reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla naszych pociech:)

Persefona - jeśli podoba Ci się jakieś imię, no i Twojemu partnerowi oczywiście, to nie patrz na INNYCH!!! To WASZE dziecko i WY nadajecie mu imię. Ja tak do tego podchodzę. Wg mnie Aleksander i Maksymilian - super, ale musisz zastanowić się tylko, czy zdrobnienia jakich ludzie będą używać też Ci odpowiadają. Amelka i Antosia też ładne, ale rzeczywiście w ostatnich latach bardzo popularne.
 
reklama
Mój partner to raczej sceptycznie podchodzi do moich typów :) On jest podatny na sugestie innych,ale przy pierwszym dziecku też uparłam się na Gabrysię i zostało na moim :D
Maksymilian-to raczej Maks,Maksiu - ładnie, a Aleksander-to wolałabym Aleks a nie Olek,chociaż w praktyce raczej zdrabnia się Olek :/ Zapomniałam jeszcze o Remigiuszu-też śliczne imię-Remek :]
a do dziewczynki na prawdę nie mam typu :/
 
Persefona, doskonale Cię rozumiem, też mi brakuje pomysłów na imię dla dziewczynki, za to dla chłopca mam tyle do wyboru, że nie wiem ostatecznie na czym stanie:) Z Twoich pomysłów jestem zdecydowanie za Antoniną, też to zaproponowałam mojemu M, ale stanowczo zaprotestował, więc u nas niestety odpada... I znowu pustka w głowie:)
 
Persefona Remigiusz - Remek jest super, ja jeszcze myślę o Rafale, mój pierwszy syn ma Radek hehe wszystkie na R:-) a dla dziewczynki choć wolałabym chłopca :-) (co widac po kolorach suwaczków jak sama niechcacy zauważyłam) myślałam o Emilce, Amelka choć podobne niestety już mi się źle kojarzy - melka. ;/
 
Ostatnia edycja:
Jeszcze tu mnie nie było:happy2:
My dla chłopca na początku myśleliśmy nad Wojtkiem i w sumie byliśmy pewni ale teraz myślimy czy jak będzie chłopak żeby nie dać mu imienia po Tatusiu czyli Mikołaj:happy2::happy2:
A dla dziewczynki nadal nie wiem... aktualnie jesteśmy na poziomie ALeksandry:happy2: Ale mi się jeszcze podoba Marysia.
 
Ach te zdrobnienia! trochę zmora niektórych imion. Właśnie np. Aleksander - Olek :confused:
Joanna - Asia. Mi się zawsze podobało imię Kajetan ale nie dam tak dziecku bo całe dzieciństwo byłby "Kajtek bez majtek".
 
reklama
Misia ja Ci polecam Wojtka, bo mój synuś ma tak na imię.;-):-D To imię pasuje do każdego wieku. Maluszek to Wojtuś, Wojti,starszy to po prostu Wojtek, później pan Wojciech, pan Wojtek i kiedyś dziadek Wojtek.
Mikołaj też ładne imię, tylko mi za bardzo kojarzy się ze Świętym Mikołajem.

Marzena co do tych zdrobnień to zgadzam się z Tobą. Mojemu mężowi bardzo podobało się imię Aleksander i mi z resztą też, ale Olek już ne bardzo. Nie wiem skąd właściwie wzioł się ten Olek, Aleksander powinno w skrócie brzmieć po prostu Aleks. Podobnie jest z imieniem Weronika, które bardzo mi się podoba, ale tu znowu Wera? No masakra jakaś!
 
Ostatnia edycja:
Do góry