reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Imiona dla naszych Pociech :D

reklama
a u mnie umowilismy sie z narzeczonym ze jak bedzie dziewczynka to imie wybiera on a jak chlopiec to ja :-) ale jeszcze sie zastanawiam choc podobaja mi sie raczej te ,,starsze'' imiona np. Antek, Czarek..:-)
 
hej dziewczyny :)
ja myślałam z moim facetem nad imieniem dla dziewczynki ,no i wymyśliliśmy.... ROKSANA... :-D
na nic nasze myślenie i kombinowanie bo tydzień temu na USG wyszło ,że będzie chłopczyk :tak:
Wstępna decyzja to PATRYK, ale nie obiecuję ,że nic się nie zmieni :-)
całuję Was dziewczyny
 
My jesteśmy zgodni i pewni imienia dla chłopczyka - Franio, natomiast z imieniem dla dziewczynki mamy problem i cały czas się zastanawiamy nad kilkoma opcjami:-) Podoba nam się imię Łucja:-) I choć Łucja od razu przypadło nam do gustu, to jednak mamy problem, bo moja mama jak usłyszała to imię to dostała szału, że nie można go zdrabniać, że wszyscy będą wołać Łucka, Łucia, Łuca - Puca, że skrzywdzimy dziecko, bo inne dzieci będą się śmiały z imienia:-) W sumie to nasze dziecko i nasz wybór, ale rzeczywiście nie chciałabym, żeby córka miała do mnie w przyszłości żal, że jaj tak imieniem życie zniszczyliśmy i zmieniała je potem na inne.
Więc nadal myślimy, a mnie dodatkowo podoba się imię Zuza, Ada lub Lenka:-)
 
Heheh widzę że franio bije rekordy ja w brzuszku tez noszę Franusia:-)Co prawdami się jeszcze Nathaniel podoba ale mąż jakoś dziwnie patrzy na to imię więc zostanie Franuś:tak:
 
jaga80 widzę, ze masz podobny gust do mojego narzeczonego:-) bo umowilismy sie ze on wybiera dla dzieczynki imie i jemu wlasnie Adela-Ada sie podoba;) ja mialabym kilka innych propozycji ,ale umowa to umowa chyba ze mu sie jeszcze odmieni:-D
 
Anikaaa zdrobnienie sympatyczne, ale niestety do mnie też nie przemawia:no: Gdybyśmy córce dali na imię Łucja, chciałabym, żeby wszyscy zwracali się do niej po prostu Łucja, bez żadnych zdrobnień czy tym podobnych przekształceń! Niestety wiem, że to niemożliwe, bo w rodzinie mam taki przypadek, ciocia dała na imię swojej córce Alicja i zapowiedziała wszystkim, żeby zwracali się do niej pełnym imieniem, a nie Ala i co z tego, że rodzina tak mówi, skoro wszyscy znajomi mówią do niej częściej Ala niż Alicja!!!
Oj, będzie chyba problem z tym imieniem dla córci:-);-), ale coś się wybierze, jest tyle fajnych imion dla dziewczynki i jeszcze sporo czasu do namysłu:-) Tylko, że imię chciałabym wybrać wspólnie z moim narzeczonym (żadnych podziałów, że ja dla córci, a on dla synka i na odwrót, bo nie chcę, żeby córka miała na imię np. Scholastyka, a synek Scholastyk;-)), no i tu zawsze pojawia się jakieś "ale" do propozycji jednej ze stron i tak stoimy w martwym punkcie (oprócz Łucji przyjętej jednogłośnie:-)):confused: Na szczęście jeszcze się nie bijemy ani nie kłócimy o to, bo słyszałam, że i tak bywało wśród par, że wybór imienia odkładali na później, bo iskry leciały:-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
a mi się same męskie imiona podobają :( dla dziewczynki dalej pomysłów sensownych brak.
Jaga my wybraliśmy imie na porodówce bo wcześniej nie miałam siły dyskutować z absurdalnymi pomysłami mojego M. Teraz też odpuściłam i pólki co młoda jest Hildą. Mam nadzieję, ze na porodówce starczy mi determinacji na przeciw wstawienie się:-D
 
Do góry