reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla naszych pociech:)

dla mnie wybor imienia byl najtrudniejsza rzecza z tych wszystkich ciazowych spraw, jak miala byc coreczka to po dlugich bataliach wybralismy Lenke, ale teraz chyba bym tak jej nie nazwala jakies za bardzo ruskie te imie, wiec dobrze, ze Lenka okazala sie byc Oskarkiem, gdzie tego imienia jestem pewna jak nic :tak:
 
reklama
Kamcia bardzo ciekawe imiona, trudni mi się do nich odnieś bo zupełnie nie w moim stylu ale Emma jest super!

persefona bardzo fajnie z Remikiem, podoba mi się!!
 
persefona Remigiusz jest przślicznie już nie raz to tu pisałam,(któraś jeszcze też miała mieć Remika) nietety mój A mówi kategoryczne NIE:wściekła/y:, a mnie się tak szalenie podoba:-(
 
nie no chyba będzie Emma jednak.. hehe
tak tylko szukam jakiegoś innego imienia, bo może inne będzie ładniejsze..
ale jakoś sama nie moge się przekonać..
ostatecznie Larissa by była.. ale tez nie wiem ..
jak mi coś Emi przebije to bedzie inne .. hihih;-)
 
Można na temat imion sporo wyczytać w necie żeby potem dziecko nie było skrzywdzone.

Ja dla swojego synka już wybrałam, chciałam coś oryginalnego, żeby pasowało do nazwiska,(no bo same oceńcie jak to brzmi np. Brajan Kowalski) żeby go używał w każdym wieku i nie było śmieszne, no i żeby nie było z angliszczone i zbyt popularne. Najgorzej jak w przedszkolu wołasz Oliwia albo Wiktoria a tam z 5 na raz dziewczynek się ogląda
Ponoć najpopularniejsze imiona nadawane w tym roku to:
1) Julia - 15.624
2) Wiktoria - 10.148
3) Zuzanna - 9.817
4) Maja - 8.778
5) Oliwia - 8.750
6) Natalia - 7.803
7) Amelia - 6.736
8) Aleksandra - 6.598
9) Nikola - 5.134
a dla chłopców
1) Jakub - 14.419
2) Kacper - 10.619
3) Mateusz - 8.320
4) Szymon - 7.750
5) Bartosz - 6.960
6) Michał - 6.690
7) Filip - 6.569
8) Dawid - 5.131
9) Wiktor - 5.049
10) Piotr - 5.019
11) Maciej - 4.304
12) Patryk - 4.131
13) Igor - 3.936
14) Mikołaj - 3.893
15) Jan - 3.739
16) Paweł - 3.625
17) Adam - 3.607
18) Dominik - 3.526
19) Kamil - 3.513
20) Oskar - 3.171
i coś do poczytania Jak wybrać imię - Przed porodem - arykuł
U nas było kilka propozycji dla dziewczynki Antosia, Florka, Marysia, Zosia łatwiej było dla chłopca coś wybrać podobał mi się Aleksander (po mamie :-D), Eryk, Franciszek,ale w końcu spontanicznie w ostatniej chwili padło na Maksymiliana. Jeśli by kiedyś zechciał wyjechać za granicę nikt nie będzie miał problemu z wymawianiem zdrobniałym tego imienia, może brzmi trochę jak imię dla czworonoga, ale nam się podoba no i do nazwiska pasuje.

Co o tym sądzicie?
 
chciałam się odnieść do powyzszego posta..
ale napiszę tylko ze już wolałabym dać to całe "zangielszczone" Bryan niż Brajan.. i kaleczyć dziecko spolszczoną wersjką angielskiego imienia...
 
Ostatnia edycja:
No właśnie też mi się podoba Maksymilian...Maks, Maksiu, ale mój M od razu jak usłyszał to stwierdził,że to mu się z psem kojarzy i kategorycznie odpada!!!
 
Nie kieruje się tym,że tak nazywają psy, gdyby tak było to mały dostałby inne imię, ale ja się tym nie przejmuje, mimo że kilka osób z mojego otoczenia tak właśnie skojarzyło to imię.Jolek27 no właśnie niektórzy tak reagują jak Twój M, już dwie osoby mi to powiedziały. ViKamciaG nie pytam nikogo czy można tak dać dziecku na imię zapytałam co o tym sądzicie, a to różnica. Ciekawią mnie opinie innych. Nikt tu nie zna swoich upodobań ani nazwisk, a jednak powstał ten wątek w którym każdy może wyrażać swoje przemyślenia na ten temat. Wiadomo, że na temat gustów się nie dyskutuje, a to czy wybieramy popularne imię czy oryginalne to już tylko kwestia indywidualna, dla jednego to zaleta dla drugiego wada, nie oceniam wyborów innych, napisałam czym się kierowałam przy wyborze imienia, może komuś ta wiedza się przyda.
 
Mnie osobiście Maksymilian się bardzo podoba. To był jeden z moich trzech typów dla chłopca oprócz Remigiusza i Aleksandra ;-) Ostatecznie mój M zgodził się na Remika. Dla dziewczynki podobała mi się Anielka, Kinga i Kornelia. Mój M wybrał Kingę. Szanuję jego zdanie i tak mamy typ dla chłopca i typ dla dziewczynki. Też nie chciałam dawać imienia zbyt popularnego, a te angielskie w ogóle do mnie nie przemawiają. Uwielbiam stare polskie ładne imiona :-)
 
reklama
A wiesz, ze wg znaczenia imion Kornelie "Nie lubią się uczyć, robią to jedynie z obowiązku." ? To może lepiej ta Kinga już faktycznie ;-)
 
Do góry