reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imię dla Chłopca

reklama
a jednak różnica… Zdrabniać można różnie, a można też zdrobnień nie używać. A Ala to Alina czy Alicja? 🤦‍♀️ Słabe trochę jak się nie widzi różnic w imionach…
Przyklad troche nietrafiony, Alina i Alicja nie sa az tak podobne ;) Bardziej by pasowalo Bartosz i Bartlomiej - czesto oboje nazywani Bartkiem.
Roznice w imionach widze, natomiast uwazam, ze w niektorych przypadkach to kombinowanie na sile.
Autorka zrobi jak uwaza, ja jedynie skomentowalam, ze Leonow jest duzo, a Leo wcale nie jest bardziej oryginalnym imieniem.
 
Przyklad troche nietrafiony, Alina i Alicja nie sa az tak podobne ;) Bardziej by pasowalo Bartosz i Bartlomiej - czesto oboje nazywani Bartkiem.
Roznice w imionach widze, natomiast uwazam, ze w niektorych przypadkach to kombinowanie na sile.
Autorka zrobi jak uwaza, ja jedynie skomentowalam, ze Leonow jest duzo, a Leo wcale nie jest bardziej oryginalnym imieniem.
a ja znam wiele Alin i Alicji na które mówią Ala, więc dlaczego nietrafiony? 🤔 Po to są niezależne imiona, żeby je odróżniać, a nie interpretować po swojemu 🤷‍♀️
 
Jako Alicja przedstawiająca się jako Ala, dodam, że nigdy mi się nie zdarzyło być pomyloną z Aliną ;)
no to masz farta, bo ja Ci mówię, że takie przypadki znam, nie wiem ile masz lat, ale za czasów mojej mamy czy moich cioć to było nagminne i sama mam w rodzinie dwa takie przykłady, a poza jeszcze więcej. Więc punkt widzenia zależy od punktu siedzenia 😉 Tymon i Tymoteusz nie są podobnymi imionami, jedynie zdrobnienie mają wspólne 😉 Nawet te imiona w języku angielskim mają całkowicie inny wydźwięk (Timon i Timothy), więc nie wiem skąd takie założenie, że to to nijaka różnica
 
reklama
a ja znam wiele Alin i Alicji na które mówią Ala, więc dlaczego nietrafiony? 🤔 Po to są niezależne imiona, żeby je odróżniać, a nie interpretować po swojemu 🤷‍♀️
Nie spotkalam sie nigdy ze zdrobnieniem Aliny jako Ala 🤷🏼‍♀️ Zreszta, zawsze mozna dopytac, jak juz tak bardzo nam zalezy.

Wracajac do problemu autorki - ja usiadlam z mezem, odpalilam jakis spis imion ze znaczeniami, wybralismy kilka typow i potem samo wyszlo te ulubione 😅 Mialam tez znajoma, ktora miala wybrane imie i odkad znala plec tak sie zwracala do malucha, a jak sie urodzil, to wybrala calkiem inne 🤷🏼‍♀️
 
Do góry