodzi).

Zgadzam sie, że jak ktoś chce, to do każdego imienia wymyślą dzieci przezwisko, ale niektóre imiona są skazane chyba tylko na jedno ;)

Twój syn jest jeszcze mały, nie wiesz co to będzie za 5 lat, jak koledzy będą na niego mówili.
Jak go uczulisz na takie rzeczy, to pewnie spłynie to po nim :)
 
Nie tak dawno, bo oboje z mężem jesteśmy pokoleniem postgimnazjalnym :)
Mieszkaliśmy w różnych województwach i u nas obojga w szkole była jeden Denis i 2-3 Alanów, więc już wtedy imię spotykane. Ale na wszystkich mówiono inaczej i każdy miał do samo przezwisko (najwyzej dodawali nazwisko, żeby było wiadomo o którego chodzi).

Zgadzam sie, że jak ktoś chce, to do każdego imienia wymyślą dzieci przezwisko, ale niektóre imiona są skazane chyba tylko na jedno ;)

Twój syn jest jeszcze mały, nie wiesz co to będzie za 5 lat, jak koledzy będą na niego mówili.
Jak go uczulisz na takie rzeczy, to pewnie spłynie to po nim :)
Nie martwie sie da sobie rade charakterny jak my z mezem [emoji23] u niego w klasie tez bedzie Alan nie beda sami [emoji6] slyszalam gorsze imiona i nazwiska choćby ruchala nie ruchala [emoji23] takze zawsze cos. Najważniejsze ,ze mu sie imie podoba, bo moje mi sie nigdy nie podobało [emoji23] ale coz żyje z nim. Mi sie Jessica podoba ponoc duzo jej na necie, ale widze,ze i tak u nas daja pełno takich imion. Zawsze komus sie z czym kojarzy. Znajoma ma Mirona tez bylo dla mnie to dosc dziwne imie, ja wiem jedno szukajac imienia dla dziecka zdajesz sobie sprawe jak wiele osob nie lubisz [emoji23]
 
reklama
Ależ ta przebrzydła kanalia zwyczajnie dokucza mi. Obiecuję, że pójdę z kroplówką po cc do urzędu, ale nie nazwę tak dziecka (bez urazy). Jak on tak mówi na dzidzię, niby żart, ale brzmi poważnie, to ja dodaję niewinnie: no tak, malutka Dżesika córeczka Sebiksa. :D Syn jak to pierwszy raz usłyszał tarzał się po podłodze ze śmiechu i mówił: tata Sebix, mama Karyna. [emoji14] Załapał w lot. Pikanterii dodaje fakt, że mój pierwszy luby to był Sebastian, ktorego mój mąż szczerze nie znosi. Jak on mi o dziecku, tak ja mu o nim.
Mistrz i ufff myślałam ze Ty tak na serio [emoji3]
 
Do góry