reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona lipcowych dzidziusiów

Dziś w radio mowili, ze w Polsce po zmianie przepisów namnożyło się imion typu Carmen, Nicole, Elena, Jessica, Natan, Jordan, Brian, itp :p jeszcze jak ktoś ma niepolskie korzenie to ok. Ale jak wyjdzie sobie taka Jessica z nazwiskiem typowo polskim to tylko dziecka szkoda :p
 
reklama
Brońmy czystości naszego języka, niech będzie Dżesika :D

A tak poważnie to macie gdzieś jakąś fajną listę imion na sieci? Bo nie chce mi się przeglądać tych mega list z imionami typu Seksburga i Budzigniew, bo szkoda na to czasu. Jest jakaś lista gdzieś z w miarę standardowymi imionami? :)
 
Ja ostatnio na stronie dzidziusiowo.pl mężowi włączyłam i kazałam wypisać te, które mu się podobają i tam w miarę normalne byly :-) Też dalej u nas nie doszło do wyboru :p
 
A tak poważnie to macie gdzieś jakąś fajną listę imion na sieci? Bo nie chce mi się przeglądać tych mega list z imionami typu Seksburga i Budzigniew, bo szkoda na to czasu. Jest jakaś lista gdzieś z w miarę standardowymi imionami? :)

Bank Imion
Fajna stronka można prześledzić popularność imienia, porównać do innych itp.. :)
P.S. My wahaliśmy się między Mają, a Blanką, ostatecznie zdecydowaliśmy się na Maję- od kilkunastu lat jedno z najpopularniejszych, ale sama mam popularne (w moim pokoleniu) i nie przeszkadza mi to.
 
Hee u nas jest szeregowy

Heh, u nas na starszą między sobą mówimy "Jedynka" a na brzuszkową "Dwójka" :)

A ja byłam przekonana do Klary i zaczeła za mną chodzić Luiza.... Sama nie wiem teraz :/

Da chłopca podoba mi sie Eryk, Witold, Cyryl, Dawid.

Co do drugiego imienia to oczywiście nie ma porzeby ani przymusu, ja chce dać. Z pierwszą córką czytałam na głos imiona które mi się podobały i pierwsze przy którym sie poruszyła zostało jej drugim imieniem :)

Kurcze... Laura i Luiza, ładnie brzmi.... ciekawe co mój na to :)
 
reklama
Avalka a mi się bardzo podoba zestawienie Laura i Klara, super jest.

Thriade fajny spis imion jest na 'blog imiona nadawane w Warszawie' i na podstawie niego pisany był artykuł z tym nieszczęsnym "Żyrafem", a to jest spisane z Gazety Wyborczej, do której można podać co się chce i ten Żyraf to pseudonim, może jeszcze nie wybrali imienia, a tak sobie mówili o maluchu.

Mnie wszystkie Olivie przez V, Bryany i Jessici itp. nadawane przez zwykłych Kowalskich też rażą. W PL jest przecież tyle pięknych i często oryginalnych imion, także międzynarodowych.

U nas nadal bez ostatecznej decyzji.
 
Do góry