reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla naszych Pociech :D

LeRemi jeśli będziecie rejestrować poza Polską, nie będzie problemów, a tu w Polsce potem już nie mogą nic zmienić, więc będzie ok. Ale my w Polsce nie zarejestrujemy Aleksa przez x, bo wiem że się nie zgodzą. To głupota i ograniczenie, ale nie będę walk prowadzić. W końcu litera x istnieje w polskim alfabecie.
 
reklama
Ja ostatnio mysle dosc intensywnie nad wyborem imienia dla naszego Synka ale nie ma nic takiego szczegolnego, oryginalnego i ladnego zarazem. dla dziewczynki wydaje mi sie ze latwiej wybrac takie imie;) mysle nad Jasiem lub Adamem... moj M jednak odrzuca imie Jan twierdzac ze kojarzy mu sie z kawalami:-D a u mnie znow jest na 1 miejscu chociazby ze wzgl na to ze byloby to imie po moim dziadku, ktory byl wspanialym czlowiekiem:-)
 
Agnes tak sobie myślę, że ciężko znaleźć imię które się nie będzie totalnie z nikim i niczym kojarzyć. zawsze zna się albo znało kogoś o takim imieniu, albo jest to ktoś ogólnie znany, albo jakiś głupi znajomy, albo coś w tym stylu. mi się dosłownie każde imię z czymś kojarzy. teraz teściowa ogląda serial "komisarz aleks" i mówi że dlatego nie możemy tak nazwać syna. :-) Ja to olewam.

Kacper może się kojarzyć z duszkiem Kacperkiem, Kubuś z puchatkiem albo sokiem do picia, Mikołaj ze Świętym mikołajem, Piotruś z Piotrusiem Panem, Marysia z matką boską, Andrzej z Lepperem, Sylwek z 31.12, ja nie patrzę z czym się kojarzy, tylko czy mi się podoba.
 
Ostatnia edycja:
Wlasnie i chyba nie ma innego wyjscia jak olac te skojarzenia bo w paranoje mozna popasc, w sumie nie zalezy mi na opini znajomych, ciotek itp.ale jedak z opinia narzeczonego musze sie liczyc. moze uda mi sie go przekonac:-)
 
”Mart81” pisze:
wspólne typy Piotr, Aleks ale wolelibyśmy Alex, tylko ze pewnie sie nie da przez x.
A po cóż tak wydziwiać? Jest w Polsce Aleksander albo Aleksy. Literka x to jednak nie jest polska literka i nie ma jej w polskim alfabecie. Osobiście uważam, że dobrze, że wzięli się w Polsce za określenie dopuszczalnych wersji imion. Pracując kiedyś przy przedszkolu widziałam dziwolągi niedouczonych – jak dla mnie – rodziców typu Nickole. I tak do niej wszyscy Nikola pewnie mówią, ale oryginalni rodzice w dokumentach wpisali jej Nickole. Żenada. A takich dziwolągów było na prawdę sporo.
Z drugiej strony - jeśli rodzice to mieszanka kulturowa (np. mama polka, tata marokańczyk itp.), mogą oni nadać dziecku "obce" imię.

”LeRemi” pisze:
Czemu nie da sie przez x? W pl robia z tym jakies problemy? Bo my Olivie chcemy przez v bo tu bedzie rejestrowana, mieszkala,chodzila do szkoly, itd. Ale jak przyjdzie do jakichs dokumentow w pl to myslicie ze mozemy miec klopot?
Wy mieszkacie i rejestrujecie Maleństwo na Wyspach – możecie więc używać ichniejszych wersji. Później – czy będziecie wracać do Polski czy jechać do Japonii – Dzieciątko obowiązywać już będzie taka wersja imienia, jaka została mu nadana. Nie będzie z tym żadnego problemu.
 
Ostatnia edycja:
Dzieki dziewczynki za odpowiedzi, no to mnie uspokoilyscie. Z Remikiem nie mielismy zadnych literowek, ale za to inne przeboje, wiec juz sie balam tych polskich urzedow :)
 
LeRemi doskonale cie rozumiem. Mieszkajac na wyspach nie jest latwo wymyslec imie ktore bedzie ok zarowno w uk jak i po ewentualnym powrocie do PL... nie chcialabym zeby dziecko mialo problem i za kazdym razem musialo literowac swoje imie. Tak jak np ja to musze robic :confused:. Dlatego u nas bedzie Natasha. W PL bedzie Polka wiec imie troszke inaczej pisane niz wszystkie nie powinno stanowic problemu. Poza tym w PL jak ktos zobaczy imie Natasha to raczej tez bedzie wiedzial jak je przeczytac. Niestety w UK bylby problem, bo nie maja tu 'sz', wiazalo by sie to oczywiscie z ciaglym poprawianiem wymowy imienia.
Co myslicie?
 
Czemu nie da sie przez x? W pl robia z tym jakies problemy? Bo my Olivie chcemy przez v bo tu bedzie rejestrowana, mieszkala,chodzila do szkoly, itd. Ale jak przyjdzie do jakichs dokumentow w pl to myslicie ze mozemy miec klopot?

Jeżeli chodzi o imieOLIVIER przez V w Polsce nie ma z tym imieniem problemu, Nasz Oliś jest właśnie OliVier :tak: Więc chyba Olivia tak samo...

juditka myslę, ze akurat z imieniem Natasha nie powinno być problemu, imie te stało sie na tyle "popularne" nawet w Polsce, że ludzie nie powinni mieć z tym problemu- mnie osobiście się tak wydaje;)
 
Ostatnia edycja:
Cześć... A my od początku mamy imię dla synka: Leon :) a nawet nie spodziewałam się że tak ciężko jest wybrać imię dla dziewczynki, nie mogę się na nic zdecydować...
 
reklama
My z mężem imiona wybraliśmy długo przed tym jak zaszłam w ciążę. Dziewczynka miałaby na imię Oliwia. Lekarz jednak potwierdził chłopca więc będzie Oskar lub Marcel :-) (bardziej skłaniamy się ku Oskarowi). Tylko brat się śmieje, bo kiedyś mieliśmy kota i właśnie Oskara. :-D
 
Do góry