reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile śpią wasze maluchy ??

https://www.babyboom.pl/forum/niemowlaki-f16/ile-spia-wasze-maluchy-17949/No co Wy mówicie :szok: ? Naprawdę Wasze dzieci przesypiają aż tyle godzin? Czizas, gdyby mój Bartek był taki łaskawy, żyłabym innym życiem :-D Mój synek nie jest w stanie przespać na raz dłużej niż trzy godziny. A ma już 6 miesięcy! Zastanawiam się czy to nie jest zły znak, może on ma jakieś zaburzenia? W ciągu dnia trudno jest utrzymać z nim kontakt wzrokowy, wciąż stwarza wrażenie pobudzonego… Może to ADHD? Czy w ogóle można stwierdzić to u tak małego dzieciaczka :-( ?
 
reklama
Adhd można stwierdzić u 4-5 latka a nie u 6 miesięcznego dziecka.Pozatym to napewno nie można łączyć z tą chorobą :sorry2:
Mojej koleżanki córka spała po 3 godziny na dobe do 6 miesiąca życia ;-)
Lekarze nie znaleźli przyczyny,wyrosła z tego :tak:

Mój młody śpi 2x1,5 godzinki czasem 3x1,5 godzinki w dzień a w nocy budzi się raz na karmienie.Idzie spać o 20.00 i śpi do 7 rano.
Choć ostatnio strasznie mu się to popsuło :dry:
 
moj maly spi 2 lub 3x po1,5 do 2 godz chodzi spac na noc o 21/22 i wstaje juz o 6 :( oj chcialo by sie pospac :)
 
U nas to bardzo różnie ze spaniem. Niestety Julka nie ma unormowanych stałych pór spania w dzień i śpi tez jak jej się podoba. Czasem śpi 20 minut i wstaje jak w skowronkach a czasem ale to baaardzo rzadko śpi i 2,5 godziny lub nawet 3. Więc na nią nie ma reguły.
Ale przesypia całą noc z jedną lub dwoma pobudkami na kaszkę. Śpi od 20:00 do 6:00 więc jest ok...
 
własnie chciałam rozpocząć nowy wątek, ale może Wy mi pomożecie tutaj...
moja 6-miesięczna córeczka nie chce spać; wcale!! ze spaniem mamy problemy praktycznie od urodzenia - wieczorem codziennie sterczę nad jej łóżeczkiem z półtorej godziny żeby usnęła, a w dzień spała do tej pory tylko w wózku, bujana (i to nie mój wybryk że tak ja nauczyłam - próbowałam ją wiele razy ululać w łóżeczku za dnia ale nie da sie, wyje płacze drze japkę że nie idzie jej znieść - dlatego wózek był jedyną opcją); a teraz w dzień nie chce spać w ogóle - od ok.2tygodni moje dziecko w ciągu dnia prześpi może z 20minut, to znaczy budzi się ok. 7 rano, pobawi sie, uśpię ją przy cycku (jak mi się uda, jak nie to idziemy na dwór), więc ok. 9 zasypia i lulka parę minut dosłownie, a potem nie śpi aż do wieczora, kiedy ją wykąpię i znowuż siedzę nad jej łóżkiem minimum godzinę; nie przeszkadzałoby mi to, bo moze nie potrzebuje spania, ale strasznie trze oczka i staje się niesamowicie marudna przy tym, oczy jej się robią malutkie i zaczerwienione,dlatego widzę że chce spac a nie może usnać - co robić?? poradźcie!
 
Oj dziuba! Ciężka sprawa z Martynką.:tak:Zwłaszcza że ma tak od urodzenia... :dry: Nawet nie wiem co Ci poradzić, bo moją kładę wieczorem do łóżeczka, je kaszkę i usypia sama. :sorry2:
U nas w dzień jest ciężko, czasem ładnie uśnie sama, a czasem na rączkach.
Może spróbuj ją zostawić, pogaś światła, nich będzie cicho, powiertoli się i może uśnie.
 
Dziuba, spróbuj wprowadzić rytuały przed usypianiem. Np. w ciągu dnia oglądajcie książeczkę razem lub róbcie to co ją uspokaja. Na wieczór kąpiel, jedzonko, mycie ząbków (nawet jeśli ich jeszcze nie ma) i czytanie bajki.
 
moje 6-miesieczne dziecko w nocy jako tako spi, ale tylko ze mna, bo inaczej to nie ma mowy, a w dzien to tragedia. Jak spi 3 razy po 20- 30 minut to sukces. Pozdrawiam.
 
powiem wam kochane mamy u nas maly tez tak zle spal gdzies tak do 5 miesiaca a pozniej jak zaczął skakac na nozkach i ogolnie wiecej energii spalac spal coraz wiecej nawet do 4x po 1h teraz spi od1,5 do 2h po 2x dziennie a co do wieczornego usypiania to fakt trzeba dziecku wprowadzić stały rytuał u nas jest kąpiel razem zapalamy lampkę nocna maly nauczyl sie juz gasic duze swiatlo i sam sie smieje bo wie ze teraz dostanie pieluszkie i sam zasypia jest w miare cicho ale tak zeby wiedzial ze w domu ktos jest poprobuj czegos nowego moze połóż malenstwo z drugiej strony łóżeczka moze poloz mala podusie u mnie maly sie budzil jak na plasko spal położyłam plaska podusie i nie ma problemu to ogolnie jest krytykowane ale skoro pomaga trzeba probować :) pozdrawiam
 
reklama
Do góry