reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imię dla dziecka

traschka ty się nie śmiej, moja mama dowiedziała się w 8 klasie, że ma inaczej na imie, choć dziadek nie był pijany jak szedł ją rejstrować, ale do tej pory przedstawia się drugim imieniem i tak tez jest przez wszystkich nazywana, tylko czasem jak chcemy ja z rodzeństwem podrażnić to za nią wołamy H. hahahaha
mi też się imię Joanna podobało, nawet je wybrałam jako imię do bierzmowania, ale teraz mi się już mniej podoba, ostatnio Zosia (po niedawno zmarłej babci), Zuzia, Hania i Helenka to imiona na topie, tylko z Helenką to jest tak, że kojarzy mi się z piosenką Kukiza "O Hela" i już nie jest takie fajne hahahahaha, zobaczymy później jak to będzie, bo na razie zostawiam sobie czas na negocjacje z małżem
ja też mam skojarzenia dotyczące osób i dlatego kilka imion odpadło w przedbiegach, zresztą tak na poważnie jeszcze o imieniu nie myślałam, a już jak będzie chłopiec, to całkiem nie wiem

larvunia u mnie w pracy jest jedna jadzia i też wołamy na nią jagoda
 
Ostatnia edycja:
reklama
Fionka ja znam wiele takich przypadków, że do kogoś zawsze mówiło się drugim imieniem i nawet się nie wiedziało, że to jest drugie imię! Może dlatego warto nadawać dwa imiona... Często starsi ludzie uzywają drugiego imienia, moja babcia, babcia męża itd.
 
Ja dziewczyny nie wiem co do moich typów.
Dziewczynce dam napewno Mia-Maria,ale dla chlopca jest trudno wybrac.A ja sie czuje bardziej na chłopca.
Zastanawiam sie nad tym Benjaminem i jeszcze wpadło mi do głowy Bastian.Ale nie wiem.Jeszcze troche czasu.
Benjamin jest moim absolutnym faworytem i nawet pisze się tak samo w angielskim i w jezyku mojego męża. Jeśli wiec noszę chłopczyka wybór został dokonany. O i na liście popularności imion, ktora bodajże dodała Michalina jest bardzo nissssssko co mi bardzo odpowiada;)
 
Zapomnialam dodać, ze Mija bardzo mi się podoba, ale chyba nieprzekonalabym męża, bo on ma już swoją Sophie i koniec. Bastian tez fajne. Pamietam, ze tak miał na imię główny bochater z " niekonczacej się opowieści" moja pierwsza poważna;-) miłość zreszta:-)
 
U mnie też odpadaja typowo polskie imiona.Nie wyobrażam sobie jak norwegowie łamiac jezyk wypowiadaja np.grzegorz czy małgorzata.Ł i ch tez nie chiałam mieć w imieniu bo tu czesto tego ch sie nie wypowiada.
Ale mój mąż jest konserwatystą,i dla niego liczą sie chyba nasze .Benjamin jest też popularny w polsce bynajmniej słyszalny i wypowiadalny chyba bez problemu w kazdym jezyku.
 
U nas jest wielka debata :) Myślałam,że jesli to będzie dziewczynka,damy jej na imię Dorotka,tak jak miała na imię moja mama,ale jest jeszcze tyle innych pomysłów,że już sama nie wiem. A jeśli chodzi o chłopczyka to podoba nam się np. Bruno :)
 
reklama
Do góry