reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla naszych pociech:)

maksymilianowamama
nie chcę być niemiła..
ale w tym wyopadku chyba muszę coś napisać..

imiona jakie tobie wydawają się dziwne lub chamskie dla rodziców dziecka są najpiękniejsze.. nie powinno sie do tehgo odnosić , bo to kwestia gustu...

i 2 sprawa.. prosiłabym o dostosowanie się do regulaminu ogólnego forum
pkt 5 Prosimy o nie pisanie z CAPS LOCKIEM - drukowanymi literami jak i POGRUBIANIA LITER BOLDEM w całym poście, co w netykiecie uważane jest za krzyk. Tych opcji używamy wyłącznie do zaznaczenia ważności fragmentu danej informacji lub użytkownika, do którego jest ona skierowana,
a tu masz cały regulamin.. Regulamin forum - Forum BabyBoom
z góry dzieki...

ps nie lubie się upominać ale czasem przeba:sorry2::zawstydzona/y:
 
reklama
Nie ma sprawy już wyłączam pogrubienie :-)

A co do bycia niemiłą to niech każdy sam oceni czy moja wypowiedź kogoś uraziła i proszę nie przekręcaj moich słów, napisałam "dziwne imiona" a nie chamskie (dziwny = osobliwy sprawdź znaczenie w słowniku) więc nie ma to nic wspólnego z negatywną oceną. Sporo z tych imion które wymieniłam bardzo mi się podobają.
 
Ostatnia edycja:
Anton to poprostu Antoni, Mira też mi sie podoba, Erwin i Edwin to dość popularne teraz imiona ;-) Kamci chodziło chyba o pogrubienie, ale przytoczyła cały punkt regulaminu, taka rola moderatora :-)
Myśle że te imiona nie są jeszcze jakieś mocno dziwne, rodzice chcą nazywać dzieci Dąb, Wilk itd to już może budzić kontrowersje.
Co do swojego imienia to tak jestem zadowolona :) Aleksandra jest ładnym imieniem i Olki są takie żywiołowe, ale pół życia miałam kompleks co do 2 imienia Bogumiła, które teraz mi wcale nie przeszkadza :tak:
 
W którym poście pisałam na Caps Locku? bo nie kojarzę możesz mi wskazać to poprawię.

A co do bycia niemiłą to niech każdy sam oceni czy moja wypowiedź kogoś uraziła i proszę nie przekręcaj moich słów, napisałam "dziwne imiona" a nie chamskie (dziwny = osobliwy sprawdź znaczenie w słowniku) więc nie ma to nic wspólnego z negatywną oceną. Sporo z tych imion które wymieniłam bardzo mi się podobają.

dokładnie ,..
chodzi o pogrubianie blodem a nie caps lock....
przeczytaj choćby cały punkt...
to będziesz wiedziała:tak::sorry2:

a jeśli chodzi o "dziwne imiona" to napisałam ze dla Ciebie mogą być dziwne a dla innych najpiękniejsze ..
więc nie ma co "wydziwiać" bo to kwestia gustu

 
Ostatnia edycja:
maksymilianowamama kamci chodziło o pogrubienie, a co do oceniania czy dane imię jest dziwne czy nie, zgadzam się z nią w 100%. mimo, iz moje dziecko nie będzie nosiło żadnego imienia spośród tych , które wymieniłaś, odebrałam twój post jako nie na miejscu.
 

dzięki Bra :tak:

a jeszcze co do tych imion.. moja kuzynka ma na imię Ismena i bardzo mi się podoba..
sama bym tak dziecku dała gdyby nie ona :-p
a jeśli uważasz maksymiliankowamamusia że jest dziwne.. to powiedz czym się kierowałaś??
swoim typem...
kązdy mógłby napisać że Marcel jest dziwne bo to bohater dawnej kreskówki:sorry2:
dlatego nikt nie pisze o dziwnych imionach , bo ... już wyżej pisałam czemu...
więc w każdym momencie mogłaś urazić jakiegokolwiek czytelnika.. a tego nie lubimy...:sorry2:

a tak dla przykładu..znaczenia imienia Ismena:
Ismena:
Imię to wywodzi się z mitologii greckiej. Była imieniem córki Edypa i Jokasty.

Charakter: Kobieta o takim imieniu jest obdarzona wieloma pozytywnymi cechami charakteru: jest dostojna, pogodna, sprawiedliwa, posłuszna rodzicom. Lubi pracować i tworzyć. Jest uzdolniona artystycznie. Kocha męża i dba o dom, jednak nie przepada za dziećmi.

Pochodzenie:greckie
Znaczenie imion: Ismena

nie wiem co w tym wszystkim jest dziwnego....
 
Ostatnia edycja:
Erwin, Fotis, Eskil,Karin,Tove,Agnes,Alma,Kajsa,Anton,Mira,Leif

znam ludzi o tych imionach i nie sa one dziwne, sa to poprostu imiona zagraniczne, niektore z nich sa bardzo popularne. typowe polskie imie tez moze dziwic i smieszyc obcokrajowcow, wrecz moze byc dla nich nie do wymowienia :sorry2:
 
Słowo dziwne nie wyklucza się z pięknym czy brzydkim. Może jak bym napisała "rzadko spotykane" byłoby dla co niektórych bardziej przyswajalne. A lista imion "dziwnych" pochodzi z neta i była napisana przez wiele osób, które dodawały swoje spostrzeżenia więc nie jest to mój wytwór wyobraźni, trzeba tych ludzi spytać czym się kierowali przy swoich typach, tak zresztą min. powstają ankiety i statystyki, chociaż zgadzam się że do typowych imion to one nie należą. Wśród moich znajomych mogę wymienić np. kilkanaście Małgorzat czy Marcinów, ale Koletę znam jedną, czy Erwina, Marcela, Romę, może dlatego że to mniej spotykane imiona, niektórym się wydawało, że imię Kolka było tej dziewczyny ksywką, a gdy wreszcie do nich dotarło, że to imię robili taaaakie oczy:szok: Tak samo mogę się obrazić gdy ktoś powie że daje mojemu synkowi imię Maks jak psu, bo naprawdę nie wiem czemu komuś się tak kojarzy.
A tak na marginesie myślałam że forum służy do luźnych dyskusji, a tu prosze jak trzeba uważać żeby ktoś nie poczuł się urażony, może to przez hormony :-D jak kogoś uraziłam swoim zdaniem to nie chcący. Luzzzz
 
reklama
no mi Maks sie rzeczywiscie z psem kojarzy, znajomego pupil sie tak wabi - swoja droga tego tez nie rozumiem, po jaka cholere nadawac zwierzeciu czesto spotykane "ludzkie" imie :-D :dry:
 
Do góry