reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla naszych maleństw - te zwykłe i te bardziej wymyślne!

reklama
wiola ale się uśmiałam!! :rofl2:

Alex myślę, że Tyfusia nie była przytykiem do Tosi;-) Bo Tyfusia faktycznie brzmi niefajnie :sorry:Natomiast Antonina dla mnie to piękne i dumne imię :-D
Oboje z mężem wpisaliśmy je na swoją listę zanim wybraliśmy to, które wybraliśmy :-D
 
oczywiscie ze nie bylo przytykiem :D nawet nie mialam takiego zamairu... Antonina to przepiekne, dumne i krolewskie imie, a Tyfusa... hmm... zabilabym rodzicow za takie imie :D ''dzien dobry, nazywam sie Tyfusa Kowalska...'' :D
 
Moj M chcialby dac synkowi na imie Antos:confused:ja nie jestem przekonana, no Antos ladnie ale jakby ktos powiedzial Antek to bylabym wsciekla:wściekła/y: Dlatego raczej nie wybierzemy tego imienia:rofl2:
 
Imię dla dziewczynki zostało już wybrane przez moja mamę: Marysia, i nawet nie ma co z nią dyskutować, będzie Marysia i koniec :-) Dobrze że nam też się to imię podoba. Natomiast co do imienia chłopca, to ma je wybrać narzeczony. Jak narazie zastanawia się na imieniem Malik (albo pisane przec C bo właściwi nie wiem). Tak miał na imię jego tata. Narzeczony nie pochodzi z Polski, więc nie wiem jak będzie z nadaniem takiego imiena. Druga opcja dla chłopca to Alex.
Ja właściwie mam mało do powiedzenia :tak:
 
ja jak bylam jeszcze mloda, ( dalej wlasciwie jestem, ale... jak bylam mlodsza) to chcialam miec bardzo za meza Amerykanina i nazwac coreczke ... uwaga, uwaga... Harlow... niedawno dowiedzialam sie, ze takie imie nadala coreczce jakas gwiazda :D
 
Natomiast co do imienia chłopca, to ma je wybrać narzeczony. Jak narazie zastanawia się na imieniem Malik (albo pisane przec C bo właściwi nie wiem). Tak miał na imię jego tata. Narzeczony nie pochodzi z Polski, więc nie wiem jak będzie z nadaniem takiego imiena. Druga opcja dla chłopca to Alex.
Ja właściwie mam mało do powiedzenia :tak:
Oto frag. art. z portalu prawnego dla usc:
"Prawo wyboru imienia (imion) dla dziecka przyznane rodzicom jest ograniczone przepisem art. 50 prawa o a.s.c. Kierownik odmawia przyjęcia oświadczenia o wyborze dla dziecka więcej niż dwóch imion, imienia ośmieszającego, nieprzyzwoitego, w formie zdrobniałej oraz imienia nie pozwalającego odróżnić płci dziecka. [FONT=Toronto,Bold]Poza przypadkami expressis verbis wymienionymi w ustawie imię podlega wpisowi do aktu urodzenia. (....)
Obowiązujące przepisy prawa nie ograniczają prawa rodziców nawet narodowości polskiej do nadawania dziecku imienia obcego"

Na pewno nie będzie problemu zwłaszcza, że to nie będzie imię jakiegoś Pana prezentowanego w Cosmopolitan, tylko nadane będzie po dziadku ;-)

[/FONT]
 
mi sie bardzo podoba imię MAJA i chcialabym tak nazwać córeczkę. chociaż to imię też jest dosyc popularne. chociaz nie tak bardzo jak julka mam w rodzinie juz 2 julki i 2 są córkami moich koleżanek. dla mnie już jakas julkowa mania ;p A dla chłopczyka chciałam Jakub ale tych Kubusiów też teraz dużo. i zastanawiam sie nad imieniem Aleks.
 
Ja dla dziewczynki wybrałam Blanka - nie jest ani popularne ani nieznane - imię to spodobało mi się jeszcze jak byłam małą dziewczynką. A obólnie to lubię imiona niespotykane - ostatnio zachwyciło mnie imię Noelia.
 
reklama
Do góry