reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dzieciaczków czerwcowych 2013

reklama
U nas miał być Sebastian ale nie podobał mi się strasznie skrót "Seba". Tak więc kiedyś przypadkiem padło Tymek i tak zostanie - będzie Tymek, czyli Tymoteusz ( w naszym przypadku urok polega na tym, że się zabawnie schodzi z nazwiskiem, bo będzie Tymek Tymiński :-D)

Pozdrawiam ;-)
 
Śliczne imionka!! :-)
Też mi się podoba Zosia (moja śP teściowa miała tak na imię). Może być jeszcze Aleksandra Maja a dla chłopca Aleksander :-)
To są moje typy i nie wiem co na nie powie mój M...
 
Mój brat jest Sebastian i nigdy Seba ani Bastek ani żadne inne "coś" pod jego adresem nie padło. Wydaje mi się, że bardzo dużo zależy od rodziców jak mówią do dziecka. Znajomej syn Aleksander nigdy nie był Aleksem, Alkiem itp. a do mojego Syna Oliviera nikt nie mówi Oli, Olin, Olinek, Oliwa (czego się moja Mama bała bardzo ;-)) czy jako tam się zdrabnia. Zawsze wszędzie i do każdego mówię, że to Olivierek, Olivier i chyba z przyzwyczajenia nikt nie kombinuje.

Z Tymkiem to jest chyba tak jak z Kubą i Jakubem. Tymon i Tymoteusz też funkcjonują jako osobne imiona ale nie znam się na tym.
 
Mi się podoba skrót Bastian od Sebastian bo kojarzy mi się z chłopcem z Niekonczacej się historii, której ja i moja cora jesteśmy fankami :) zgadzam się z Tobą Sa_raa, ze to wszystko zależy jak się w rodzinie przyjmie, na co sobie pozwalają rodzice a potem same dzieci. Ja nie tolerowalam nazywania mnie Anka i nikt tak mnie nie nazywa. A znam Anie, które tylko Anka się nazywa :) Sebastian to piękne, międzynarodowe imię i u nas będzie właśnie Sebastian :) choć inicjały będzie synek miał niezłe SS ;) a mąż jest SES :)
 
reklama
Do góry