reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imię dla dzidzi

ja chyba już nikomu nie zdradzę jakie imię wybrałam dziecku... otóż wczoraj, w rozmowie ze swoją mamą napomknęłam że przestawiliśmy kolejność imion dla przyszłej córci miała być Aleksandra Zofia, a będzie Zofia Aleksandra, a mama mi na to : "musimy pogadać" tak nie może być, jej Zosia nie podoba się i źle się kojarzy... zdębiałam :baffled: więc już ni ni tylko z mężulkiem sobie ustalimy jak ma być i koniec kropka :sorry2::tak:
 
reklama
Macie rację dziewczyny takie dyskusje to tylko z mężem i do porodu cisza, mimo że chciało by się całemu światu oznajmić jak ślicznie swoje dzieci nazywamy ;-)
 
Ja się do końca zapierałam przy swoim:tak: i nikt nie był w stanie mi wybić tego co sobie postanowiłam:crazy:. To moje dziecko i już:nerd:!!! A, że ostatecznie zamiast Kajetana jest Mateusz...:-D:-D:-D to też mój wybór:tak:. Kajetan po prostu do niego nie pasowało:no:!
 
Oj tak Jaś mi sie ogromnie podobał i biegałam jak skowronek szepcząc wszystkim "mój synek to Jaś"... aż wszyscy z mojego otoczenia wylali na mnie kubeł zimnej wody i zbrzydzili mi to imię :no: ...

Wiolciu, rozumiem Cię ... ja mam identyczną sytuację ale to już pisałam:) że Gabryś to się kojarzy z rudzielcem wrednym, czy wierszyk o głupim Gabrysiu.... No i zaczęłam dumać nad zmianą....

Dziewczyny współczuję wam i rozumiem (niestety). Ludzie są beznadziejni i bezmyślni. Ale my powinnyśmy byc głuche na wszelkie głupie uwagi i sugestie (choc to trudne:dry:) - w końcu to nasi synkowie i my będziemy najczęściej się do nich zwracac. ;-)
Na uwagi typu: "Jasiek/ Gabryś to brzydkie imię..." można odpowiedziec, że każdy ma swoje zdanie i np wg mnie brzydkim imieniem jest: ... (tu wstawic imię tego, kto chce nam Jasia/Gabrysia obrzydzic).
Mój synek miał byc Heniusiem, ale oczywiście nikomu się nie podoba :wściekła/y:. Będzie Heniuś - na drugie, a na pierwsze Janusz! Koniec i kropka. W końcu ja go rodzę. A jak się komuś nie podoba, to już jego problem.
 
Moja babka ostatnio powiedziała,zebym to zrobiła dla nich i jak będzie dziewczynka to nie nazywać Anastazja. Niech goni sie ,też sie trochę podkurzyłam.:wściekła/y: Jeszcze z takimi tekstami. Ja jej nie gadam ,ze dla mnie jej imię sie nie podoba. Beszczelna.I właśnie mam nadzieję ,ze 11 sierpnia okaże sie ,ze to dziewczynka ,a nie chłopiec jak podejrzewa lekarz.
W dodatku babka powiedziała ,że bedzie sie modlić ,zeby był chłopiec ,zeby nie dać imienia, które ja wybrałam dla dziewczynki (już od przedszkola mi się podoba).
 
u mnie synek od początku był Aleksandrem ( od 18 tyg )- ale mojej mamie imię to do końca nie odpowiadało. My się uparliśmy i takie imię mu daliśmy.

A OSTATNIO JAK WSPOMNIAŁAM ŻE nASZ SYNEK MÓGŁBY BYĆ tOMECZKIEM TO WIELKIE OBURZENIE BO TO JEJ oLUŚ A NIE ŻADEN TAM tOMUŚ ( sorry za caps lock :) )

Teraz mam problem bo nie wiem jakie imię dać drugiemu synkowi...żadne mi się nie podoba. Miał być Mikołaj, Julek, Wojtek .. ale jakoś do żadnego nie mogę się przekonać.. :(
 
Ostatnia edycja:
My nie mieliśmy nigdy problemu z imionami dla chłopca. Ustaliliśmy już parę lat temu niezbywalną kolejność: Franek, Antek, Konrad, Kubuś :) Bo chcemy mieć czwórkę - ale jak się trafi czwórka chłopaków, to mnie chyba odwiozą do wariatkowa... Więc trzeba było przygotować też imię dla dziewczynki, ale tu - jak na złość - ktoś nam zawsze najlepsze podbierał. Najpierw mój Brat nazwał córeczkę Julka, rok później ciocia swoją - Hania. I zostaliśmy na lodzie :) Mój Mąż upiera się teraz przy Anielce, w międzyczasie była jeszcze Zuzia i mimo wszystko Hania, a ostatnio stanęło jakoś na Antosi :) Ciekawe, ile razy jeszcze nam się to zmieni...
 
Dla dziewczynki było łatwo z imieniem bo wybraliśmy Sonia :-) natomiast nad imieniem dla chłopczyka to się zastanawialiśmy i jak narazie najbardziej podoba nam się Maksymilian:-) Na szczeście rodzice i teściowie nie marudzą albo nic nie mówią he he
 
reklama
Do góry