reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ImIoNa Girls&Boys

Trokatka mnie się Antosia bardzo podoba ale mąż się nie zgadza :-( Podoba mi się też Mirka ale też nie przejdzie .
Na razie myślimy o Małgosi albo Jagódce :tak: Na chłopca nie mamy pomysłu :-D
 
reklama
Heh też mam babcie Mirkę, od strony taty i brak kontaktu z nia..
Antosia to był mój nr 1 zawsze dla dziewczynki! Ale wyszło tak, że nazwałam swoją koteczkę Tosia i już teraz tego nie widzę :-D
 
Jagoda pięknie:) z własnego przykładu mog,ę powiedzieć że to wesołe dziewczynki, baaaardzo bystre<czasem za bardzo> i są strasznymi łobuzami <takimi,że chłopcy się ich boją>:-D
a mnie się ostatnio podoba Majka:) a dla chłopca nie mam pomysłu (ostatnio w razie co miał byś Staś,ale ostatnio dużo się takich w okolicy urodziło, poza tym miałąm kolegę o takim imieniu i Staś to był w przedszkolu, a potem to się przedstawiał Stanisław i tak jakoś już nie za bardzo hehe)
 
Kasiurek fajnie Iga albo Jowita

Olavip ja nie wieżę w znaczenie imion , bo gdyby tak było to chyba nie chciała bym już Jagódki :-D Ja chce mieć spokojne i grzeczne dziecko . Bystrego łobuza już mam :-D

Mata moja teściowa chcę żeby była Dobrusia :-):-D

A co myślicie o imienu Ksenia ( siostra mojego M tak ma na imię ) albo Blanka ? Dziś jeszcze wpadło mi w oko imię Halszka ;-)
 
Ostatnia edycja:
Tricia masz rację Bianka ładniejsze :-) .
Mój synek dziś stwierdził że jak będzie chłopiec to będzie miał na imię Adzej ( nie Andrzej ) Tak ma na imię kolega Listonosza Pata :-D
 
reklama
Pochodzenie imienia Halszka jest dobrze opisane na Wikipedii -
jest to usamodzielnione zdrobnienie Elżbiety.
Sienkiewicz w Trylogii używał Halszki jako zdrobnienia Heleny, ale chyba trafił kulą w płot - albo może tak się kiedyś tłumaczyło pochodzenie tego zdrobnienia...

Moim zdaniem Halszka brzmi zdrobnieniowo. Można nadać ją jako pełne imię, tak jak nadaje się Jagienkę, Nawojkę czy inne, ale ja i tak widzę to tylko i wyłącznie jako zdrobnienie.
I jako takie - nawet mi się podoba.

IMO to bardzo urokliwe zdrobnienie.
 
Do góry