reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona lipcowych dzidziusiów

Wiecie wszystkie te imiona typu np Jessica Kowalska to żadna abstrakcja.
W USA jest tyle korzeni polskich i nazwisk z amerykańskimi imionami że szok ;)

Mi się przy tych tematach przypomina laska zekipa z warszawy swoją drogą jej imię kiedyś mi się podobało.Eliza ona zaszła w ciąże z innym uczestnikiem tegoż odmużdżacza i weszłam na jej fp podlinkowany przez innego znajomego, akurat trafiłam jak wstawiała fotki córki :-) Victoria Elizabeth Trybała a komentarz pod spodem "Już córkę przygotowujecie do emigracji" :-):-):-D:-D:-) więc nom takie mam podejście do tego tematu ;)

U nas na dziewczynkę miała być Lila, bardzo mi się spodobało :) młody będzie albo Patryk albo Filip na razie zawiesiłam przegląd imion. Filip traci na wartości znowu bo bardzo dużo ich się robi, szykuje się też nie zła ilość w tym roku Antków i Franków :)
 
reklama
Olga he he nie wiem czy to nazwiskp czy na sie uorginalnianie się ;) w sumie to troche szkoda naszych polskich imion odchodza troche w zapomnienie w ten sposob ale pewnie przy okazji jakiegos modnego filmu czy serialu zaraz wroci trend ;)
 
dla mnie te zachodnie imiona to jakaś tragedia. jesteśmy Polakami, mieszkamy w Polsce, promujmy naszą piękną kulturę i nasze imiona bo są naprawdę śliczne. radze wpisać w przeglądarkę frazę słowiańskie imiona i poczytać. ja sama mam zamiar nazwać swoje dzieci tak; Miłosława (miła) Bronisława (bronka) Sławomira (sławka) a chłopiec Stanisław (Staś) Wieńczysław (wieńo).
 
Co do imienia Bronisława, to moja mama ma przyjaciółkę, która ma tak na imię i wszyscy mówią na nią Bronia. Jest to dość zabawne jak moja mama opowiada: "Weszłam z Bronią do sklepu" :)

Z drugiej strony nigdy nie wiadomo też z tymi imionami co się dziecku spodoba jak urośnie czy np. imię bardziej staropolskie czy zachodnie.. Znam dziewczynę co dała na imię córce Miłosława i mnie się to kompletnie nie podoba.. Już widzę jak mała Miłka (zdrobnienie bardzo ładne swoją drogą) całe życie będzie komuś musiała tłumaczyć, że nie nazywa się Mirosława i nie ma wady wymowy litery "R".
 
dla mnie te zachodnie imiona to jakaś tragedia. jesteśmy Polakami, mieszkamy w Polsce, promujmy naszą piękną kulturę i nasze imiona bo są naprawdę śliczne. radze wpisać w przeglądarkę frazę słowiańskie imiona i poczytać. ja sama mam zamiar nazwać swoje dzieci tak; Miłosława (miła) Bronisława (bronka) Sławomira (sławka) a chłopiec Stanisław (Staś) Wieńczysław (wieńo).

dla mnie te imiona są okropne. mam nadzieję, że nie uraziłam, ale to już podchodzi pod archaizm. jest wiele polskich imion, które są zdecydowanie bardziej przyjazne i uniwersalne.
 
reklama
A mi szkoda, że ludzie tak myślą (jak Olga) o takich imionach, przez takie myślenie dzieci o tych imionach są poszkodowane. To wcale nie jest wina rodziców, tylko społeczeństwa, które akceptuje tylko imiona typu Kuba, Jaś, Ola, Zosia (oczywiście nie mówię, że te imiona są brzydkie) i zaskakujące są dla mnie mody na imiona typu Lena, Pola, są to nowe imiona, w zasadzie skrócenia starych imion i dlatego to jest zaskakujące. A akceptacja imion zależy właśnie od ich popularności. Pisałam już kiedyś, że wśród moich znajomych są małe dzieci o imionach: Wincenty, Edmund, Józef, Stefan, Henryk, Konstanty, Gustaw, Zygmunt, Kazimierz, Róża, Stefania, Bronisława itp. i nikt się z nikogo nie śmieje. To są środowiska byłej szlachty polskiej i tzw. inteligencji. Wbrew pozorom to raczej ludzie bardzo otwarci, przyjaźni i nie wywyższający się:) choć oczywiście są i wyjątki.
 
Do góry